100.0%
Daredevil: Rok jedna

Daredevil: The Man Without Fear

100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Daredevil: Rok jedna mapuje začátky slavného superhrdiny. Jeho výcvik, první mise a osudové setkání s dívkou jménem Elektra. Je to příběh lásky, bolesti, zklamání a odhodlání.

Obsah

Vychoval ho svobodný otec - boxer, který již měl to nejlepší za sebou a čekala ho poslední šance uspět. Stála ho život. Mattovo dětství bylo poznamenáno týráním a krutými posměšky, jimiž ho zahrnovali jeho vrstevníci. Když ho navíc během záchrany starého muže připravila o zrak radioaktivní látka, doznal jeho život nelítostně nevratných změn. Jaké odměny se za své hrdinství dočkal? Nehoda posílila jeho zbylé smysly na neuvěřitelnou míru a díky nezdolné vůli a pronikavému intelektu se je naučil zaostřit a využít.
 
V příběhu původu Muže beze strachu naleznete lásku, bolest, zklamání i sílu. Staňte se svědky husarského kousku, který se povedl legendám komiksového odvětví Frankovi Millerovi a Johnovi Romitovi, jr.

Autoři

Postavy

Komentáře uživatelů

Memphis
Offline

Četl jsem to v originálu a je to výborné! Stylové s temnou atmosférou. Klasický Miller. Z posměšné nadávky se tu stává děsivý pojem strážce nevinných v Hells Kitchen!

(17. července 2013)
jardoom
Offline

Já osobně lepší origin který vyšel pod českým nakladatelstvím nečetl. Pro mě je tohle špička toho co tady v ČR můžete číst

(14. července 2013)
Andresito
Offline

Nelze se ubránit srovnání s Batmanovým Rokem jedna. Ten byl neskutečně uspěchaný a nezvládl zobrazit téma do takové hloubky, jak by si zasloužilo. V Daredevilovi na to jde Miller jinak, pozvolna, příběhem plným zdánlivě nepodstatných detailů, přesně ty ovšem dělají origin originem, na jehož konci narozdíl od Batmana nemáte pocit, že jste byli o něco ochuzeni. Skvělá Romitova kresba (mnohem lepší, než na kterou jsem byl zvyklý třeba ze Straczynskiho Spider-Manů) je jen třešničkou na dortu.

(11. listopadu 2012)
S4TW
Offline

Daredevil plus Romita Jr. plus Miller, tahle kombinace jednoduše nemůže skončit špatně (a také neskončila). Psaní originů je vždy trochu ošemetné, většinou vycházíte z něčeho, co už je ve své podstatě kvalitní, čili musíte se hodně snažit, aby to čtenáři nebrali pouze jako lacinou kopírku. A tento konkrétní příběh budete jednoduše žrát jako divý. Příběh jsem si užil od první do poslední stránky, nejsou tu žádná hluchá místa. Čtenář se tu dozví vše důležité (a i něco navíc), co je třeba vědět o Mattu Murdockovi předtím, než se stal Daredevilem a nutno říct, že jde o dosti syrovou, drsnou, temnou a melancholickou záležitost. Jedná se o dosti atmosférický příběh, kdy soucítíte s hlavním hrdinou a emoce na vás doslova sálají. Hlavní hrdina je tu bravurně napsán, má skvělý vývoj a rozhodně si ho oblíbíte a sžijete se s ním. Ale ani vedlejší postavy nezaostávají, především Elektra a Kingpin, ale také Stick, Foggy či Murdock starší, všechny jsou totiž uvěřitelné a něčím zajímavé Výborný příběh doplňuje úžasná kresba. Tady se Romita skutečně pochlapil, stoprocentně vystihl Millerův styl a občas mi to přišlo, jakoby to Miller kreslil sám. Barvy už jsou jen pomyslnou třešničkou. Nevím, jestli je to samotným Daredevilem, ale vše, co u nás vyšlo o této postavě, tak patří jednoduše mezi top superhrdinské komiksy a toto není výjimka!

(8. července 2015)
Elhonzo
Offline

Origin story který mě vyjímečně bavil a nenudil jako jiné které znáte už nazpamět. Tady je hezky rozveden do hloubky od Mattovo krůčku do cesty náklaďáku s radioaktivním odpadem přes to jak studuje a potkává Elektru až k tomu jak si uvědomí svojí roli hrdiny a oblékne svůj ikonický kostým (i když jen na jednu stránku ).

(17. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Daredevil: The Man Without Fear
Druh Omnibus
Žánr Superhrdinský
Série Daredevil
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 2011
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí --
Vazba Paperback
Autoři John Romita, jr.
Frank Miller

Typ vazby

Brožovaná

Formát 170x255mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 369.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 13. dubna 2012
Naposledy editováno 6. července 2014

Najdete nás na Facebooku