80.0%
Sebevražedný oddíl 2: Vzestup Baziliška
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

KDO JE SEBEVRAŽEDNÝ VRAH? Přežívající členové Operační skupiny X (alias Sebevražedného oddílu) se pokouší zotavit ze své katastrofální mise v Gothamu a na světlo se dostává temné tajemství, které tým nahlodává už od samého počátku – jeden z nich je zradil! Sabotér, jehož přetvořil a vycvičil sám Regulus, vůdce organizace Bazilišek, má za úkol zavraždit Amandu Wallerovou a odhalit existenci oddílu celému světu. Je to snad Harley Quinn, Jokerova šílená milenka, která už i tak znamená pro tým hrozbu a neustále se potácí mezi svými osobnostmi? Nebo snad Deadshot, jehož touha zemřít mohla Regulovi posloužit jako vhodná páka k jeho ovládnutí?

Obsah

Nezbývá čas a oddíl vyráží na nezvyklou misi i s přeběhlíkem ve svém středu. Cílem je zajmout Mitche Shelleyho alias Ressurection Mana – a on i vše ostatní je součástí plánů Amandy Wallerové na porážku Regula a vypálení organizace Bazilišek do základů. Kromě toho uvnitř naleznete klíčový příběh počátků záhadné Amandy Wallerové z nultého čísla řady, v němž odhalíme i pravý důvod jejího dlouholetého nepřátelství s Regulem.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL: VZESTUP BAZILIŠKA obsahuje komiksy SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL #0 a #8–13 a RESSURECTION MAN #9 a odvypráví troufalý, akcí nabitý příběh z pera scenáristy ADAMA GLASSE (producenta a scenáristy TV seriálu společnosti CW Lovci duchů), výtvarníka FERNANDA DAGNINA (ACTION COMICS) a dalších.

Autoři

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Velmi slušná oddychovka. Mě na tom asi nejvíc baví samotní postavy. A dokone i Amanda Wallerová, která je sice místy hodně na pěst, ale jak byla podána v tomto díle, tak jsem jí jako postavu daleko lépe pochopil. Baví mě to, jak jde přes mrtvoly, jak je nesnesitelná, drsná a bez skrupulí. Dvojcie Harley a Deadshot je už taková klasika, od které neočekáváme nic jiného, než že nás budou bavit a oni pořád baví. Ale i Black Spider či El Diablo jsou moc fajnové postavy. Ještě super je to, ja tyto postavy \"nesedí\" k sobě. Super je sledovat to, jak jsi jdou vzájemně po krku, hledají zrádce mezi sebou a vůbec si nemohou být jistí, jestli jim někdo nevrazí kudlu do zad nebo neukousne hlavu. Zápletka je sice hodně přímočará, záporák je dost podprůměrný, ale ta cesta za finále mě bavila, užíval jsem si tu jednoduchou akci proloženou vtipy, ale i mezicharakterovými konflikty. Finále je slabší, než jsem čekal, ale jelikož to končí celkem otevřeně, tak se to třeba ještě vyvrbí. Jako pecka to není, ale v rámci jednoduché akce to je slušný nadprůměr a určitě bych raději sáhl po SS od Glasse než po Harley od Connerové-Palmiottiho. Kresba je taky fajná, ač se zde střídá dost kreslířů, tak si celkový vizuál drží určitou tvář. Temné, jednoduché, akčními scénami nabité. Trojku vyhlížím.

(27. května 2018)
karl173
Offline

Stále se jedná o přímočarou akci, která je tentokrát přímočará možná až moc. Příběhu schází větší hloubka a někdy tak trochu skáče sem a tam a nedokáže si vybudovat něco co by čtenáře nějakým způsobem dokázalo více vtáhnout. Byť díky slušným dialogům a akci komiksem proletíte na to kolik má stran velmi rychle. Kresba je taky slušná a některé kontrasty se velmi povedli. Tím největším zklamáním pro mě byl ale záporák. Že akční komiks nemá až takovou hloubku dokážu v pohodě smáznout pokud mají postavy pořádný cíl. A ten je tady spíš jen jako středobod zájmu ke kterému to všechny táhne. Žádný velkolepý boss fight se nekoná a ani vlastně nemáte pocit že k němu vůbec má dojít a to mi prostě zklamalo. Jinak se ale stále jedná o slušné odpočinkové čtení, které pokud máte rádi DC a celý jeho svět mohu klidně doporučit, byť by jste neměli očekávat žádnou pecku. Na první díl to určitě nemá. 70 %

(1. května 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Suicide Squad 2: Basilisk Rising
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Sebevražedný oddíl (2016)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 21/03/2018
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 26/02/2013
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Adam Glass
Kresba: Fernando Dagnino Guerra

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 699.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 20. února 2018
Naposledy editováno 20. února 2018

Najdete nás na Facebooku