60.0%
Mezi řádky 08: Orfeus v podsvětí

The Unwritten, Vol. 8: Orpheus in the Underworld

60.0%
-- %
Extérní hodnocení

Je jmenovcem malého čaroděje, jehož smyšlená dobrodružství uchvátila svět. Jenže dobrodružství Toma Taylora jsou až příliš reálná. A šťastný konec momentálně není na dohled. Tom uvízl v břiše netvora; bytosti jménem Leviatan, z níž pocházejí všechny příběhy, které se kdy vyprávěly - a veškerá Tommyho moc. Tato obludná bytost, zraněná v boji, pomalu ztrácí krev a ohrožuje budoucnost našeho světa... a umožňuje, aby na jejím místě vybujely síly mnohem temnější. Tom, jeho přátelé a všechny smyšlené postavy, které tam najde uvězněné, se teď musí vydat do Leviathanova pekelného srdce, kde vládnou tvorové spojeni krvavými pouty s Tomovou minulostí. A v této zemi mrtvých toužících po pomstě přežívají jen ty...

Obsah

Jdi k čertu Tommy Taylore!

Je jmenovcem malého čaroděje, jehož smyšlená dobrodružství uchvátila svět. Jenže dobrodružství Toma Taylora jsou až příliš reálná. A šťastný konec momentálně není na dohled. Tom uvízl v břiše netvora; bytosti jménem Leviatan, z níž pocházejí všechny příběhy, které se kdy vyprávěly - a veškerá Tommyho moc. Tato obludná bytost, zraněná v boji, pomalu ztrácí krev a ohrožuje budoucnost našeho světa... a umožňuje, aby na jejím místě vybujely síly mnohem temnější.

Tom, jeho přátelé a všechny smyšlené postavy, které tam najde uvězněné, se teď musí vydat do Leviathanova pekelného srdce, kde vládnou tvorové spojeni krvavými pouty s Tomovou minulostí. A v této zemi mrtvých toužících po pomstě přežívají jen ty nejtemnější příběhy...

V knize MEZI ŘÁDKY 8: ORFEUS V PODSVĚTÍ, která pouští ze řetězu zombie a upíry a rafinovaně nakládá s polárními medvědy a tyranskými králíky, vypravěči Mike Carey a Peter Gross pronikají do fascinujícího světa Toma Taylora hlouběji než kdy jindy!

 

Zručné dílo, vzrušujicí na niterné a intelektuální úrovni.

- A.V.CLUB/THE ONION

Od svého debutu v roce 2009 se Mezi řádky šikovně, chytře a často vtipně dotklo témat, jakou jsou sláva, celebrity, fikce versus realita a přátelství.

- USA TODAY

Dokonale nádherná kniha, která této sérii opět nastavuje vyšší vizuální laťku.

- IGN

Carey nejenom vytvořil svižný a poutavý příběh, načrtnutý s mazanými odkazy na klasickou literaturu, ale zároveň elegantně podkopal až bláznivé uctívání celebrit fanoušky fantasy a zpochybnil samotnou podstatu vyprávění. 

- PUBLISHERS WEEKLY

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

The Unwritten #42-49

Autoři

Mike Carey
Mike Carey
Scénář
Peter Gross
Peter Gross
Kresba
Dean Ormston
Dean Ormston
Coloring/Stínování

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Osmý svazek série Mezi řádky pro mě představoval zklamání. Jasně, máme tu pořád zajímavý mix fantasy prvků, spoustu literárních odkazů a vtipné dialogy. V tom Carey pořád válí. Bohužel už ale nemůžu odhlédnout od zásadnějších storytellingových nedostatků kvůli kterým příběh působí, že se plácá na místě a že se postavy chovají jako kartonové figurky otročící zápletce. Je paradox, že série, která se zabývá podstatou příběhů a vyprávění, začíná trpět právě nenaplněním zásadních vypravěčských principů.

(12. května 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Unwritten, Vol. 8: Orpheus in the Underworld
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Mezi řádky (2015)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 09/04/2019
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 04/02/2014
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Mike Carey
Kresba: Peter Gross
Coloring/Stínování: Dean Ormston

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 489.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 12. května 2019
Naposledy editováno 12. května 2019

Najdete nás na Facebooku