60.0%
Barma

Burma Chronicles

60.0%

Na cestách s Lékaři bez hranic po Myanmaru.Tím, co ho zavedlo za dveře totality, nejsou jeho vlastní pracovní povinnosti. Guy Delisle se tentokrát vydal ve stopách své ženy na misi Lékařů bez hranic. V Barmě tak kreslí deník čerstvého otce na mateřské, s humorem a nadsázkou opět odhaluje pokroucený život v zajetí idejí – protentokrát vojenské diktatury.

Obsah

Na cestách s Lékaři bez hranic po Myanmaru.

Tím, co ho zavedlo za dveře totality, nejsou jeho vlastní pracovní povinnosti. Guy Delisle se tentokrát vydal ve stopách své ženy na misi Lékařů bez hranic. V Barmě tak kreslí deník čerstvého otce na mateřské, s humorem a nadsázkou opět odhaluje pokroucený život v zajetí idejí – protentokrát vojenské diktatury. Vyzbrojen kočárkem s malým Louisem se pokouší přiblížit k Aun Schan Su Ťij, která bydlí o pár ulic dál, ale také proniknout do klubu australských diplomatů, protože mají luxusní bazén. Jak jinak – učí místní nadšence základům animace. To vše tradičně černo-bíle s vtipnými dialogy, místy jen komentáři a nejabsurdnějším pouze v obrazech.

Animátor Guy Delisle je schopen v podobě komiksu zúročit každý pracovní výjezd, který ho zavede za hranice. Opět vzniklo hravé, myšlenkově bohaté dílko a navíc velmi upřímná výpověď člověka vytrženého ze svého přirozeného prostředí a přesazeného jinam.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Guy Delisle
Guy Delisle
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Musím přiznat, že ze začátku knihy jsem pociťoval jisté zklamání. Čekal jsem, že se kniha ponoří hlouběji do života v Barmě, ale ve finále to byli spíš takové (místy vtipné) příhody o ničem. Chápu, že politická situace v té době byla v Barmě taková, že nebyl až takový prostor pronikat hlouběji do světa té země, ale pořád mi to přišlo takové chudé. A i chápu, že právě tyto drobnosti mají dokreslovat obrázek na tu zemi a představovat ten krutý režim, ale mě tam prostě něco nesedělo... To se ovšem změnilo v poslední třetině knihy (kde je dokázáno, že to tak mohlo být celou dobu), která je naprosto parádní, co do příhod v ní popisovaných a přesně takovou jsem chtěl celou tu knihu. Bohužel první 2/3 pro mě nebyly až takovým zázrakem, i když se pořád jednalo o zábavné a místy zajímavé čtení, ale jednoduše jsem měl pocit, že kdyby se spousta těch kapitolek odehrával v jakékoliv jiné zemi, tak to vyjde nastejno (tohle se právě změnilo v poslední třetině). Kresba je taková, jaká je, k danému žánru sedí, mě vůbec nevadí, ale určitě mě také ničím nenadchla. Barma určitě stojí za přečtení, především díky posledním kapitolám, které jsou i delší a propracovanější. Celkově jsem ale z knihy neměl takový ten pocit, kdy musím číst dál, což je asi špatně...

(24. června 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Burma Chronicles
Druh Román
Žánr Cestopis
Série --
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 02/11/2011
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 10/10/2007
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Guy Delisle

Typ vazby

Vázaná

Formát 160x235mm
Počet stran 272
Tisk černobílý
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 8. února 2013
Naposledy editováno 12. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku