75.0%
Ultimátní komiksový komplet #009: Amazing Spider-Man: Zrození Venoma
75.0%
-- %
Extérní hodnocení

Venom: symbiotická forma života, která ztělesňuje všechny Spider-Manovi schopnosti v jednu děsivou temnou vizi...

Obsah

Venom: symbiotická forma života, která ztělesňuje všechny Spider-Manovi schopnosti v jednu děsivou temnou vizi... Spider-Man odmítá mimozemskou životní formu, která byla jeho supersilným ikonickým černým kostýmem, a tak je zlověstná příšera nucena si najít novou oběť.  Nenávist ke Spider-Manovi je vlastnost, která ho spojuje s novým hostitelem - Eddiem Brockem, síťolezcův nejděsivější nepřítel je zrozen...

Zdroj: Autor záznamu

Poznámky

Obsahuje:

The Amazing Spider-Man (Vol 1) #252, 256-259, 300 a Web Of Spider-Man #1.

Autoři

David Michelinie
David Michelinie
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

První starší komiks v této série a za sebe musím říct, že dobrý. Kresba je naprosto super, to se musí nechat, akorát mi moc nesedí ztvárnění Petra Parkera (Spiderman je cool). Příběh Venoma je hold velice rozsáhlý a bohužel se nevejde ani na 200 stran. *SPOILER* Na druhou stranu si myslím, že Venom měl v historii Spiderman zajímavější pasáže, než je souboj s Pumou, ale to je asi jen můj soukromý názor. A co mi trochu víc sráží zážitek je to neustále vysvětlování typu: Spiderman právě vykočil z okna, když je tam obrázek jak skáče z okna, tohle je zde dovedeno do extrémů. Odkazy na jiné příběhy nejsou tak špatné, pokud se nejedná o odkaz typu, to jste mohli číst kapitolu zpět, to je zase dovedeno do extrému. Celkově je to super kniha, až na tu dětinskost a ne úplně nejsilnější scénář. Dávám 6/10.

(12. března 2013)
Morzael
Offline

Tak já opět budu za hnidopicha. Je to těžké hodnotit tento komiks po navyknutí na díla dneška. Vlastně je to i nefér, ale objektivně musím vyjádřit svůj názor - mě to nebavilo. Možná je to tím věčným popisováním situace nebo odlschoolovou kresbou, která je dost kontrastní oproti dnešní, nebo neschopností autora podat příběh záživně, ale tento Spíďa byl po skvělém Návratu pro mě zklamáním. Kde jsem se do Petera v Návratu vžíval, tak tady mi dokazoval, proč jsem vždycky Spider-mana nesnášel.

(24. února 2013)
Elhonzo
Offline

Retro kresba v pohodě k té nemám výtky co už tak skvělé ale není je ten syndrom UKK že vám chybí kusy dějě tady je to zatím asi nejhorší . Zbytečně moc omáčky okolo a ze "Zrození" je tam jedno číslo . I tak ale ty zbylé sešity byli zábavné a bylo fajn si je jednou přečíst i česky .

(12. července 2013)
TommyEmko
Offline

Trošku nudnější příběh který je ovšem povinností každého fanouška Marvelu a hlavně Spider-Mana. Nebo nevím jestli nudnější možná je to starým stylem psaní, ale přišel takový utahanější a tak od půlky sem se ke čtení dost musel nutit. Navíc mě moc nebaví starší kresba, která ale působí zajímavým nostalgickým pocitem. Za mě tedy ale jen 3 z 5ti.

(24. února 2013)
Traum
Offline

Myslím, že co se v kompletu týče Spider-mana, vydat mystický a moderní Návrat před tímto starším kouskem byl velmi dobrý tah. Snáz se nám chápe motivace vesmírného organismu, který vždycky lačnil primárně po spider-manovi. Zároveň se po všem tom filozofování o totemech mění i naše vnímání protivníka Pumy. Naprostým vrcholem tohoto omnibusového počinu shledávám číslo/kapitolu, ve kterém se citlivá dějová linka MJina vyprávění prolíná s divokým řáděním Hobgoblina. Co se týče struktury troufám si říct, že je tato kapitola nejlepším scenáristickým počinem, na který jsem doposud narazil. Nakonec ani nevadilo, že zrození Venoma, jak ho známe zabralo jen jednu třetinu. Co bych komiksu vyčetl je i to, co ho dělá zajímavým. Odkazování na starší čísla a toporný vševědoucí vypravěč jsou na současné scéně dávno pasé, colouring se už nedělá na koleni a plný drobných chyb jako tenkrát. I proto je dobře, že si tenhle počin vydavatel nechal až na teď a nezmátl tak laika těmito zastaralými postupy hned zezačátku. Je toho ještě hodně, co bych řekl, ale bohužel, už tak přesahuji nepsanou normu těchto mikro recenzí. Možná jindy a jinde.

(23. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Amazing Spider-Man: Birth of Venom
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 20/02/2013
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 22/02/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: David Michelinie
Kresba: Todd McFarlane

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x259mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 20. února 2013
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku