78.0%
JLA 1 – Liga spravedlnosti

JLA: The Deluxe Edition, Vol. 1

78.0%
-- %
Extérní hodnocení

Kritikou oceňovaný scenárista Grant Morrison (Final Crisis, All-Star Superman, Batman) otevírá v první knize JLA úplně novou kapitolu největšího superhrdinského týmu DC. Díky kresbě Howarda Portera (The Flash) a Johna Della (Birds of Prey) a s pomocí Marka Millara, Oscara Jimeneze a dalších nabízí tato kniha pořádnou dávku nonstop akce!

Obsah

Nový řád světa
Největší superhrdinové světa se opět jednou spojili, aby vytvořili nejmocnější tým planety! A právě včas, protože z vesmíru přilétá na Zemi tajuplný tým zvaný Hyperklan – se slibem, že zachrání lidstvo před ním samotným. Podezřívaví členové JLA však vyslídí jejich skutečné záměry a kolosální bitva o planetu může začít!
Kromě toho se do Ligy díky náboru dostane její nejneobvyklejší nový člen, horda vzbouřených andělů rozpoutá na Zemi válku a vrátí se jeden z nejstarších nepřátel Ligy… nebezpečnější než kdy předtím!
V první souborné knize JLA na vás čeká mimořádně populární restart JLA z pera proslulého Granta Morrisona a v kresbě Howarda Portera a Johna Della. Svou troškou do mlýna přispěli i Mark Millar, Oscar Jimenez a další a předmluvu k tomuto vydání napsal Eddie Berganza, skupinový redaktor DC.
Všemocní bohové, ochraňujte nás…
Tak nějak to přinejmenším musí běžné lidské populaci ve vesmíru DC připadat. Panteon největších superhrdinů světa – Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Aquaman a Martian Manhunter – tvoří první obrannou linii Země před největšími hrozbami, kterým lidstvo čelí. Protože jsou to ty nejmocnější bytosti planety, představují sílu, se kterou se musí počítat – což ale nebrání tomu, aby na ně neustále neútočili mimozemští nájezdníci, vzbouření andělé nebo jejich nejnebezpečnější nepřátelé.
Kritikou oceňovaný scenárista Grant Morrison (Final Crisis, All-Star Superman, Batman) otevírá v první knize JLA úplně novou kapitolu největšího superhrdinského týmu DC. Díky kresbě Howarda Portera (The Flash) a Johna Della (Birds of Prey) a s pomocí Marka Millara, Oscara Jimeneze a dalších nabízí tato kniha pořádnou dávku nonstop akce!

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Grant Morrison
Grant Morrison
Scénář
Howard Porter
Howard Porter
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

nightwing
Offline

byl jsem opravdu štestím bez sebe když jsem četl tento komiks protože jsem se na něj těšil celý rok ale zpátky ke komiksu akcemi byl vážně nabytý příběhu bych nic nevitkul akorát mne mrzí že tam nebilo více batmana ale jinak bomba 4z5

(5. prosince 2013)
Memphis
Offline

Vcelku zklamání. Jediné co mě potěšilo byla kresba. Tentokrát mě scénář nebavil, přišlo mi to pořád to samé dokola. Jediný příběh, který jsem si opravdu užil byl poslední - Hvězdné sémě.

(21. srpna 2013)
jh666
Offline

Morrison asi nebude můj šálek čaje, i když třeba jeho X-Meny mám rád. Liga spravedlnosti ale u mě s tou pozdější z New52 prohrává na plné čáře. Některé příběhy jsou lepší, především pátý sešit, a pak příběh s mladým Green Arrowem. Naproti tomu úvodní Hyperklan a poslední příběh jsou maximálně průměrné a příběh s anděli je katastrofa. Alespoň se to ale nehemží tolika odkazy na Silver Age jako Batman, který je zde mimochodem rozhodně nejlépe psaná postava. Kresba mě sice nenadchla, ale ani neurazila, i když Superman s dlouhými vlasy je divný. A když už jsem u toho Supermana, proč je sakra půlku knihy modrý? Tady by stránka s vysvětlení opravdu bodla. 50 %

(26. července 2016)
Staník
Offline

Občas obtížnější na pochopení, ale jinak, kde jinde než v JLA komiksu uvidíte všechny hrdiny DC pohromadě?? :) Příběh i kresba paráda! Těším se na dvojku!! :)

(11. září 2013)
bane
Offline

Skvělý, akcí nabitý komiks s parádní kresbou, shází mu sice víc originálních dějových zvratů, což mu, ale zas tak moc na kvalitě neubírá. Se složením týmu nemám problém i když, by asi bylo na místě víc prostoru pro Batmana. S komiksem jsem spokojený je to dobrá akční podívaná, která potěší.

(23. listopadu 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název JLA: The Deluxe Edition, Vol. 1
Druh Omnibus
Žánr Superhrdinský
Série JLA (2012)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 12/12/2012
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 04/08/2011
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Grant Morrison
Kresba: Howard Porter

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 256
Tisk barevný
Cena 690.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 30. listopadu 2012
Naposledy editováno 13. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku