86.7%
Sebevražedný oddíl 1: Kopanec do zubů

Suicide Squad 1: Kicked in the Teeth

86.7%
-- %
Extérní hodnocení

NENAPRAVITELNÍ. NEZVLADATELNÍ. POSTRADATELNÍ. Kdo jsou členové Sebevražedného oddílu? Superpadouši naverbovaní ve vězení a vyslaní plnit tajné sebevražedné úkoly výměnou za snížení trestu. Nanobomby umístěné u krční páteře je drží na velmi přitažené uzdě. Všichni jsou nahraditelní. Nikdo za ně nepřijme zodpovědnost. Jejich denním chlebem jsou syrová brutalita a smrt.

Obsah

Hned první úkol postaví pouhých šest členů oddílu – Deadshota, Harley Quinn, El Diabla, Voltaica, Black Spidera a King Sharka – proti šedesátitisícové zmutované hordě. Vždy ledově klidná dohlížitelka, Amanda Wallerová, vede svou bandu vrahů z mise do mise, ale tentokrát se objeví celosvětová hrozba, s níž si nikdo jiný než Sebevražedný oddíl neporadí... pokud se jeho členové ještě předtím nepovraždí navzájem. 

A proč by měl být problém, když se Harley dozví, že jejího milovaného Jokera stáhli z kůže? SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL: KOPANEC DO ZUBŮ je výbušný příběh, který se s ničím nemazlí a dovede čtenáře až na samou hranu. Scenáristou tohoto souhrnného vydání prvních sedmi sešitů SEBEVRAŽEDNÉHO ODDÍLU je ADAM GLASS (TV seriál Lovci duchů), o výtvarnou stránku se postarali FEDERICO DALLOCCHIO (STARCRAFT), CLAYTON HENRY (ADVENTURE COMICS) a další.

 

„Vážně neodolatelný nápad. Co kdyby ti hodní posbírali bandu těch zlých, vytvořili z ní něco jako superpadoušský Tucet špinavců a začali je posílat na špinavé práce, kterých by se tradiční hrdinové štítili byť jen dotknout (a vlastně o nich nechtějí ani vědět)?“ – THE ONION AV CLUB

Zdroj: BBart.cz

Poznámky

Obsahuje:

Suicide Squad #1-7

Autoři

Adam Glass
Adam Glass
Scénář
Clayton Henry
Clayton Henry
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Od komiksu jsem dostal přesně to, co jsem očekával (což se nedá říct o filmu), ale ani o kousek víc. Je to prostě neskutečná akce bez zábran, kde skáčeme z jedné mely do druhé a vychutnáváme si přestřelky, pyromancii, trhání a bouchání hlav a všelijaké různé další masakry. Příběh sice nemá nějakou vyloženou hloubku, ale jsou tu motivy postav a kniha někam směřuje a vyvíjí se, což od tohohle stylu přesně vyžaduji. Je pravda, že se autor místy pokouší i o humor, který mu příliš nevychází, ale rozhodně to není tak násilné, jako tomu bylo třeba u filmu. Komiks je sice především o Deadshootovi a Harley (za což bychom měli poděkovat, jelikož jsou to výborné postavy), ale i ostatní dostávají svůj prostor, na kterém mají šanci se projevit a většina z nich si získala mé sympatie - King Shark, El Diablo a vlastně i třeba Boomerang. Postavy jednoduše fungují a vztahy mezi nimi jsou super, jelikož nikdy nevíte, co jeden druhému udělá. Slabší je kresba, která sice neurazí, ale ani nenadchne. Naopak fungují barvy, které podtrhují atmosféru a jsou správně DC temné, jako to mají fanoušci rádi. Ve finále jsem fakt spokojený, i když maximálně nadšený nejsem. Dostal jsem, co jsem chtěl, ale cítím, že tam je ještě nějaký prostor pro zlepšení. Skvělá akce.

(17. září 2016)
karl173
Offline

Tenhle komiks mě velmi překvapil. Předtím jsem viděl film, který mě až tak nechytl, ale v komiksu je to zatím naopak. V prvé řadě jde hlavně o zábavnou řez, která je z počátku dost přímočará a po první polovině bych z hodnocením tak vysoko nešel. Jenže druhá polovina najednou ukázala, že tenhle komiks umí i něco víc než jen akci. Dokázala přinést velmi zajímavé čtení, které najednou má dost dobrý příběh. A to především díky Harley a jejím přerodem v záporačku. Sice by to mohlo být klidně i víc roztáhlé, ale to by pak už nebyla kniha o Sebevražedném oddílu. V tuto chvíli tedy kniha už nabídla zábavu, akci a i zajímavý děj. Postavy bych řekl že jsou také dobré a autoři dobře vybrali na které se mají upínat nejvíc, protože ve většině případů vybrali správně. Kniha má navíc velmi svižné tempo, takže pokud vás kniha chytne tak už vás nepustí. Kresba sice v příběhu trochu střídá kreslíře a někoho to může rušit, ale mě se celkově kresba líbila a změny v kresbě mi nepřišli až tak výrazné aby mi nějaká narušila čtení. Za mě tedy 85% a těším se na další díl.

(26. března 2018)
jh666
Offline

Sebevražedný oddíl je oddechová akční jízda, která dostává svému názvu. Na to, že se jedná v první řadě o akci je ale věnována péče i nějakému rozvoji alespoň některých charakterů, hlavně tedy Deadshota a Harley Quinn. Dost prostoru má ale i třeba El Diablo. Poněkud horší je to s kresbou. Hlavní kreslíř knihy, Dallocchio, mi opravdu nesedí. Zbytek je o něco lepší, ale vylepšení by to sneslo. Jinak je skutečně skvělá obálka 6 čísla od Renauda. 70 %

(18. srpna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Suicide Squad 1: Kicked in the Teeth
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Sebevražedný oddíl (2016)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 03/08/2016
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 06/07/2012
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Adam Glass
Kresba: Clayton Henry
Kresba: Federico Dallocchio

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti S4TW
Vloženo 20. července 2016
Naposledy editováno 28. ledna 2017

Najdete nás na Facebooku