93.3%
Batman: Temný rytíř 2 - Kruh násilí

Batman: The Dark Knight, Vol. 2 - Cycle of Violence

93.3%
-- %
Extérní hodnocení

Není čeho se bát… jen samotného pána strachu. Rozsévat strach do srdcí zločinců, to Batman ovládá na výbornou. Nyní se ale ve stínech Gotham City ukrývá kdosi ještě strašlivější. Někdo, kdo unáší děti a provádí na nich hrůzyplné pokusy, po nichž zůstávají jako tělo bez duše. Temný rytíř musí vypátrat nejděsivějšího ze svých nepřátel, Scarecrowa.

Obsah

Není čeho se bát… jen samotného pána strachu.

Rozsévat strach do srdcí zločinců, to Batman ovládá na výbornou. Nyní se ale ve stínech Gotham City ukrývá kdosi ještě strašlivější. Někdo, kdo unáší děti a provádí na nich hrůzyplné pokusy, po nichž zůstávají jako tělo bez duše. Temný rytíř musí vypátrat nejděsivějšího ze svých nepřátel, Scarecrowa.

Na této cestě se bude muset utkat s ještě hrozivějším protivníkem – se sebou samým a se svou temnou minulostí. Co všechno je Bruce Wayne ochoten obětovat, aby své město zachránil před dosud nejničivějším útokem? Podaří se mu odhalit tajemství Scarecrowovy minulosti a zastavit tak neúprosný koloběh násilí?

K tomu podnikneme cestu zpět časem do dob, než se Bruce Wayne stal Batmanem. Spolu s ním budeme pátrat po tom, kdo mu zabil rodiče, po muži jménem Joe Chill.

V tomto svazku spojili své síly výtvarník DAVID FINCH (LIGA SPRAVEDLNOSTI) a spisovatel GREGG HURWITZ (Spálená země, Věž) a vytvořili další hrůzyplný příběh z nové řady nakladatelství DC The New 52 Universe. Bonusem je i odhalení záhadné totožnosti toho, kdo Bruci Waynovi zavraždil rodiče.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman: The Dark Knight #10-15

Batman: The Dark Knight #0

 

Limitovaná edice:

Vyšla v pevné vazbě s přebalem na speciálním papíře s černobílou variantou obálky, číslované s certifikátem. Vyšlo pouze 52 kusů

Autoři

Gregg Hurwitz
Gregg Hurwitz
Scénář
David Finch
David Finch
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Za mě povedený komiks s Batmanem, který mi ukázal že nemusí jít o hlavní sérii od Snydera z 52, aby byl Batman dobrý a měl svojí hlavu a patu. Příběh je celistvý, bez jakýkoliv úhybů jinam a má to jasný děj. Ten ale není jen tak laciný a přidává zajímavý náhled do života Scarecrowa, který se mi moc líbil, a dal tomu jiný rozměr. Děj je pak velmi napínavý díky tomu že už klasicky Scarecrow Batmana zfetuje plynem, a opět zazní již známě otázky, které se ptají zda Batman je dobrý ochránce nebo to dělá jen pro své potěšení. Ovšem poddání těchto otázek se mi velmi zamlouvalo a neměl jsem z toho pocit zbytečnosti, a ani že jsem tohle už četl či viděl poněkolikáté. Zkrátka s prací Hurwitze jsem byl spokojený. Kresba se mi z počátku občas zdála sem tam nepřehledná a nehezká, ale od druhého sešitu už jsem si nejspíš zvykl a už jsem se po zbytek komiksu skvěle vžil do všech obrázků. Za mě 82 % . Dobrá práce.

(2. října 2017)
jh666
Offline

Batmanův Kruh násilí je taková příjemná jednohubka. Nejedná se o nic zásadního, ale člověka to zabaví a příběh si užije. Sice se mi víc líbily Temné děsy, ale Gregg Hurwitz se s tím popasoval dobře. Finchova kresba je oku lahodící, ale přišlo mi, že jindy odvedl trochu lepší práci. 72 %

(26. dubna 2016)
Zlý kůň
Offline

No ... Tak tohle jsem opravdu nečekal. Temné děsy se mi nelíbily a myslel jsem že tohle nebude lepší, ale opak se stal pravdou. Hlavní postavou mi zde přijde spíše Scarecrow než Batman, který tady aspoň pro mě nebyl tolik výrazný. Ano, objevily se i nějaké nelogické věci, ale nebylo to nic zásadního a proč si tím zbytečně nechat kazit příběh ? Příběh skvěle doplňuje nádherná kresba. Navíc se zde objevily poměrne silné momenty a to hlavně co se týče Scarecrowa. Komiks, u kterého jsem se náramně bavil a ke kterému se budu rád vracet.

(5. března 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: The Dark Knight, Vol. 2 - Cycle of Violence
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman: Temný rytíř - New 52 (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 16/04/2014
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 23/07/2013
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Gregg Hurwitz
Kresba: David Finch

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Limitovaná edice

Formát 168x258mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 12. března 2014
Naposledy editováno 3. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku