--
Alanova válka 2

La guerre dAlan 2

--

Po vylodění v Normandii v únoru 1945 postupuje Alanova jednotka přes válkou vyčerpanou Evropu až do Plzně a z ní co nejrychleji do květnové Prahy. Potom co generál Patton bez Eisenhowerova vědomí žene předvoj své armády vpřed, aby osvobodil nejen Plzeň, ale i hlavní město, přichází pro americké vojáky zcela nepochopitelný rozkaz: ještě téže noci vyklidit Prahu před příjezdem Rudé armády.

Obsah

 

Druhý díl biografického románu, sugestivně vykresleného podle vzpomínek amerického veterána Alana Copea, má pro české čtenáře zvláště přitažlivý moment. Po vylodění v Normandii v únoru 1945 postupuje Alanova jednotka přes válkou vyčerpanou Evropu až do Plzně a z ní co nejrychleji do květnové Prahy zježené barikádami a přízračně světélkující ohni. Potom co generál Patton bez Eisenhowerova vědomí žene předvoj své armády dnem i nocí bez odpočinku vpřed, aby osvobodil nejen Plzeň, ale i hlavní město, přichází pro americké vojáky zcela nepochopitelný rozkaz: ještě téže noci vyklidit Prahu před příjezdem Rudé armády.
Konec druhé světové války v Československu sledujeme udivenýma očima mladého amerického vojáka. Nejde tu ale jen o prosté zachycení válečných událostí - pomocí rozpomínání se Alan Cope snaží lépe pochopit i sebe sama.
Umění francouzského komiksového tvůrce Emmanuela Guiberta už měli možnost poznat čtenáři v mnoha zemích světa a Alanova válka se všude dočkala opakovaných vydání.

Autoři

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název La guerre dAlan 2
Druh Román
Žánr Historický
Série Alanova válka
Vydavatelství v ČR Meander
Datum vydání v ČR 2010
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí --
Vazba Paperback
Autoři Emmanuel Guibert

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x240mm
Počet stran 96
Tisk černobílý
Cena 268.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Předchozí
Alanova válka 1
Následující
Alanova válka 3

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 11. května 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku