92.7%
Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě

Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth

92.7%

V roce 1920, krátce po smrti své šílené matky, začíná měnit brilantní psycholog Amadeus Arkham svůj rodný dům v ústav pro léčení mentálně chorých. Netuší, že tím se daly do pohybu události, které budou mít děsivé následky. I pro něj. O víc než půl století později je Akrhamův ústav pro duševně narušené zločince temné, do stínů ponořené místo plné úzkých chodeb. Místo nočních můr, hádanka z kamene a trámů, která zůstává stále nezodpovězená. Celé roky byli do těchto klaustrofobických zdí zavírání duševně i tělesně narušení Batmanovi protivníci. Ve vypolstrovaných celách i neosvětlených kobkách zuřili, plánovali, a snili o okamžiku, kdy se jim podaří dobýt a svrhnout svět rozumu.

Obsah

V roce 1920, krátce po smrti své šílené matky, začíná měnit brilantní psycholog Amadeus Arkham svůj rodný dům v ústav pro léčení mentálně chorých. Netuší, že tím se daly do pohybu události, které budou mít děsivé následky. I pro něj.
O víc než půl století později je Akrhamův ústav pro duševně narušené zločince temné, do stínů ponořené místo plné úzkých chodeb. Místo nočních můr, hádanka z kamene a trámů, která zůstává stále nezodpovězená. Celé roky byli do těchto klaustrofobických zdí zavírání duševně i tělesně narušení Batmanovi protivníci. Ve vypolstrovaných celách i neosvětlených kobkách zuřili, plánovali, a snili o okamžiku, kdy se jim podaří dobýt a svrhnout svět rozumu.
Ten okamžik přišel. 
Je prvního dubna a šílenci ovládli ústav. Pod Jokerovým vedením připravili smrtící hru pro člověka, který může za jejich uvěznění. 
Pro Batmana. 
V souboji se svými největšími protivníky musí Batman sestoupit až do samého srdce temnoty a postavit se svým největším obavám…
…nebo se stát další šílencem zavřeným v Arkhamu.

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Dave McKean
Dave McKean
Kresba
Grant Morrison
Grant Morrison
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

Traum
Offline

Psycho, triller, prapodivně děsivé a krásné. Doporučil bych každému, kdo nedokýže ocenit hloubku a uměleckou hodnotu komiksového média.

(15. února 2013)
zuza
Offline

Když jsem si komiks jenom tak prohlížela, kresby mi moc neseděly...ale ty jo! Po přečtení se na to dívám uplně jinak. Co se příběhu týče, je to fakt psycho. Hrozně se mi líbí historickej úvod Arkhamu prolínající se s "reálnou" skutečností, navíc Joker tu působí jako větší maniak než obvykle. Arkham nejenom že je popisovanej fakt klaustrofobně, ale dokonalý výtvarný zpracování tomu dává uplně jinej a novej rozměr.Kresby jsou děsivý. A depresivní, chvílema mi připadalo jako bych koukala nějakýmu mentálně chorýmu magorovi přímo do hlavy-tak dokonale vás to vtáhne do děje. haha, trochu to připomíná Saw. Jedna velká hra. Až na to, že všichni ti psychopati, a že jich tam neni málo, čekají jenom na Batmana.

(7. března 2013)
47
Offline
47

Tak tento komiks odporúčam každému,podobne ako Z Pekla,kto tvrdí že komiksy sú infantilná zábavka ktorú si snád možu užiť len deti alebo nevyzretí dospelí...a to preto aby im temné a náročné čítanie rozkoplo hubu plnú kecov o tom že dospelý človek sa na komikse nemože baviť pokial jeho IQ rástlo spolu s jeho vekom.Neskutočne temný príbeh ktorý Morrison vybalil akokeby napísať niečo také bolo ľahšie ako nič perfektne oživuje McKeanova kresba.Prekvapivo komiks netrpí neduhmi doby v ktorej vznikol.Morrison sa dokonale vyhol akémukoľvek klišé a spolu s kresličom priviedli na svet nadčasové dielo na ktoré len tak nezabudnete.Keby som nevedel že je komiks bezmála 30 rokov starý,kľudne by som sa nechal ukecať že vyšiel pred 2 rokmi....Neodporúčam neplnoletým čitateľom,slabším povahám a milovníkom čisto akčných,priamočiarych príbehov.....5z5 bez najmenšieho zaváhania

(22. dubna 2015)
Mr.FREAKE
Offline

Atmosférický, brutálny a pochmúrny svet Batman vystihnutý skvele, ale nič pre slabšie povahy a psychicky nevyrovnaných ľudí :D :D

(12. dubna 2013)
Morzael
Offline

Nejvíc psycho, nejvíc šílenej a jeden z nejlepších komiksů o Batmanovi a vůbec komiksů, které jsem kdy četl!

(19. října 2012)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth
Druh Román
Žánr Horor
Série --
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 04/07/2007
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 01/10/1989
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Grant Morrison
Kresba: Dave McKean

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x265mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 469.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 19. března 2012
Naposledy editováno 15. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku