100.0%
Mezi řádky 06: Tommy Taylor a válka slov

The Unwritten, Vol. 6: Tommy Taylor and the War of Words

100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Aby ochránil svůj život a zjistil pravdu o svém původu, musí teď Tom se svými společníky cestovat a navštěvovat místa zanesená na speciální mapě - vedené tou nebezpečnou skupinou - která označují lokality na celém světě, kde literární fikce ovlivnila realitu, počínaje slavnými beletristickými díly a konče lidovými pověstmi nebo popkulturními historkami. Na této cestu musí Tom využít každou zbraň, který se mu dostane do ruky - ale i pohádková magie v sobě má svá rizika.

Obsah

Když Wilson Taylor, otec Toma Taylora, vytvořil fantasy cyklus o Tommy Taylorovi - romány o mladém čaroději, které si okamžitě získaly celosvětovou slávu - fanoušci neúnavně porovnávali opravdového Toma s jeho protějškem a postarali se mu tak o proslulost, o niž tak úplně nestál. 

Když se však ukáže, že Tom mohl zhmotnělým mladým čarodějem doopravdy být, dostane se do kontaktu se záhadným spolkem, který ho potají celý život sledoval. Aby ochránil svůj život a zjistil pravdu o svém původu, musí teď Tom se svými společníky cestovat a navštěvovat místa zanesená na speciální mapě - vedené tou nebezpečnou skupinou - která označují lokality na celém světě, kde literární fikce ovlivnila realitu, počínaje slavnými beletristickými díly a konče lidovými pověstmi nebo popkulturními historkami. Na této cestu musí Tom využít každou zbraň, který se mu dostane do ruky - ale i pohádková magie v sobě má svá rizika.

A ve střídavě zařazených kapitolách se Tomovo křížové tažení odvíjí na pozadí tajné historie spolku, jak ji Wilson Taylor vypráví ve svých živých deníkových zápisech. Až bude po všem, jen velmi málo zůstane "Mezi řádky".

Tvůrčí tým ve složení Mike Carey (LUCIFER) a Peter Gross (KNIHY KOUZEL) představuje MEZI ŘÁDKY: TOMMY TAYLOR A VÁLKA SLOV - příběh magických bitev a nebezpečných tajemství.

"Mezi řádky je nejzajímavější nová série od Vertiga za posledních pět let. Nepochybuji o tom, že když sedíte a bavíte se o skvělých komiksech poslední doby, jedním dechem obsáhnete Y: Poslední z můžů, Preachera, Sandmana a Mezi řádky."

-CRAVEL ONLINE

"Dokonalá komiksová série."

-ComicBookBin.com

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

The Unwritten #31-35 a #31,5-35,5

Autoři

Mike Carey
Mike Carey
Scénář
Peter Gross
Peter Gross
Kresba
Dean Ormston
Dean Ormston
Kresba
Vince Locke
Vince Locke
Kresba
Lee Loughridge
Lee Loughridge
Coloring/Stínování
Todd Klein
Todd Klein
Lettering
Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Mezi řádky uzavírají jednu velkou kapitolu a přináší napjaté finále. Série si drží vysoký standard jak po stránce scénáře, tak i kresby. Válka slov je opět natřískaná literaturou, filosofií a akcí. Moje oblíbená kombinace. Svazek je navíc tučnější než obvykle a přináší tak bohatou porci příběhů, která rozhodně stojí za přečtení. Mezi řádky potvrzují své místo v čele peletonu česky vycházejících fantasy komiksů.

(12. května 2019)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Unwritten, Vol. 6: Tommy Taylor and the War of Words
Druh Román
Žánr Fantasy
Série Mezi řádky (2015)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 15/05/2018
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 01/10/2012
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Mike Carey
Kresba: Peter Gross
Kresba: Dean Ormston
Kresba: Vince Locke
Coloring/Stínování: Lee Loughridge
Lettering: Todd Klein

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 240
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 31. října 2018
Naposledy editováno 31. října 2018

Najdete nás na Facebooku