Petr Kopl

Český komiksový kreslíř věnující se zejména specifickému stylu kresby zvané cartooning. Je znám hlavně komiksovou adaptací viktoriánské literatury, kterou shromažďuje v sérii knih Viktoria Regina, a komixovými stripy Štěky Broka Špindíry, které byly vydány i knižně.

Biografie

Je český komiksový kreslíř věnující se zejména specifickému stylu kresby zvané cartooning. Je znám hlavně komiksovou adaptací viktoriánské literatury, kterou shromažďuje v sérii knih Viktoria Regina, a komixovými stripy Štěky Broka Špindíry, které byly vydány i knižně.

Ilustroval téměř 40 knih, z velké části učebnic jazyků pro děti. Je také grafikem, příležitostným žurnalistou, scenáristou a hercem.

Petr Kopl projevoval kreslířské nadání už v dětství, kdy začal se svou komiksovou tvorbou. Inspirací pro jeho tvorbu v té době byly především komiksy Asterix a Martin a kocour Kolumbus. V mládí však trpěl těžkým astmatem, které od puberty začalo ustupovat. Vystudoval obchodní akademii v Třebíči a poté pracoval několik let jako prodavač.

V současnosti žije v Jihlavě a pracuje jako grafik v reklamní agentuře. Kromě ilustrací se věnuje i divadlu, kdy hraje v jihlavských souborech NaKop Tyjátr a De Facto Mimo.

Zdroj: cs.Wikipedia.org

Komiksy

Seřadit dle

Kresba

Zobrazit více

Kresba a Scénář

Zobrazit více
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Datum narození 02/06/1976
Národnost česká

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 10. března 2013
Naposledy editováno 11. února 2016

Najdete nás na Facebooku