100.0%
Criminal 2: Poslední z nevinných

Criminal: The Deluxe Edition, Vol. 2

100.0%
-- %
Extérní hodnocení

CRIMINAL, nejoceňovanější kriminální komiks jedenadvacátého století, stvořený Edem Bubakerem a Seanem Phillipsem, konečně vychází ve své druhé luxusní vázané knize. Vítěz několika Eisnerových i Harveyho cen, včetně té za Nejlepší novou sérii za rok 2007 a pěti pro Nejlepšího scenáristu. Druhá kniha obsahuje tři samostatné příběhy – Zlou noc, Hříšníky a přelomový díl Poslední z nevinných – v jednom balení spolu s mnoha bonusy, kresbami, které vám dají nahlédnout do zákulisí vzniku.

Obsah

CRIMINAL, nejoceňovanější kriminální komiks jedenadvacátého století, stvořený Edem Bubakerem a Seanem Phillipsem, konečně vychází ve své druhé luxusní vázané knize. Vítěz několika Eisnerových i Harveyho cen, včetně té za Nejlepší novou sérii za rok 2007 a pěti pro Nejlepšího scenáristu.

Druhá kniha obsahuje tři samostatné příběhy – Zlou noc, Hříšníky a přelomový díl Poslední z nevinných – v jednom balení spolu s mnoha bonusy, kresbami, které vám dají nahlédnout do zákulisí vzniku.

„Brubaker používá známé vztahy mezi svým osazenstvem k reflexi toho, jak nátěr nostalgie svým cartoonovým zjednodušením zastírá drsnou minulost.“
-New York Times

Každý příběh má svého zločince. Jenže v noiru to bývá tak, že ne vždy je jasné, kdo tím zločincem vlastně je…

Jacob Kurtz, kreslíř a bývalý padělatel, muž, který byl kdysi obviněný z vraždy vlastní manželky, a vůbec člověk s problematickou minulostí, se stává zajatcem ve svém vlastním domě – i zajatcem svých vlastních nevysvětlitelných reakcí. Připadá si, jako by se po něm natahovala nejasná, snově průhledná chapadla jeho vlastních dávných činů – a teprve ve chvíli, kdy ho pevně omotají a utáhnou se, Jacob zjistí, jak moc jsou skutečná.

Tracy Lawless, válečný veterán a armádní dezertér, se v minulém CRIMINALu dostal do střetu s šéfem místního podsvětí – a kupodivu se mu povedlo při tom nezemřít. Ale happy end se nekoná: Tracy je totiž nucen odpracovávat si u Sebastiana Hydea dluh svého bratra… a jelikož je rozený Lawless, tak dokonce i taková zdánlivě jednoduchá funkce nemyslícího zabijáka se pro něj postupně stane něčím, čím dokáže zkomplikovat život sobě i všem okolo.

Riley Richards, rodák z malého městečka Brookview, jemuž se díky šikovnému sňatku podařilo vyšplhat po sociálním žebříku mezi bohaté a mocné, vypadá na první pohled jako typický americký slušňák, který dostal všechno, po čem toužil: krásnou ženu, postavení, peníze… Jenže už druhý pohled odhalí, že to s tou krásnou ženou a penězi není tak horké, jak se zdá – a pokud se dopustíme i třetího, ještě pronikavějšího pohledu a podaří se nám proniknout za Rileyho charismatickou fasádu, spatříme, že se za ní plazí věci, které se k typickému americkému slušňákovi nehodí. Ani trochu.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Criminal #4-7

Criminal: The Sinners #1-5

Criminal: The Last of the Innocent #1-4

Autoři

Sean Phillips
Sean Phillips
Kresba
Ed Brubaker
Ed Brubaker
Scénář

Komentáře uživatelů

batcat
Offline

Velmi dobre krimi. Mozno obcas mimo reality, ale povedzme si umenie nemusi byt vzdy realne. Cloveka nuti zamysliet sa a to je cielom tejto knihy a malo by byt cielom vacsej casti umenia. Pravdaze Vas to tiez zabavi a nebudete sa vediet vynadivat na tu kresbu.

(14. října 2016)
47
Offline
47

Tak pokial som u prvého Criminalu tvrdil že plné hodnotenie ušlo len o chlp,tu už nie je čo riešiť.Druhá kniha prináša v podstate to isté ako kniha prvá...až kým nedojde na posledný príbeh,ktorý ma doviedol ku tvrdeniu z prvej vety tohto hodnotenia...Záver príbehu je niečo ako happy end,čo je však trochu divné tvrdenie,kedže hlavná postava príbehu je až desivo prázdny sobecký hajzel...Som rád,že prvou knihou vysoko postavenú laťku Brubaker s Phillipsom pokorili rovnako jednoducho ako v dávnych časoch pokoril všetky laťky Sergej Bubpka...snáď sa na neho niekto pametáte...a tí čo nepametáte,legendárny Sergej nemal nič z komiksovou branžou....len pre neho nebol problém pokoriť vysoko postavené ,,laťky,,.....Criminal je neprekonatelne vysoko postavená laťka žánru,čo som si hovoril už u knihy prvej...no tam mi proste chýbal príbeh ako je Posledný z nevinných...Jednoznačne za plný počet....5z5

(28. listopadu 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Criminal: The Deluxe Edition, Vol. 2
Druh Omnibus
Žánr Krimi
Série Criminal (2012)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 13/05/2015
Originální vydavatelství Icon Comics
Datum vydání v zahraničí 17/10/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Ed Brubaker
Kresba: Sean Phillips

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 432
Tisk barevný
Cena 990.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)
Předchozí
Criminal 1

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 1. května 2015
Naposledy editováno 2. května 2015

Najdete nás na Facebooku