94.3%
Batman 1: Soví tribunál

Batman, Vol. 1: The Court of Owls

94.3%
-- %
Extérní hodnocení

Batman samozřejmě slyšel příběhy o gothamském Sovím tribunálu. O společenství, které se schází v hlubokých stínech a používá noční dravce jako svou vizitku. Slyšel o tom, že členové tohoto mocného tajného spolku jsou skutečnými vládci Gothamu. Ale Temný rytíř tyto zvěsti odmávl jako babské báchorky. Gotham bylo jeho město. Až doteď.

Obsah

Batman samozřejmě slyšel příběhy o gothamském Sovím tribunálu. O společenství, které se schází v hlubokých stínech a používá noční dravce jako svou vizitku. Slyšel o tom, že členové tohoto mocného tajného spolku jsou skutečnými vládci Gothamu. Ale Temný rytíř tyto zvěsti odmávl jako babské báchorky. Gotham bylo jeho město. Až doteď.

Brutální zabiják zatíná své žiletkově ostré pařáty do nejlepších a nejznámějších osobností města – stejně jako do těch nejnebezpečnějších a nejvražednějších. A pokud jsou temné legendy pravdivé, jsou páni města ještě mocnější dravci, než si kdy Batman dokázal představit – a mají svá hnízda úplně všude...

Hvězdný tým složený ze scenáristy Scotta Snydera a Grega Capulla hrdě uvádí závratnou ságu tajemství a děsu!

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman (New 52) #1-7

Autoři

Scott Snyder
Scott Snyder
Scénář
Greg Capullo
Greg Capullo
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Drekorian
Offline

Nechápejte mě špatně, Soví tribunál rozhodně není špatná kniha, jen nechápu všeobecné nadšení a hype, který ji provází. Snyder začíná pomalu, zvolna, ale výsledek se vyplatí. Všemocný soví tribunál je protivník, který svou všudypřítomností budí hrůzu, nicméně mám dojem, že by s nebohým Batmanem udělal krátký proces vzhledem k supervojákovi (a co teprv ten cliffhanger na konci knihy) a takřka neomezeným zdrojům, které má tribunál k dispozici. Capullova kresba je podivně nevyrovnaná, vyumělkovanou kresbu, kde se plete Wayne s kandidátem na starostu a takřka až mangovsky nakreslený Grayson, střídá psychedelika nejvyššího kalibru. Čtení napříč a vzhůru nohama jsem taky úplně neocenil, byť chápu, co se tím autor snažil říci. Pořád doufám, že se mě dějová linka Sovího města nadchne.

(6. prosince 2015)
Staník
Offline

Hustý!! Nemám, co víc dodávat. Souhlasím s jedním z předešlých hodnocení- nejlepší řada z New 52! Doufám, že ji Crew bude vydávat, co nejdéle. Hned po přečtení jsem se nemohl dočkat pokračování!! Už jej chci mít doma!!

(11. září 2013)
Morzael
Offline

Tak já tedy půjdu s davem. Scott Snyder restartoval Batmanovu sérii v New 52 opravdu zdařile. Tvorba atmosféry, kterou mu zde pomáhá vytvářet Greg Capullo, je naprosto vynikající. Jedná se o tajemný, detektivní příběh, plný překvapivých zvratů a akce, který vás neomrzí ani po prvním přečtení. Ovšem nic tak zásadního a jedinečného jako Morrisonův Arkham, Moorův Kameňák, či Millerův Návrat to není.

(18. prosince 2013)
Elhonzo
Offline

Nejlepší řada z New 52 , temný a drsný příběh stavící Batmana proti protivníkům které ještě nepotkal , místy správně děsivý a napínavý. Nebál bych se ho postavit mezi takový esa jako Ticho a Dlouhý Halloween .

(29. června 2013)
Grayson
Offline

Výborný,temnou atmosférou prosáklý úvod do restartované bat-série,jehož hlavní hvězdou není ani tak Snyderův scénář,jako spíše impozantní kresba Gregoryho Capulla ,která patří k tomu nejlepšímu,co kdy netopýřího muže potkalo.Kdo koupí,neprohloupí.

(21. června 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman, Vol. 1: The Court of Owls
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman - New 52 (2013)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 08/06/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 09/05/2012
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Scott Snyder
Kresba: Greg Capullo
Inker: Jonathan Glapion

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 449.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 669.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
Batman 2: Soví město

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 5. června 2013
Naposledy editováno 26. února 2016

Najdete nás na Facebooku