80.0%
Salvatore
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Podivuhodná, poetická a ironická bajka proslulého francouzského tvůrce komiksu (česky vyšlo Nebeský bibendum, Pan Ovocňák, Král sjezdovky, Doba ledová, Flašinet) sleduje paralelní osudy dvou bytostí. V první řadě tu máme psího automechanika, který potají staví podivuhodný automobil, kterým se hodlá dostat na druhou stranu Atlantiku za svou ztracenou láskou. Druhou představitelkou je obtloustlá krátkozraká prasnice, která v širém světě hledá svoje zatoulané selátko.

Obsah

Posmutnělý i posměšný náčrt nedokonalého světa, skoro podobného tomu našemu, zvládá vše, co umí Nicolas de Crécy nejlépe: dojmout, udivit, nadchnout, rozesmát, rozplakat. Nenechte si jeho nový fantaskní příběh s působivými, avšak křehkými ilustracemi, ujít.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Nicolas de Crécy
Nicolas de Crécy
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Je skvělé, že se Meander nebojí a vydává tu takováto díla, která rozhodně nejsou pro každého. Tohle je kniha plná emocí a to především jejich neustálým střídání. Je to veselé, smutné, dojemné, hrozné, šokující a já nevím co ještě zároveň. Taky je to těžké čtivo, které budete zpracovávat ještě dlouho dobu po dočtení a každé nové přečtení vám poodhalí a ukáže nové věci, kterých jste si napoprvé nestihli všimnout. Odehrává se zde neskutečný příběh v rádoby skutečném světě, kdy jsou lidé nahrazeni zvířaty, která ovšem mají lidské vlastnosti. Navíc se autor vůbec nebojí zabřednout i do dnešních aktuálních témat, jako je fungování úřadů, předsudky či konzumní společnost (těch věcí tam je mnohem víc). Ač jsem se několikrát upřímně zasmál vtipným situacím, tak jsem zároveň měl chvílemi knedlík v krku z dojemných scén. Kresba je originální, na jednu stranu působí místy nedokonale, na tu druhou jako umělecké dílo, ale společně s barvami skvěle vystihuje a podtrhuje atmosféru. Nebudu lhát, je to celkem nálož tohle číst, ale já jsem nesmírně rád, že to tu vyšlo a že jsem poznal tohoto autora (moje druhá zkušenost), teď jen doufat, že zde vyjde i pokračování, páč je to nechutně otevřený konec....

(2. listopadu 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Salvatore
Druh Román
Žánr Existencionální
Série --
Vydavatelství v ČR Meander
Datum vydání v ČR 23/10/2017
Originální vydavatelství Dupuis
Datum vydání v zahraničí 2010
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Nicolas de Crécy

Typ vazby

Vázaná

Formát 196x258mm
Počet stran 224
Tisk barevný
Cena 598.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 19. října 2017
Naposledy editováno 19. října 2017

Najdete nás na Facebooku