80.0%
Batman: Detective Comics 5 - Gothtopie

Batman: Detective Comics, Vol. 5 - Gothtopia

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

V Gothamu je všechno v pořádku… ale něco tu nehraje. V utopickém Gotham City už zločin nemá místo. O spravedlnost se stará Batman se svou partnerkou a milenkou Selinou Kyleovou. Takhle to tu bylo odjakživa. Občané jsou spokojeni, až na rekordní počet jinak naprosto normálních sebevražd.

Obsah

Zpod sněhobílé fasády Gothtopie se dere na svět něco hodně temného. A až Batman zjistí, že tu něco nefunguje tak, jak by mělo, stane se veřejným nepřítelem číslo jedna, a to dokonce i pro své nejbližší.
Dokáže nejlepší světový detektiv zjistit, kde má původ ta masová halucinace, která zachvátila celé město? Nebo Gotham propadne šílenství jednou provždy?
 
Scenárista JOHN LAYMAN (BATMAN: ETERNAL, Chew) a výtvarníci JASON FABOK (BATMAN) a AARON LOPRESTI (SWORD OF SORCERY) vám přinášejí naruby obrácený příběh o Temném rytíři v utopickém, zločinů zbaveném Gothamu. BATMAN – DETECTIVE COMICS: GOTHTOPIE obsahuje sešitová vydání č. 25–29, včetně výjimečného DETECTIVE COMICS č. 27, do kterého přispěli velikáni oboru, jako je SCOTT SNYDER (BATMAN), NEAL ADAMS (BATMAN: ODYSSEY), BRAD MELTZER (IDENTITY CRISIS), BRYAN HITCH (THE AUTHORITY) a mnozí další!

Autoři

John Layman
John Layman
Scénář
Jason Fabok
Jason Fabok
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

5. díl je o něco slabším dílem než předchozí. Začátek začíná slibně. Příběhy s Gordonem jsou zajímavé a dobře zpracované. Ty jsem si dost užil. Pak ale přijde opakování, které je jedním z důvodů proč je kniha slabším dílem. Nejprve opakování s Man-Batem, které je ale krátké a můžete ho brát jen jako malinké doplnění do série s Man-Batem. No a pak je tu Gothopie. Vcelku se jedná o dobrý příběh, který má zajímavé nápady. Kresba je taky dobrá a Loprestiho styl mi sedl, ale problém tohoto příběhu je to že už jsme tohle viděli. Je to zkrátka opakovačka. Je to již třetí setkání s jistým padouchem jako hlavním záporákem v DC 52. A taky je příběh docela krátký, což jen potvrzuje, že autoři už tak možná vyčerpali své nápady. Na závěr je pak několik krátkých příběhů, které mohou někomu vytvořit úsměv na tváři a nad posledním se můžete zamyslet. Jsou celkem fajn, ale není to už zkrátka něco, co by mi dalo nějakou větší hodnotu. Navíc některé z nich mi moc nesedli co se týče kresby. Celkově tedy knize dávám 70% a jen o fous 4 hvězdy.

(17. února 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: Detective Comics, Vol. 5 - Gothtopia
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman: Detective Comics - New 52 (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 29/03/2017
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 2015
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: John Layman
Kresba: Aaron Lopresti
Kresba: Jason Fabok

Typ vazby

Limitovaná edice

Formát 168x258mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 699.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 29. března 2017
Naposledy editováno 29. března 2017

Najdete nás na Facebooku