96.0%
Batman: Země jedna

Batman: Earth One, Vol. 1

96.0%
-- %
Extérní hodnocení

Ve městě Gotham, kde od sebe nelze rozeznat přátelé a protivníky, vyráží Bruce Wayne na cestu ke svému poslání, na cestu k Temnému rytíři, cestu plnou překážek. Aby se pomstil skutečným vrahům svých rodičů a zkorumpované policii, vydává se na zběsilou cestu pomsty... a nikdo ho nedokáže zastavit.

Obsah

Batman není hrdina.

Je to jen člověk. 

Omylný, zranitelný a vzteklý.

Ve městě Gotham, kde od sebe nelze rozeznat přátelé a protivníky, vyráží Bruce Wayne na cestu ke svému poslání, na cestu k Temnému rytíři, cestu plnou překážek. Aby se pomstil skutečným vrahům svých rodičů a zkorumpované policii, vydává se na zběsilou cestu pomsty... a nikdo ho nedokáže zastavit.

Geoff Johns a Gary Frank už předtím stvořili elegantní poctu klasickému Supermanovi a Christopheru Reevesovi. Jejich komiks Superman: Utajený počátek měl obrovský úspěch a tak dostali do péče i Temného rytíře – a stvořili temný, atmosféricky, emocionální komiks plný obrazů, které fandové Batmana nikdy nezapomenou.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Grafická novela, která byla po druhém dílu Superman: Earth One vypuštěna jako druhý oficiální svazek z linie Earth One.

Autoři

Geoff Johns
Geoff Johns
Scénář
Gary Frank
Gary Frank
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

Zlý kůň
Offline

Batmanův začátek trochu jinak a vůbec ne špatně. Výborná kresba a příběhy některých vedlejších postav byly pro mě unikátní ( Bullockův osud - absolutní odvar). Pokračování bych bral všemi deseti.

(4. února 2015)
Mouchal
Offline

Možná teď budu trochu za komiksového negramota, ale tohle zpracování Batmanova začátku se mi líbilo více, než Rok jedna. Možná je to tím, že jsem byl teď na origin lépe naladěn a asi si pro jistotu Rok jedna znovu sjedu, ale nic to nemění už na tom, že Země jedna je rozhodně velmi povedený komiks o tom, co už všichni moc dobře známe, ale zase tak trochu jinak. Rozhodně pokud vyjde pokračování, tak ihned kupuju a tohle si brzo sjedu znovu.

(29. června 2016)
Morzael
Offline

Po druhém přečtení musím opravdu uznat, že tento kousek je skvělým úvodníkem do nového Batmanova universa. Výborná atmosféra, výborná kresba, zábavný příběh a alterace postav fakt dobře provedena. Bral bych určitě pokračování.

(29. června 2014)
jh666
Offline

Další z alternativních vesmírů DC. Tentokrát to sice nedosahuje až do takových výšin jako Rudá hvězda nebo Království tvé, ale pořád se jedná o výborný komiksový origin. Výborný příběh se skvělou změnou osobností postav, parádní atmosféra a dost solidní kresba, 88 %

(4. února 2016)
Drekorian
Offline

Převyprávěno do totálního převyprávění. Tentokrát je mi Batman o velký ždibec sympatičtější, protože není ani zdaleka tolik namachrovaný, udělátka mu nefungují a v každé rozbijdržce dostane na prdel. A to je tak nějak všechno. Některé alternativní osudy postav jsou super (reality-show hvězda Harvey Bullock), jiné mě nechávají absolutně chladným (Tučňák starostou). Kresba fajn, ale nemám úplně chuť si příběh přečíst znova. Crwácké provedení bezvadné.

(28. ledna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: Earth One, Vol. 1
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série --
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 12/06/2014
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 04/07/2014
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Geoff Johns
Kresba: Gary Frank

Typ vazby

Vázaná

Formát 175x264mm
Počet stran 144
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 15. května 2014
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku