60.0%
Drákula

Bram Stokers Dracula

60.0%
-- %
Extérní hodnocení

První vydání komiksové adaptace kultovního filmu Drákula Francise Forda Coppoly vyšlo již v roce 1992, tedy současně s premiérou filmu. Původní filmový scénář, převyprávěný legendárním Royem Thomasem a v té době vycházející hvězdou – Mikem Mignolou (který se na filmu podílel jako jeden z výtvarníků), se dočkal nadšeného přijetí veřejností. Neustále rostoucí věhlas tohoto zpracování byl ještě umocněn tím, že po dlouhou dobu nebyl vydán žádný dotisk.

Obsah

První vydání komiksové adaptace kultovního filmu Drákula Francise Forda Coppoly vyšlo již v roce 1992, tedy současně s premiérou filmu.

Původní filmový scénář, převyprávěný legendárním Royem Thomasem a v té době vycházející hvězdou – Mikem Mignolou (který se na filmu podílel jako jeden z výtvarníků), se dočkal nadšeného přijetí veřejností. Neustále rostoucí věhlas tohoto zpracování byl ještě umocněn tím, že po dlouhou dobu nebyl vydán žádný dotisk.

Tento komiks je tedy jedinou možností, jak vidět Coppolovo pojetí Drákuly v jeho pravděpodobně nejpůvodnější podobě, a zároveň také možností se seznámit s posledním velkým projektem Mikea Mignoly před stvořením Hellboye.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Roy Thomas
Roy Thomas
Scénář
Mike Mignola
Mike Mignola
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Nehodnotí sa mi tento komiks ľahko veru. Na prebale komiksu nás lákajú na to, že kniha je asi jediná možnosť ako uzrieť Coppolovho Drákulu v jeho povodnej forme, tak ako ho režisér zamýšľal. Blbosť,kecy....Komiks je od panelu k panelu doslovným prerozprávaním filmu. Žiadna pôvodná či do filmu upravená myšlienka. Narovinu...keby som vedel že v komikse nenájdem nič iné ako doslovne prekreslený film, nekúpim ho. Ak ste však film nevideli, či ste fanúšik Mignolu...alebo najlepšie oboje...neváhajte. Kniha je dokonalou ukážkou Mignolovho talentu. Vlastne jediná vada je v tom, že pri znalosti filmu Vás tu nemá čo prekvapiť. 3z5

(16. prosince 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Bram Stokers Dracula
Druh Román
Žánr Horor
Série --
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 15/10/2019
Originální vydavatelství IDW Publishing
Datum vydání v zahraničí 01/01/1993
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Roy Thomas
Kresba/Scenář: Mike Mignola

Typ vazby

Vázaná

Formát 158x239mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Variant A

Formát 158x239mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 25. října 2019
Naposledy editováno 25. října 2019

Najdete nás na Facebooku