90.0%
Silent Hill: V nitru hynoucí
90.0%

Kdesi na území Ameriky se nachází opuštěné hornické městečko jménem Silent Hill. Do něj se vypravila mladá studentka fimové školy Lynn DeAngelisová, aby tu natočila dokument o městečku s atmosférou. Netušila, že Silent Hill má i něco navíc. O rok a půl později se nachází na psychyatrii a přes veškeré pokusy nereaguje na léčbu. Jediná naděje kterou má, je odjet se svým ošetřujícím lékařem, Dr. Troyem Abernathym na místo, kde její trauma začalo. Do Silent Hillu. Silent Hill je název série počítačových her, která se od ostatních hororových lekacích mlátiček odlišila tím, že nejdůležitějším aspektem, který vzbuzoval strach byla atmosféra. Ta byla tak děsivá a zajímavá, že v současnosti existuje sedm dílů...

Obsah

Kdesi na území Ameriky se nachází opuštěné hornické městečko jménem Silent Hill. Do něj se vypravila mladá studentka fimové školy Lynn DeAngelisová, aby tu natočila dokument o městečku s atmosférou. Netušila, že Silent Hill má i něco navíc. O rok a půl později se nachází na psychyatrii a přes veškeré pokusy nereaguje na léčbu. Jediná naděje kterou má, je odjet se svým ošetřujícím lékařem, Dr. Troyem Abernathym na místo, kde její trauma začalo. Do Silent Hillu.
Silent Hill je název série počítačových her, která se od ostatních hororových lekacích mlátiček odlišila tím, že nejdůležitějším aspektem, který vzbuzoval strach byla atmosféra. Ta byla tak děsivá a zajímavá, že v současnosti existuje sedm dílů počítačové hry, celovečerní film, který byl do našich kin uveden 29. 6. 2006, a comicsová série.
Na rozdíl od filmu comicsy jdou vlastním směrem a využívají pouze již zmiňovanou atmosféru a některé reálie k vytvoření vlastních velice kvalitních příběhů. Příběh Silent Hill: V nitru hynoucí napsal Scott Ciencin a namalovali Ben Templesmith a Aadi Salman. Každý z malířů namaloval část comicsu a přestože mají rozdílné styly malby, comicsová kniha drží báječně pohromadě. Malba pouze naznačuje a nechává na čtenáři samotném, co si pod tím, kterým obrázkem představí. Tak umocňují pocit napětí a tušené hrůzy více, než kdyby na každé stránce zobrazili potoky krve.
(oficiální text distributora)

Autoři

Komentáře uživatelů

gumidekmedvidek
Offline

Musím přiznat, že pro horory mám slabost a toto horor opravdu byl. Především musím pozdvychnou perfektní kresbu, která zavání až surrealismem. Parádní depresivní a chaotická atmosféra mě táhla až do konce. Sice je trošku těžsí se v tom všem orientovat, ale toto byl záměř, který ve mě vytvoříl děsivý chaos.

(26. dubna 2013)
Morzael
Offline

Zajímavý počin, správně šílený a hororový. První půlka naprosto parádní a klidně bych jí těch 5 hvězd dal, ale druhá si ode mě vysloužila 3, kvůli zmatené kresbě. Totiž jsem fanda alternativní, šílené a trochu abstraktní kresby/malby, která podtrhne atmosféru, ale jen do té doby, dokud chápu, co je na obrázku, pak už jsem vytočenej. Kór u komiksu, kterej je i po scénáristické stránce schválně dost zmatenej. Je to škoda, být kresba druhého příběhu stejná jako v prvním, mohlo to být za plnej.

(12. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Silent Hill: Dying Inside
Druh Omnibus
Žánr Horor
Série Silent Hill
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 22/06/2006
Originální vydavatelství IDW Publishing
Datum vydání v zahraničí 2004
Vazba Pevná
Autoři Ben Templesmith
Scénář: Scott Ciencin
Kresba: Aadi Salman

Typ vazby

Vázaná

Formát 155x240mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 26. srpna 2012
Naposledy editováno 12. července 2014

Najdete nás na Facebooku