Jaromír 99

Jaromír Švejdík známý také pod pseudonymem Jaromír 99 je český zpěvák, skladatel, kytarista a výtvarník. Spolu s Jaroslavem Rudišem, je autorem komiksu Alois Nebel a spolupracoval i na stejnojmenném filmu, k němuž složil i známou píseň Půlnoční, již nazpíval Václav Neckář. Je také autorem storybordů k filmům Jedna ruka netleská, Samotáři, Děti Duny nebo Grandhotel. Je autorem komiksu Bomber.

Biografie

Jaromír Švejdík známý také pod pseudonymem Jaromír 99 je český zpěvák, skladatel, kytarista a výtvarník.

Před nástupem na vojnu založil v osmdesátých letech punkovou skupinu Chlapi z práce. Od roku 1989 zpívá v kapele Priessnitz, pro kterou píše většinu textů. V roce 2004 stál u vzniku projektu Umakart, v roce 2007 pak u vzniku tria Jaromir 99 & The Bombers, jehož debutové album je sountrackem ke Švejdíkovu komiksu Bomber.

Spolu s Jaroslavem Rudišem, je autorem komiksu Alois Nebel a spolupracoval i na stejnojmenném filmu, k němuž složil i známou píseň Půlnoční, již nazpíval Václav Neckář. Je také autorem storybordů k filmům Jedna ruka netleská, Samotáři, Děti Duny nebo Grandhotel. Je autorem komiksu Bomber.

Je zakládajícím členem výtvarné skupiny Prague stuckists.

Zdroj: cs.Wikipedia.org

Komiksy

Seřadit dle

Kresba

Zobrazit více

Kresba a Scénář

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 01/01/1963
Národnost česká

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 4. listopadu 2013
Naposledy editováno 4. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku