80.0%
Batman: Temný rytíř 4 - Proměny

Batman: The Dark Knight 4: Clay!

80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Zločin nabývá nové podoby. Basil Karlo byl nejžádanějším hollywoodským hercem, dokud jej látka, která mu k tomu dopomáhala, neproměnila v netvora měnícího svůj tvar. Jeho nové zločinné řádění ale probíhá jinak než podle obvyklého vzorce, což zmate i Batmana.

Obsah

Clayface na sebe nyní bere podobu Batmanových nejbližších spojenců, využívá neveřejných informací o jeho osobních tragédiích, zaměřuje se na nejvýznamnější cíle v Gotham City a zanechává za sebou víc mrtvých než kdy předtím. 
Za Clayfacem nyní nově stojí zločinecký mozek, který chce z netvora vytvořit svou neporazitelnou zbraň. Poblouzněného tvora tím však zanedlouho jen dožene do ještě větších hlubin šílenství. 
Ulice města zatím opanovali další draví tvorové a na nevinné útočí i z oblohy… Man-Bat se vrátil! 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

V BATMAN – TEMNÝ RYTÍŘ: PROMĚNY (zahrnuje sešitová vydání č. 22–29) scenárista GREGG HURWITZ (DETECTIVE COMICS, Wolverine) spojil své síly s hvězdnými výtvarníky ALEXEM MALEEVEM (BATMAN, Daredevil), ETHANEM VAN SCIVEREM (GREEN LANTERN, THE FLASH) a ALBERTEM PONTICELLIM (DIAL H), aby společně vytvořili příběhy o největších gothamských padouších.

Autoři

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Trochu slabší kniha než ty předchozí, ale stále dobrá. Příběh z Clayfacem mě bavil a rád jsem se znovu dozvěděl více o dalším již klasickým záporákovi. Originy v DC 52 jsou opravdu povedené. Lehce mi ale bohužel zklamala kresba. Alexe Maleeva zkrátka moc nemusím. Zato kresba v příběhu beze slov Alberta Ponticelliho se mi líbila. Ostatně mám jí oblíbenou už ze Skalpů a do Gothamu se vážně hodí. Příběh nebyl nějak velkolepý, ale neurazil. Bohužel se ale nemůžu zbavit pocitu že k Batmanovi příběh beze slov se zkrátka moc nehodí.Poslední příběh opět změnil kresbu a ta se mi opět líbila. Van Sciver kreslil všechny tři booky Green Lanterna a už tam se mi jeho kresba zamlouvala. Příběh s Man-Batem nebyl špatný, ale zkrátka kvůli jeho délce bylo vše moc narychlo a navíc ani nebyl řádně ukončen. Kdyby byla možnost dát 3 a půl hvězdy asi by to odpovídalo nejelépe. Zde to bohužel nejde tak tedy musím dát 4 , jelikož dle procent hodnotím tuto knihu na 75 %.

(23. ledna 2018)
jh666
Offline

Tak se to konečně povedlo a vyšla u nás kompletní DC ongoing série. Už jen to si zaslouží pochvalu. Tu si ale zaslouží i komiks, byť bohužel ne v takové míře, jako předchozí tři díly. Kniha začíná skvěle a příběh o Clayfaceovi s kresbou Alexe Maleeva je výborný. Poslední příběh s Man-Batem je také docela fajn, ale zklamáním je pro mě prostřední němý příběh. Tenhle typ komiksů beze slov moc nemusím, jediný, který mě zaujal, je asi ten z New X-Menů. Tady by to mohla zachránit kresba, bohužel to se taky nestalo. Ve výsledku 70 %

(13. listopadu 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: The Dark Knight 4: Clay!
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman: Temný rytíř - New 52 (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 14/09/2016
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 12/08/2014
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Gregg Hurwitz
Kresba: Alex Maleev
Kresba: Alberto Ponticelli
Kresba: Ethan Van Sciver

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Ikyy
Vloženo 1. srpna 2016
Naposledy editováno 14. září 2016

Najdete nás na Facebooku