95.0%
Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?

Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?

95.0%

Byl to dokonalý muž – ztělesnění spravedlnosti. Přišel z vesmíru a konal jen dobro. Padesát let bojoval se silami zla, chránil nevinné a byl inspirací pro celý svět. Ale dříve či později musí všechno skončit. Dokonce i Superman.

Obsah

„Proč ty nejšlechetnější lidi nejvíc trápí svědomí?“

Byl to dokonalý muž – ztělesnění spravedlnosti. Přišel z vesmíru a konal jen dobro. Padesát let bojoval se silami zla, chránil nevinné a byl inspirací pro celý svět. Ale dříve či později musí všechno skončit.

Dokonce i Superman.

Klasický příběh Alana Moora a Curta Swana „Co se stalo s Mužem zítřka?“ představuje konec jedné éry Posledního syna Kryptonu a nastavuje dalším superhrdinským komiksům hodně vysokou laťku.

Moorovy příběhy o Supermanovi, které tu poprvé vycházejí v jednom svazku, ztělesňují ideály, které z tohoto nalezence z jiné planety učinily největšího hrdinu na Zemi.

Jsou to přirozeně smyšlené příběhy.

Nejsou ale takové všechny? 

Superman je nejmocnější bytost na Zemi. Jako jediný přežil katastrofu, která zničila jeho rodnou planetu Krypton, a z ochrany svého nového světa učinil celoživotní poslání. Hájil pravdu a spravedlnost… ale všechno má svůj konec.

Na to, jak ze světa odchází Ocelový muž, odpovídá v tomto svazku nejlepší komiksový scenárista Alan Moore a kreslíři Curt Swan, Dave Gibbons a Rick Veitch.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Superman #423

Action Comics #583

DC ComicsPresents #85

Superman Annual #11

Autoři

Alan Moore
Alan Moore
Scénář
Curt Swan
Curt Swan
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

bane
Offline

Další z komiksových kousků mistra Moorea. Všechny sešity jsou jak výtvarně, tak scénáristicky skvěle vypracované. Hostování spousty známých postav DC univerza rozhodně taky potěší. Za mě určitě 5/5.

(25. září 2013)
jh666
Offline

Minimálně titulní část tohoto komiksu se opravdu povedla. Tento Supermanův konec rozhodně patří k těm nejlepším koncům, co jsem kdy četl. Scénář tady nemá jedinou chybičku a k tomu všemu na svou dobu neskutečně dobrá kresba. Příběh s Bažináčem mi bohužel tolik nesedl, přišel mi trochu zmatený a tak trochu o ničem, ale měl taky přijemnou kresbu. Poslední příběh se líbil už více, ale na ten první přesto neměl. 80 %

(9. července 2015)
47
Offline
47

Moore je pre mňa najlepší komiksový scenárista,tento komiks je však najslabší aký som od neho čítal....no stále je to nadpriemer..Titulný príbeh ma trochu sklamal,čakal som na Moorove pomery niečo lepšie,zvlášť preto že príbeh pojednáva o konci Supermana.Čakal som velkolepejší koniec legendy.Zvyšné dva príbehy sú na tom lepšie.Kratučký crossover s Bažináčom ma potešil aj napriek tomu že príbeh bol v podstate len taká epizódka.Tretí príbeh je už,povedal by som,klasický Moore,kde nápad s mimozemskou rastlinou,či čo to bolo,skvele mixol fikciu alternatívneho života Supermana s parádnou akciou.Kresba všetkých zúčastnených je pochopiteľne dnes už retro,no voči tomu sa dá len ťažko niečo namietať.....4z5

(25. dubna 2015)
Damien
Offline

Spíše rozlučkový Superman. Jelikož nemám tak úplně doktorát z DC universa a mytologie, tak mi možná unikly některé momenty, ale i tak to bylo příjemné počtení.

(20. října 2012)
Grayson
Offline

Má nejoblíbenější kapitola ze Supermanova života-jeho konec.Emocionálně neskutečně silný příběh,na jehož kvalitách má spolu s Moorem podíl i výborný Curt Swan,jehož kresba dodala komiksu tu správnou atmosféru.Jeden z nejlepších svazků o muži z oceli na trhu.

(23. října 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Superman (2011)
Vydavatelství v ČR BB art
Crew
Datum vydání v ČR 22/06/2011
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 03/08/2010
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Alan Moore
Kresba: Curt Swan

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 20. března 2012
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku