87.7%
Flash: Znovuzrození
87.7%

Pro ty, kdo nesli jméno „Flash“ před ním i po něm – pro Jaye Garricka, Wallyho Westa a Barta Allena –, představoval Barry Allen největšího z hrdinů oblékajících šarlat zdobený bleskem. Když Mnohovesmír čelil Krizi, která hrozila jeho zničením, Barry obětoval život, aby převážil misky vah k vítězství. Nyní se Barry Allen vrátil a všichni hrdinové ve vesmíru DC mají chuť slavit... až na samotného Barryho. Jeho návrat má totiž důvod, který nikoho ani ve snu nenapadl, a zřejmě má spojitost s podivnou vraždou v kriminalistické laboratoři v Central City. Pachatel se tam pokusil zopakovat průběh nehody, díky níž Flash získal svou rychlost.

Obsah

Pro ty, kdo nesli jméno „Flash“ před ním i po něm – pro Jaye Garricka, Wallyho Westa a Barta Allena –, představoval Barry Allen největšího z hrdinů oblékajících šarlat zdobený bleskem. Když Mnohovesmír čelil Krizi, která hrozila jeho zničením, Barry obětoval život, aby převážil misky vah k vítězství.

Nyní se Barry Allen vrátil a všichni hrdinové ve vesmíru DC mají chuť slavit... až na samotného Barryho. Jeho návrat má totiž důvod, který nikoho ani ve snu nenapadl, a zřejmě má spojitost s podivnou vraždou v kriminalistické laboratoři v Central City. Pachatel se tam pokusil zopakovat průběh nehody, díky níž Flash získal svou rychlost.

Ať už se s Barrym během jeho útěku z extradimenzionálního energetického zřídla známého jako Zdroj rychlosti stalo cokoliv, podstoupil změny, které stále nezvládá pochopit. A možná už ani nepochopí... než bude pozdě.

Scenárista Geoff Johns a výtvarník Ethan Van Sciver sklidili zasloužený úspěch za příběhy Green Lanterna. Nyní stejný zrod očekává Barryho Allena i všechny ostatní Flashe – šarlatový blesk znovu rozčísne vesmír DC!

Barry Allen – Flash. Svým zrodem odstartoval Stříbrný věk, svou hrdinskou smrtí při obraně vesmíru před kosmickou Krizí se stal legendou.

Nyní jej další Krize přivedla zpět k životu, avšak Nejrychlejší člověk světa s oním světem náhle není schopen držet krok. Zanechal po sobě odkaz, kterého se jeho následovníci chopili s takovou pílí, že ve svém návratu nespatřuje smysl. Zbývá jediná záhada, kterou za svého předchozího života nevyřešil – vražda jeho matky.

Další tajemství však obklopují právě Barryho návrat. Jak je možné, že unikl ze Zdroje rychlosti – extradimenzionálního energetického pole, z něhož čerpají všichni běžci –, když se to žádnému hrdinovi ani zločinci nikdy nepovedlo? Proč Barry podstupuje jakousi zvláštní, nepochopitelnou proměnu, kdykoliv se ocitne v blízkosti jiných běžců? A hlavně, kdo je vlastně tím neznámým, který Barryho přivedl zpět k životu… a byl Flash znovuzrozen jen proto, aby mohl být opět zabit?

Geoff Johns a Ethan Van Sciver – fantastický tvůrčí tým série Green Lantern – se s vervou pustili do oživení dalšího slavného hrdiny DC vesmíru a vrátili náboj blesku všech Flashů. Navždy.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Geoff Johns
Geoff Johns
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

goethe
Offline

Skvělé. Flash je překvapení po chabem Green arrowovi je toto dokonale a strhující.

(10. prosince 2014)
Elhonzo
Offline

Tak tohle je pro mě asi překvapení roku.Dle různých reakcí a recenzí jsem čekal že to bude hrozná zamotaná blbost.A ono ejhle . Na začátek by bylo asi dobré říct že ten kdo nemá o Flashovy/Flashých nějáké základy bude řádně zmaten . Ale to není moje situace. Já musím říct že jsem se bavil, co určitě vyčnívá je kresba , už jsme sní mohly přijít do styku v Green Lanternovi ale tady Sciver ukazuje že jediná barva se kterou by měl tvořit je ta šarlatová a zlatá .Příběh taky určitě stojí za zmíňku a žádný vetší problém bych v něm neviděl. Navíc nám kniha představí jednoho zmích nejoblíbenější Dc záporáků , který dává slovu zlý nový význam. Co komiks ale zase sráží v superrychlosti do kolen je překlad , "Americký spolek spravedlnosti a Věž Mladých Titánů" vážně ?!!? Ti co nevědí která bije dají asi 3-2 hvězdy já ale dám 4 a budu se na dalšího potencionálního Flashe těšit .

(31. srpna 2013)
jh666
Offline

Moje první (a česky asi poslední) setkání s Flashem v jeho vlastním příběhu dopadlo na výbornou. Flashe jsem si oblíbil hlavně v a animáku Justice League: The Flashpoint Paradox (doporučuji). Teď ho má ještě radši. Zrovna tak další rychlíky. Příběh je super, a je přehledný. Nějak nechápu výtky, některých lidí, že pro neznalce Flashova univerza je kniha zmatená. O komiksovém Flashovi jsem příliš nevěděl, znal jsem ho hlavně z animáků, ale komiks mi dával bez problémů smysl, vše podstatné je v příběhu řečeni, nebo to najdete v \\\"doslovu\\\". Za mě jednoznačně 100 %.

(18. června 2014)
nightwing
Offline

komiks byl krutopřísně dobrý vše na něm bylo dobré i děj a také postavy prostě dávám 5z5

(24. června 2014)
Batman
Offline

Poměrně povedený kousek, který bych zařadil mezi ty průměrné komiksy, které jednou přečtete a dost.Ale na znovuzrození je něco co přímo nabádá k dalšímu přečtení.A oním aspektem je hlavní záporák, Profesor Zoom, kterého bych se nebál zařadit do té nejvyšší ligy, mezi postavy jako Joker,Luthor či Brainiac.

(29. prosince 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Flash: Rebirth
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Flash (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 17/07/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 03/05/2011
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Geoff Johns
Kresba: Ethan Van Sciver

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 5. června 2013
Naposledy editováno 13. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku