90.0%
Lex Luthor: Muž z oceli

Lex Luthor: Man of Steel

90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Lex Luthor… lidový hrdina? Od té doby, co se Superman stal superhrdinou, byl označován mnoha způsoby. Pro někoho se stal obráncem pravdy, spravedlnosti a amerického snu, pro jiné velkým modrým skautíkem. V tomto příběhu však vystupuje ve zcela nové roli: jako smrtelně nebezpečná hrozba budoucnosti člověka.

Obsah

Uznávaný scenárista Brian Azzarello (SUPERMAN: PRO ZÍTŘEK, 100 NÁBOJŮ) spojil síly s výtvarníkem Leem Bermejem (JOKER) a stvořil odvážný příběh, v němž čtenářům poskytuje vzácný náhled do mysli Lexe Luthora a odhaluje důvod, kvůli němuž se miliardář – dlouho považovaný za nejodpornějšího zloducha komiksového světa DC – odhodlal stát příslovečným trnem v Supermanově oku: zasvětil svůj život záchraně lidstva před nelidskou mimozemskou bytostí.

Poznámky

Původně vycházelo sešitově jako minisérie Lex Luthor: Man of Steel #1-5

Autoři

Brian Azzarello
Brian Azzarello
Scénář
Lee Bermejo
Lee Bermejo
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Oproti Jokerovi od stejné autorské dvojice se rozhodně jedná o velké zlepšení. Rozhodně bych to ale neoznačil za nejlepší komiks ze Supermanova světa, který u nás vyšel (Rudé hvězdě to nesahá ani po kotníky a i Nespoutaný se mi líbil víc). Přesto působí tahle sonda do duše Lexe Luthora víc než dobře, a potvrzuje mi, proč jeho považuji za nejlepšího záporáka DC vesmíru (nic proti Jokerovi, ale při srovnání chladná logika vs. šílenství u mě vítězí chladná logika). Konec mi sice přišel trochu slabší, ale to plně vynahrazuje scéna s Lexem a Brucem na obědě. Bermeja sice nemusím, ale k tomuhle typu příběhu tahle kresba sedí a navíc mi přijde lepší než v Jokerovi. 80 %

(19. prosince 2015)
Drekorian
Offline

Případová studie, jak lze vytvořit superhrdinský komiks, ve kterém o nějaké rozbijdržky vůbec nejde a mnohem zajímavější, působivější a mrazivější je sledovat dva milionáře na obědě. Introspektiva do rozhodovacích procesů ikonického Supermanova záporáka podtrhuje krásná Bermejova kresba. Škoda mizerného překladu.

(17. listopadu 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Lex Luthor: Man of Steel
Druh Román
Žánr Akční
Série --
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 21/10/2015
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 10/05/2005
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Brian Azzarello
Kresba: Lee Bermejo

Typ vazby

Vázaná

Formát 170x260mm
Počet stran 128
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 30. října 2015
Naposledy editováno 30. října 2015

Najdete nás na Facebooku