85.0%
Želvy Ninja: Menu číslo 1
85.0%
-- %
Extérní hodnocení

Pojďte se společně s námi na chvíli vrátit do dětství v původních příbězích Želv Ninja. Známe je všichni, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy?

Obsah

Původně Želvy Ninja vznikly jako undergroundový komiks pro dospělé. Vymysleli si ho před třiceti lety doma „na koleně“ dva talentovaní mladíci Kevin Eastman a Peter Laird. Jejich komiks si záhy oblíbila spousta čtenářů a všimli si ho i televizní producenti. Ti pak Želvy přizpůsobili pro dětské diváky a zahájili tím jejich vítězné tažení celým světem. A proto je i my známe právě v téhle podobě. Pojďte si užít příběhy Leonarda, Rafaela, Michelangela a Donatella.

Vždyť u čeho jiného si můžete z vlastní zkušenosti říct: Testováno na dětech! A s úspěchem.

Autoři

Peter Laird
Peter Laird
Kresba/Scenář
Kevin Eastman
Kevin Eastman
Kresba/Scenář

Postavy

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Toto som teda nečakal....Ninja Korytnačky zabíjajú svojich protivníkov,Casey Jones je vyšinutý vrah,April nieje reportérka a Splinter....no ten je ako jeden z mála taký,akého si ho pamatám...Strhujúce tempo a dosť špecifická kresba servírujú nármanú zábavu....Nič viac a nič menej....4,5z5

(18. dubna 2016)
arrow
Offline

Přesně něco takového jsem hledal. Za sebe jsem naprosto spokojený a není opravdu nic, co by mi vadilo. Želváci si v mé knihovně získali čestné místo a řadí se mezi má nejoblíbenější díla. 100%

(27. dubna 2016)
JohnnyRocker
Offline

No ty tři hvězdičky úplně stačí, na čtyři bych nešel, takže kdybych se měl rozhodovat tak spíš mezi 2mi nebo 3mi hvězdičky. Každopádně jsem se nenudil takže asi \\\"dobrý komiks\\\".

(1. dubna 2016)
S4TW
Offline

Jsou čtyři, jsou drsní a rádi dají někomu po tlamě, jo a jsou to Želvy. Jedná se o daleko drsnější a temnější Želvy, než jsme byli zvyklý z dětských animáků a knížek, ale určitě to není vůbec na škodu (ba naopak). Nechybí zde velice ostré hlášky s vulgarismy, krvavé souboje a napjatá akce. Vše velice dobře podtrhávají temné barvy, které se k tomuto dílu skvěle hodí. Kresba je klasický undergroundový oldschool, styl který někdo vyhledává a má rád a jiní z něj moc nadšení nejsou, neb jsou zvyklý na dnešní propracovanou počítačovou tvorbu. I přesto je kresba slušná a povedeně umocňuje atmosféru celého komiksu. Ano, scénář je takový nevyrovnaný, kdy se na nás nejprve vrhá solidní jízda v podobě kvalitního originu, kdy nám je představen původ Želv, mistra Třísky a jejich úhlavního nepřítele Trhače. Pak nastává slabší část s Myšilovama a docela nesympatickou April a vše završuje skvělá Raphaelova sólovka. Ve finále bych řekl, že se jedná o sice jednoduché, za to ovšem zábavné, akční a svěží dílo. Milovníci starších děl si přijdou na své, ostatní si užijí kvalitní origin Želv.

(3. června 2015)
jardoom
Offline

Musím velmi poděkovat Comics Centru za to, že nám tento komiks dopřálo. Přiznám se, že jsem knihu koupil spíš jen z principu. Želvy Ninja čtení mi nic neříkalo a vlastně jsem jen fanoušek filmového světa Želváků. Jakmile jsem ale tuto knihu rozečetl, zjistil jsem, že lepší čtení najdu jen málokde. Miluji, když mi komiks otevře oči a uvidím v něm něco, co mám rád a díky němu si to uvědomím. Kdo viděl první Želvy Ninja film, ten v tomto komiksu najde zalíbení. Já na tomto filmu takřka vyrostl, a je vidět, že se režiséři hodně inspirovali právě tímto komiksem. V tomto komiksu je totiž mnoho věcí, které tvůrci prvního filmu převzali. Já si čtení užil a co se obsahu týče, nemám žádnou výtku. Mělo to bezva atmosféru, bylo to velmi poutavé, každá stránka nabídla něco úžasného a já knihu slupl na posezení. K tomu všemu je dalším plusem parádní dobová kresba, která už v tehdejších letech byla vzácná a vyjímečná tím, co zachycovala a tím jak vypadala. Samotný coloring Comics Centra tomu přidal pomyslnou třešničku na dortu, která knize dodala přesně padnoucí a úžasně barevný župánek. Temné, atmosferické a velmi originální čtení, tohle se opravdu jen tak nevidí. CC opět vytvořilo jedinečný originál a opět jsem se utvrdil v tom, že lepší komiksové nakladatelství širokodaleko není a nikdy nebude. Jen škoda, že tohle nebude v pevné vazbě, klidně bych si za něj trochu připlatil.

(18. července 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Ninja Turtles
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Želvy Ninja (2015)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 01/06/2015
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí --
Vazba Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Peter Laird
Kresba/Scenář: Kevin Eastman

Typ vazby

Brožovaná

Formát 154x234mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 249.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 27. května 2015
Naposledy editováno 27. května 2015

Najdete nás na Facebooku