93.3%
Krajina půlnočních stínů
93.3%
-- %
Extérní hodnocení

David Grey je úplně obyčejný poručík od losangeleské policie. Jeho práce je pro něho vším. Dokud nenarazil na podivné mrtvoly s očima vytřeštěnýma strachem, byl v podstatě spokojený se světem, který se mu sice nelíbil, ale kterému rozuměl.

Obsah

David Grey je detektiv z Los Angeles a tohle je jen další z vražd, kterou vyšetřuje. Černoch v uličce, průstřel hrudníku, prší a pro něj je to jen rutina. Ze tmy na něj zabliká baterka a dobrý kamarád zavražděného drmolí cosi, co nedává valný smysl. Pár dní na to je i on mrtvý, rozporcovaný ve vlastním bytě. To už není rutiny ani pro detektiva Greye. Kolegové šli zvracet a Grey se ponořil do případu. Dostal se na stopu a už to vypadá, že kápnul na toho pravého, jenže místo vraha na něj v bytě čekají podivní průsvitní tvorové. A pak se to celé nějak zpackalo.

V nemocnici zjistí, že ho nikdo nevnímá, že je pro ostatní neviditelný. A oni pro něj taky. Lidé jsou jen vybledlé stíny. V tom se odnikud zjevuje Laurel, mladá dívka, která ho zasvěcuje do situace.

Říkají tomu „propadnout dírou v chodníku“. Dave se dostal do mezisvěta, ve kterém žijí jen chudáci, zoufalci, žebráci, opuštění a lidé, kteří se stali pro zbytek světa neviditelní. Žijí ve stejném světě jako kdysi, ale bez lidí, institucí a neděje. Mohou používat jen rozbité věci a neustále jsou ohrožování tvory, které nenazývají jinak než oni. David ničím nepropadl, někdo mu ale ukradl duši a má jedenáct měsíců v šíleném světě zatracenců aby ji získal nazpět.

Strhující atmosférický příběh Michaela Straczynskiho a perfektní kresba Garyho Franka, Jonathana Sibala a Jasona Gordera vám nedá vydechnout do poslední stránky tohoto ne příliš známého ale na výsost povedeného komixového díla. 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

První vydání (pevná vazba) - 2004

Druhé vydání (brožovaná vazba) - 2009

 

Obsahuje:

Midnight Nation #1-12

 

Kniha navíc obsahuje jeden bonusový příběh:

Krajina půlnočních stínů: Drahocennosti

Autoři

Komentáře uživatelů

gumidekmedvidek
Offline

Úchvatné dílo o degradaci ze společnosti a zapomnění. Navíc o lásce, která nemůže mít naplnění, o obětování. Jednoznačně nejsilněji citově provázaný počin posledních let.

(25. ledna 2013)
Const.ex
Offline

Prokousávat se tímto veledílem je čirá radost. Pokud máte rádi oblíbené nastavování zrcadel, tak určitě neváhejte. Kresba sice není úplně můj styl, ale po příběhové stránce to tento komiks více než vynahrazuje. A bonusový příběh na konci vám zanechá v mysli takové blaho...

(14. května 2013)
Damien
Offline

Vynikající záležitost za skvělou cenu. Trochu přímočaré, ale jinak originální, trochu gaimanovské, dobře nakreslené.

(20. října 2012)
damic
Offline

Tak tohle byl vůbec první komiks, který jsem četl a který mě naučil číst pravidelně každý týden, do té doby jsem četl jen velice zřídka. Mimořádně silný příběh, od kterého jsem se nedokázal odtrhnout. Kresba a vylíčení krajiny bylo zcela podle mého gusta. Krom toho musím dodat, že od té doby mě žádný komiks nenadchl více jako právě tento, možná Transmetropolitan se tomu lehce blíží. Dávám pět z pěti.

(11. října 2013)
47
Offline
47

Skvelý komiks ktorým si u mňa Straczynski urobil meno.Čítal som to tretí krát a zas sa mi to zdalo o chlp lepšie ako naposledy.Príbeh s filozofickou myšlienkou a skvelou kresbou od začiatku vtiahne a už nepustí....Trochu detektívka,trochu romantická road movie,trochu fantasy a hodne veľká zábava náročnejšieho razenia...Povinnosť nielen pre Straczynského fandov....6z5

(30. července 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Midnight Nation
Druh Román
Žánr Horor
Série --
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 2004
Originální vydavatelství Image Comics
Datum vydání v zahraničí 04/02/2003
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Joseph Michael Straczynski
Kresba: Gary Frank

Typ vazby

Vázaná

Formát 160x240mm
Počet stran 304
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná 2. vydání

Formát 160x235mm
Počet stran 304
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Damien
Vloženo 19. května 2004
Naposledy editováno 3. května 2015

Najdete nás na Facebooku