76.9%
Batman a syn
76.9%
-- %
Extérní hodnocení

Talia, dcera Batmanova dávného protivníka Ra´s al Ghula, se kterou kdysi Batman strávil jednu noc, mu představí svého syna Damiana a tvrdí mu, že je otcem. Talia chce, aby si nyní Batman vzal chlapce k sobě a vychoval ho. Batman souhlasí, netuší ale, k čemu se zavázal. Chlapec, jenž dosud vyrůstal v brutálním prostředí Ligy asasínů, si dělá, co chce.

Obsah

Pod překvapivou novou kapitolou ze života gothamského Temného rytíře jsou podepsány tři komiksové legendy – scénárista Grant Morrison, výtvarník Andy Kubert a inker Jesse Delperdang.

Talia, dcera Batmanova dávného protivníka Ra´s al Ghula, se kterou kdysi Batman strávil jednu noc, mu představí svého syna Damiana a tvrdí mu, že je otcem. 

Talia chce, aby si nyní Batman vzal chlapce k sobě a vychoval ho. Batman souhlasí, netuší ale, k čemu se zavázal. Chlapec, jenž dosud vyrůstal v brutálním prostředí Ligy asasínů, si dělá, co chce. Svou agresi obrací nejen vůči svému otci, ale i vůči Timu Drakeovi, nedávno adoptovanému dědici Bruce Waynea a Alfrédovi, Wayneovu věrnému komorníkovi. 

Je Damian skutečně jen nevychovaný kluk, který se chce vyrovnat svému otci nebo je za vším tajný Taliin plán jak definitivně zlikvidovat Batmana? 

V podání mistrů žánru, Morrisona a Kuberta, je BATMAN A SYN jedním z nejpoutavějších příběhů batmanovské řady.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

V zahraničí poprvé vyšlo v sérii Batman v číslech #655-658, které vycházely od září do prosince roku 2006 a v číslech #663-666, duben až červenec 2007.

Souhrnná vydání byla v USA vydána v srpnu 2007 (pevná vazba) a v červenci 2008 (paperback). Součástí českého vydání z roku 2012 je i samostatná novela Klaun o půlnoci doprovázená temnými ilustracemi Johna Van Fleeta.

Autoři

Grant Morrison
Grant Morrison
Scénář
Andy Kubert
Andy Kubert
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

Mr.FREAKE
Offline

Dobrý komiks, ale nie pre človeka, ktorý nevie o udalostiach, ktoré sa stali pred ním a už vôbec nie pre čitateľa, ktorý iba začína čítať Batmana, lebo kommiksy všeobecne...

(12. dubna 2013)
Memphis
Offline

Dobrý batmanovský komiks zabývající se vztahem Batmana a jeho Robinů. Kresba dobrá.

(20. června 2013)
Elhonzo
Offline

Ve směs dobrý komiks,Kubert předvádí parádní kresbu a Batman vypadá impozantě , jen jeho vztah k Damianovi mi přijde něják moc rychle vynucený ale finální příběh je parádní .

(17. února 2013)
Andresito
Offline

Nějak mi nedochází, proč u nás vycházejí komiksy, ke kterým si zpětně musíte dohledávat informace, abyste se zorientovali v ději. A hlavně, to, na co jsem se nejvíc těšil, průběh vztahu Bruce a Damiena, je tu totálně odfláknuto na pár stranách. A přitom se v jejich vzájemné konfrontaci skrýval takový potenciál. Ještě že je v knize skvělý Klaun o půlnoci, jinak bych asi vážně chtěl zpátky peníze.

(25. října 2012)
Grayson
Offline

Povedený úvod do Morrisonovi skvělé ságy.Parádní příběh,který odkazuje na všemožné události z Batmanovi historie obohacený o dialogy,které se čtou jedna radost.A úžasná Kubertova kresba,která k Batmanovi sedne jako zadek na hrnec.Jen bych uvítal trochu více prostoru pro vztah Bruce s Damianem.

(19. dubna 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman and Son
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman (2004)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 11/07/2012
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 22/07/2007
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Grant Morrison
Kresba: Andy Kubert
Kresba: Jesse Delperdang

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 17. května 2012
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku