90.9%
Superman: Rudá hvězda
90.9%
-- %
Extérní hodnocení

Superman: Rudá hvězda je svěžím vyprávěním z paranoidních dob studené války. V srdci Sovětského svazu přistává vesmírná loď přivážející na palubě maličké dítě. Chlapec je vychován v zemědělském družstvu, vyroste z něj symbol všeho sovětského lidu, v padesátých letech vstoupí ve známost jako Superman a celý svět změní takřka k nepoznání. Jenže se ocitá na druhé straně barikády než Batman, Lex Luthor a mnozí jiní staří známí.

Obsah

Představte si realitu, v níž nejmocnější superbytost celého světa nevyrostla v kansaském Smallville - a dokonce ani v Americe.

Superman: Rudá hvězda je svěžím vyprávěním z paranoidních dob studené války. V srdci Sovětského svazu přistává vesmírná loď přivážející na palubě maličké dítě. Chlapec je vychován v zemědělském družstvu, vyroste z něj symbol všeho sovětského lidu, v padesátých letech vstoupí ve známost jako Superman a celý svět změní takřka k nepoznání... Jenže se ocitá na druhé straně barikády než Batman, Lex Luthor a mnozí jiní staří známí.

Nadšeně přijatý příběh z pera scénáristy Marka Millara a výtvarníků Davea Johnsona a Kiliana Plunketta nyní poprvé vychází ve zvětšeném vázaném formátu. Kniha obsahuje i rozsáhlou galerii skic od Johnsona, Plunketta a Alexe Rosse.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Mark Millar
Mark Millar
Scénář
Dave Johnson
Dave Johnson
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Zlý kůň
Offline

V komiksovém světě Supermana nejsem příliš zběhlý, ale tohle mě absolutně dostalo. Vidět Batmana a ostatní známé postavy v jiném světle bylo hodně zajímavé a tak vygradovaný konec jsem snad ještě nečetl. Mělo to hloubku i emoce. Žasnu ještě teď.

(3. února 2015)
Morzael
Offline

Vynikající, geniální, Mark Millar se tímhle opravdu vyznamenal. Silná politicko-filosofická myšlenka snoubící sci-fi a svět superhrdinů s naší vlastní historií, geniální! Vytvoření uroborosu ze Supermanovi ságy mi opravdu vytřelo zrak, tohle si zkrátka musí přečíst každý, kdo má o komiksy jen trochu zájem.

(17. února 2013)
Professor Zoom
Offline

Alternatívna realita bola veľmi zaujímavá voľba. Komiks veľmi podarený. SPOILER : potešili aj verzie Batmana, Wonder Woman, Green Lanterna alebo Bizarra.

(17. října 2013)
Mr.FREAKE
Offline

Super! Jednoducho skvele odvedená robota!!!! Alternatývny vesmír ako má byť! A jeden z najlepších koncov!!!

(12. dubna 2013)
47
Offline
47

Millar dokonale rozbil škatulku do ktorej som ho poslal v jednom zo svojich hodnotení Ukk a vytasil sa s príbehom v aký by som od neho nedúfal..Doslova...Šiel som do komiksu so znalosťou základného nápadu,no od Millara som takéto pojatie a uberanie sa príbehu nečakal.DC universum naruby v jeho podaní na mňa zaposobilo ako ironické zrkadlo všetkých zúčastnených postáv čo dokonale podčiarkol lahodkovým koncom.Myšlienka príbehu je skvelá a možno ma aj trochu mrzelo že to nemalo tak o 50 strán naviac na ktorých by ju Millar mohol ešte o niečo viac vyťažiť.Kresba v retro štýle a šedivých odtieňoch komiksu sadla perfektne,aj ked si myslím že to je hlavne vďaka tomu že je príbeh viac o rozprávaní ako o akcii,ktorej je tu v podstate na Millara dosť skromne....No ani to nebráni plnému hodnoteniu....5z5

(29. června 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Superman: Red Son
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Elseworlds (2006)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 09/05/2012
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 01/02/2004
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Mark Millar
Kresba: Dave Johnson
Kresba: Kilian Plunkett

Typ vazby

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 7. května 2012
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku