90.0%
Batman: Temný rytíř 3 - Šílený

Batman: The Dark Knight, Vol. 3 - Mad

90.0%
-- %
Extérní hodnocení

V životě Temného rytíře konečně zazáří světlo. Bruce Wayne prožívá velkou změnu. Konečně našel ženu, která je nejen krásná, ale i intelektuálně na výši a s Brucem má společné i tíživé trauma z dětství. Bruce s ní touží spojit svůj život a sdílet s ní vše, včetně tajemství týkajících se Batmana.

Obsah

V životě Temného rytíře konečně zazáří světlo.

Bruce Wayne prožívá velkou změnu. Konečně našel ženu, která je nejen krásná, ale i intelektuálně na výši a s Brucem má společné i tíživé trauma z dětství. Bruce s ní touží spojit svůj život a sdílet s ní vše, včetně tajemství týkajících se Batmana. 

Na jiném místě v Gothamu se ale skrývá jiný maskovaný muž, jenž v dětství trpěl. Na rozdíl od Batmana ale chce, aby svět pykal za to, čím si musel projít. Za využití špičkové technologie a halucinogenních drog unáší gothamské občany, aby se pokusil obnovit říši divů, jíž kdysi dávno ztratil. Podle postavy Kloboučníka z Alenky v říši divů si říká Mad Hatter a hodlá do své hrůzyplné králičí nory vtáhnout i Temného rytíře.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman: The Dark Knight #10-15

Batman: The Dark Knight Annual #1

 

Limitovaná edice:

Vyšla v pevné vazbě s přebalem na speciálním papíře s černobílou variantou obálky, číslované s certifikátem. Vyšlo pouze 52 kusů.

Autoři

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Velmi povedený počin. Temný rytíř zatím u mě dost boduje a tenhle se mi zatím líbil nejvíc. Záporáka Mad Hattera jsem doteď moc nemusel, ale po tomhle komiksu se to změnilo. Jeho šílenost byla zde velmi dobře napsaná a to že měl opravdu dost prostoru jen prospělo. Stejně jako v Kruhu násilí jsem mohl zjistit původ zlosti a šílenství tohoto záporáka a dost mě to k němu přitáhlo. Batman je zde více detektovní než bývá zvykem v DC 52 a to je dobře. Mohlo toho tam být sice klidně ještě víc, ale zase na úkor toho je zde osobní život Bruce Wayna a jeho přítelkyně což také není zvykem. Příběh má pak dobrý spád a díky žádným uskakováním mimo děj je to svižné a příjemné počtení. Kresba se zde párkrát vystřídá, ale není to vůbec problém. Oba kreslíři odvedli dobrou práci a každý má svůj jistý styl, který se ale k temnému Gothamu dle mě hodí. Za mě tedy milé překvapení a zatím nejlepší komiks s Batman v DC 52 mimo Snyderův run. 85 %

(28. listopadu 2017)
jh666
Offline

Šílený se povedl. Je vidět, že minule se Hurwitz spíše zahříval a teď jede naplno. Mad Hatter není úplně nejprofláklejší Batmanův oponent, ale kniha ho dobře představí a rozhodně se jedná o zajímavou postavu. Příběh se čte dobře, díky čemuž ale rychle uteče. Trochu výtku mám k lince s Natáliou, jejíž konec byl jasný skoro od začátku. S kresbou jsem z větší části spokojen. Van Scivera mám rád (pokud neblbne jako v New X-Men) a tady si drží svůj standard. O něco složitější je to s Kudranským. Jeho kresba je zajímavá, ale je docela tmavá, díky čemuž je chvílemi nepřehledná. Během hlavního příběhu mi úplně nesedla, zvláště když před ní a po ní je Van Sciver, který má dost jiný styl. Skvěle ale sedla k příběhu z Halloweenu. 82 %

(26. dubna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: The Dark Knight, Vol. 3 - Mad
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman: Temný rytíř - New 52 (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 09/09/2015
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 15/01/2014
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Gregg Hurwitz
Kresba: Ethan Van Sciver
Kresba: Szymon Kudranski

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Limitovaná edice

Formát 168x258mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 29. srpna 2015
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku