--
Alois Nebel 1: Bílý potok

Alois Nebel 1: Bílý potok

--

Jedno malé nádraží ve slezských horách, které křižují vlaky sem a tam a jehož návěstidla a nástupiště se občas ztrácejí v mlze skrývající podivnosti. Jeden blázinec, jehož chodby křižují lidé, pro které jsou i ta nejmenší nádraží příliš velká, ale v mlze často vidí její konec. A jeden výpravčí, který se jmenuje Alois Nebel. Příběhy ze století, o němž si myslíme, že už je dávno za námi.V hlavní roli železničního blues Bílý Potok vystupuje ALOIS NEBEL.Narozen ve znamení Vah roku 1948 ve Frývaldově, dříve Freiwaldau, nyní Jeseník. Celý život u dráhy, stejně jako jeho příbuzní. Sbírá jízdní řády, pije pivo, kouří a občas vidí v mlze to, co jiní nevidí. Naposledy pracoval jako výpravčí v Bílém Potoce....

Obsah

Jedno malé nádraží ve slezských horách, které křižují vlaky sem a tam a jehož návěstidla a nástupiště se občas ztrácejí v mlze skrývající podivnosti. Jeden blázinec, jehož chodby křižují lidé, pro které jsou i ta nejmenší nádraží příliš velká, ale v mlze často vidí její konec. A jeden výpravčí, který se jmenuje Alois Nebel. Příběhy ze století, o němž si myslíme, že už je dávno za námi.

V hlavní roli železničního blues Bílý Potok vystupuje ALOIS NEBEL.Narozen ve znamení Vah roku 1948 ve Frývaldově, dříve Freiwaldau, nyní Jeseník. Celý život u dráhy, stejně jako jeho příbuzní. Sbírá jízdní řády, pije pivo, kouří a občas vidí v mlze to, co jiní nevidí. Naposledy pracoval jako výpravčí v Bílém Potoce. Pak mu vlaky, projíždějící stanicí napříč celým stoletím, zatemnily mysl.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Jaromír 99
Jaromír 99
Kresba
Jaroslav Rudiš
Jaroslav Rudiš
Scénář

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Alois Nebel 1: Bílý potok
Druh Román
Žánr Drama
Série Alois Nebel (2003)
Vydavatelství v ČR Labyrint
Datum vydání v ČR 2003
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí --
Vazba Paperback
Autoři Scénář: Jaroslav Rudiš
Kresba: Jaromír 99

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x230mm
Počet stran 100
Tisk černobílý
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Damien
Vloženo 22. listopadu 2013
Naposledy editováno 26. prosince 2013

Najdete nás na Facebooku