73.3%
Terminátor 1

The Terminator Omnibus, Vol.1

73.3%

Budoucnost patří jim. Nezastavitelným, neúnavným a téměř nezničitelným smrtícím strojům. Jediná šance na jejich poražení se skrývá v minulosti, kam se díky stroji času vydává malá vojenská jednotka. Její úkol: zabít šéfa společnosti Cyberdyne, který je zodpovědný za stvoření inteligentních strojů a tím i za zničení lidské rasy. Jenže v patách vojákům jdou vražedná kovová monstra zahalená do měkké lidské tkáně. Terminátoři. Nepotřebují jíst, nepotřebují odpočívat, nepotřebují dýchat, neznají morálku ani soucit – musí jen splnit svůj úkol. Ať to stojí, co to stojí. Zbude po téhle misi vůbec nějaké lidstvo k vyhlazení?

Obsah

V tomhle obsažném terminátorském souboru nepůjde jen o monstrum s tváří Arnolda Schwarzeneggera. Ve čtyřech příbězích pronikneme mnohem hlouběji do světa, který už brzo bude patřit strojům, a z nás zbudou jen lebky dláždící ulice. 
Podobně jako u Predátora či Vetřelců, i tady začalo nakladatelství Dark Horse dotvářet filmovou legendu, dokreslovat události, které vám filmy zatajily, a představovat hrdiny a padouchy, jež se těm filmovým zcela vyrovnají. 

První Terminátor se v nakladatelství Dark Horse objevil v roce 1990, hned tam zakořenil a s malými přestávkami vycházel až do roku 2000. Během těch let se pustil do křížku nejen se Sarah Connorovu, ale i s RoboCopem, Supermanem, Vetřelci a Predátorem! Ovšem my se budeme věnovat hlavně klasickým příběhům, dotvářejícím události známé z legendárních filmů. V první knize Terminátora najdete hned několik zásadních potyček s kovovými zabijáky: Bouře, Jedna rána, Plán B a Nepřítel v našich řadách. Podobně jako u nedávno vydaných omnibusů Predátora a Vetřelců, i tady většina epizod tvoří jeden masivní příběh. Ten se tu točí kolem výpravy skupiny vojáků z budoucnosti, která má za úkol zabít zakladatele Skynetu. Situace se obrací, tentokrát jsou Terminátoři v roli ochránců… což jim ovšem nebrání zabít každého, kdo se jim postaví do cesty. 
Sérii odstartoval zkušený vypravěč John Arcudi, který se asi nejvíce proslavil Maskou. Kromě toho ale napsal i ty nejlepší příběhy do Vetřelců, měl vlastní sérii o flákači se superschopnostmi Major Bummer a v současnosti rozvíjí Hellboyovský vesmír řadou Ú.P.V.O. K Arcudimu se přidal kupříkladu James Robinson (Starman), který v příběhu Jedna rána spojil monumentální akci s klasickou noirovou kriminálkou. Z malířů tu pak najdete jména jako Matt Wagner (Grendel), Paul Gulacy (Catwoman) či Vince Giaranno (Batman). 
Budoucnost patří jim. Nezastavitelným, neúnavným a téměř nezničitelným smrtícím strojům. Jediná šance na jejich poražení se skrývá v minulosti, kam se díky stroji času vydává malá vojenská jednotka. Její úkol: zabít šéfa společnosti Cyberdyne, který je zodpovědný za stvoření inteligentních strojů a tím i za zničení lidské rasy. Jenže v patách vojákům jdou vražedná kovová monstra zahalená do měkké lidské tkáně. Terminátoři. Nepotřebují jíst, nepotřebují odpočívat, nepotřebují dýchat, neznají morálku ani soucit – musí jen splnit svůj úkol. Ať to stojí, co to stojí. 
Zbude po téhle misi vůbec nějaké lidstvo k vyhlazení? 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Původně vyšlo v sešitech: The Terminator #1 - #4 (1990), The Terminator: One Shot OGN SC (1991), The Terminator: Secondary Objectives #1 - #4 (1991), The Terminator: The Enemy Within #1 - #4 (1991-1992)

Autoři

John Arcudi
John Arcudi
Scénář
James Robinson
James Robinson
Scénář

Komentáře uživatelů

gumidekmedvidek
Offline

Parádní rozšíření filmového univerza. I když sem tam kresba na mě, trošku až moc barvitá a struktura příběhu furt na jedno brdo. Ale nuda rozhodně ne.

(20. října 2012)
Vincent
Offline

Ke komiksu jsem se dostal coby fanda Terminátora. Zprvu jsem si myslel, že mi nejvíc bude vadit barevná grafika a relativně slunné prostředí, které mi k příběhu moc nesedí. Opak je pravdou, po nějaké chvíli si člověk na kresbu zvykne - akce, plameny, obličeje lidí a terminátoři jsou nakreslení opravdu parádně, scénář ale místy výrazně pokulhává. Chápu složitou tématiku cestování časem, takže jsem nad tím radši moc nepozastavoval, ale dějové trhliny které se odehrávají přímo v časové lince tohoto omnibusu, už jsem moc nedával. Tak stejně k závěru bohužel pokulhávala kresba kde se ne jedna chyba objevila. V celkovém shrnutí bych komiks ohodnotil spíše jako průměrný - oddychový a člověk by nad ním neměl moc přemýšlet. Malou perličkou je příběh JEDNA RÁNA (J. Robinson a M. Wagner), kde je celý díl graficky odstřelený úplně jinou cestou. pozn.: komiks jsem koupil za cenu 299,- v plné ceně - 899,- by mě koupě nejspíš mrzela.

(18. února 2018)
nightwing
Offline

komiks se mi opravdu líbil ale kresba se mi moc nelíbila i když příběh byl nice. ale kvůli kresbě dám 4z5.

(9. května 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Terminator Omnibus, Vol.1
Druh Omnibus
Žánr Sci-fi
Série Terminátor Omnibus (2009)
Vydavatelství v ČR BB art
Crew
Datum vydání v ČR 21/10/2009
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 19/02/2008
Vazba Pevná
Autoři Scénář: John Arcudi
Scénář: James Robinson

Typ vazby

Vázaná

Formát 160x235mm
Počet stran 352
Tisk barevný
Cena 899.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Následující
Terminátor 2

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 27. května 2012
Naposledy editováno 8. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku