50.0%
Batman: Detective Comics 3 - Imperátor Penguin

Batman: Detective Comics, Vol. 3 - Emperor Penguin

50.0%
-- %
Extérní hodnocení

Oswald Cobblepot má plán. Už mu nestačí být Penguin, pouhý vládce podsvětí, touží po lásce celého Gotham City. Stačí jediné – objednat si nájemné vrahy na Bruce Wayna, a z nechvalně proslulého zločince se doslova přes noc stává milovaný spasitel Gothamu. Vše probíhá přesně podle plánu. Když ale propukne teror, dostane i ten nejlepší plán trhliny. A když se do Gothamu vrátí Joker, přijde s ním i chaos.

Obsah

Pokloňte se novému imperátorovi…

Oswald Cobblepot má plán. Už mu nestačí být Penguin, pouhý vládce podsvětí, touží po lásce celého Gotham City. Stačí jediné – objednat si nájemné vrahy na Bruce Wayna, a z nechvalně proslulého zločince se doslova přes noc stává milovaný spasitel Gothamu. Vše probíhá přesně podle plánu.

Když ale propukne teror, dostane i ten nejlepší plán trhliny. A když se do Gothamu vrátí Joker, přijde s ním i chaos. 

Penguin se dočasně ocitá mimo provoz a Batman neví, co dřív. Musí zabránit v činnosti Poison Ivy a skupině pomatených Jokerových uctívačů, a navíc jej ohrožuje i nový nepřítel, který vystoupil z ústraní. Říká si Emperor Penguin a je ve všem stejný jako Penguin, jen ještě horší. S ním to bude mít Batman zlé… a Oswald Cobblepot ještě mnohem horší. 

Nový příběh Temného rytíře, tentokrát z pera uznávaného, cenami ověnčeného scenáristy Johna Laymana (Chew), úžasně převedli do komiksové podoby výtvarníci Jason Fabok (Batman: Temný rytíř) a Andy Clarke (Batman a Robin).

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman: Detective Comics #13-18

 

Limitovaná edice:

Vyšla v pevné vazbě s přebalem na speciálním papíře s černobílou variantou obálky, číslované s certifikátem. Vyšlo pouze 52 kusů.

Autoři

John Layman
John Layman
Scénář
Jason Fabok
Jason Fabok
Kresba
Andy Clarke
Andy Clarke
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

Drekorian
Offline

Detective Comics je jako takový ten ne moc dobrý dezert, po kterém jste tak docela netoužili, pustili se do něj spíše z povinnosti a který je víc než co jiného rozpačitý. Tony S. Daniel šel konečně od válu a nastupuje dvojka Layman a Fabok, kteří se snaží vymyslet Detective Comicsu nový smysl a koncept. A taky tápou. Otázka je, nakolik to způsobuje potřeba návaznosti na Snyderova Batmana a nakolik Layman vypouští balónky a vyčkává, co se chytne. Určitou výplňovku tady zastává po čertech přitažlivá Poison Ivy, ale pak se rozjede hlavní program. Gotham je město pošuků, takže běžná psychiatrická diagnóza je nebývalý obdiv k Jokerovi. Fabok napsal příběh, který jsme viděli už stokrát, s předvidatelným vývojem a typickými batmanovskými klišé, který nejvíc funguje jako nějaké servilní DLC pro fanoušky Smrti rodiny. Mezitím chce zmodernizovat Penguina, který po těch pětasedmdesáti letech dokáže vzbudit hrůzu maximálně tak u předškoláků a nahradit ho mladší, agilnější hipsterskou verzí. Moc to na mě nefunguje - kdybych někomu vyfouknul mafii pod nosem, tak bych asi nenosil jeho cvikr a neukradnul mu i jeho (pěkně pitomou a posměšnou) přezdívku. Třeba tím Layman něco sleduje. Fabok umí, výborná kresba.

(23. ledna 2016)
Morzael
Offline

Smutný den to pro Batmana. Ač se snažím hledat pozitiva sebevíc, nemůžu odhlédnout od nesmyslnosti svazku jako takového. Žádný pořádný příběh se tu vlastně neděje, jen posloupnost jedné akce za druhou. Detektivní činnost, které bylo už za působení Tonyho S. Daniela málo, definitivně mizí. Svazek tratí hlavně na velkých, probíhajících eventech v DC, které zatlačily původní příběh autora do pozadí. Bojím se, že pro českého čtenáře bude tento díl velkým zklamáním. Pro mě byl.

(20. ledna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: Detective Comics, Vol. 3 - Emperor Penguin
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman: Detective Comics - New 52 (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 15/10/2014
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 26/11/2013
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: John Layman
Kresba: Jason Fabok
Kresba: Andy Clarke

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Limitovaná edice

Formát 168x258mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 15. října 2014
Naposledy editováno 20. ledna 2016

Najdete nás na Facebooku