80.0%
Avengers - Do boje!

Avengers Assemble, Vol. 1

80.0%

Avengers od dob svého založení vždy bojovali ve jménu lidí proti silám zla. Na volání povinnosti reagují tihle legendární zastánci dobra rychle a bez váhání, hrdinně povstávají a bojují, dokud nezvítězí spravedlnost. Co se však stane, když na celý tým zaútočí jeho dávní úhlavní nepřátelé? V den velkého setkání zastihne Avengers zcela nepřipravené útok zlé čarodějky Morgany Le Fay, která všechny zákeřně přenese do podivné středověké dimenze, kde nic není takové, jak se zdá na první pohled. V zajetí Morganiny kletby ztrácejí členové týmu paměť i ponětí o tom, kým ve skutečnosti jsou. Morganinu kletbu prolomí jen Captain America a Hawkeye, kteří jsou pak nuceni sami bojovat za vysvobození ostatních. Pokud selžou,...

Obsah

Před více než čtyřicetipěti lety vytvořili Stan Lee a Jack Kirby první příběh nejmocnějších hrdinů a založili tak bohatou tradici superhrdinských dobrodružství na pokračování! 
Nyní na tuto tradici navážeme. Tvůrci Kurt Busiek a George Pérez zahajují novou éru nejmocnějších hrdinů světa!

Avengers od dob svého založení vždy bojovali ve jménu lidí proti silám zla. Na volání povinnosti reagují tihle legendární zastánci dobra rychle a bez váhání, hrdinně povstávají a bojují, dokud nezvítězí spravedlnost. Co se však stane, když na celý tým zaútočí jeho dávní úhlavní nepřátelé? V den velkého setkání zastihne Avengers zcela nepřipravené útok zlé čarodějky Morgany Le Fay, která všechny zákeřně přenese do podivné středověké dimenze, kde nic není takové, jak se zdá na první pohled. V zajetí Morganiny kletby ztrácejí členové týmu paměť i ponětí o tom, kým ve skutečnosti jsou. Morganinu kletbu prolomí jen Captain America a Hawkeye, kteří jsou pak nuceni sami bojovat za vysvobození ostatních. Pokud selžou, Marvel Universe se navždy změní! Navíc: Avengers se střetávají s mimozemskou rasou Kreeů a superhrdinským týmem Sqaudron Supreme!

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

George Pérez
George Pérez
Scénář
Kurt Busiek
Kurt Busiek
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Super kniha, která nabízí spoustu různorodé akce a jakýsi reborn Avengers. Tým se postupně vyvíjí, vybírají se nový členové, stávající odchází z různých důvodů a to vše je do plněno super minipříběhy, nejlepší je asi hned ten první, kdy se Avengers ocitnou ve středověku, ale ani ostatní příběhy nezůstávají pozadu. Je zde i dobře rozebrána psychologická stránka některých postav (především Scarlet Witch, Visiona, Hawkeye...). Kresba je samozřejmě perfektní. Někdo by mohl mít problém s velkým množstvím postav, ale mě to rozhodně nevadilo, naopak mi to pomohlo seznámit se s novými postavami a dozvědět se nové vazby. Další plus vidím i v představení Squadron Supreme a vůbec spoustu různých útržků, které vedou k tomu, že má čtenář zájem hledat další a další informace.

(31. srpna 2013)
Memphis
Offline

Rozsáhlý omnibus plný Avengers a marvelovského humoru. Retro kresba je samozřejmostí. Některé části jsou slabší, ale jinak paráda.

(20. června 2013)
hawkeye.spiderman
Offline

Komiks je fakt super moc mě bavil všem ho doporučuji.

(17. května 2013)
Elhonzo
Offline

Premiéra klasických Avengerů u nás spousta postav a dobré příběhy , pro nováčky to může být trochu nepřehledné ale já se bavil .

(17. února 2013)
jh666
Offline

Po vizuální stránce nádherný komiks (kromě sešitu Quicksilvera). Špatné to ale není ani scenáristicky. Příběhy jsou zajímavé a docela rozmanité (od Margan Le Fay až po Grimm Reapera) s obrovským, ale opravdu obrovským množstvím postav (především na začátku), ve kterých může čtenář mít trochu problém se zorientovat. Potěšil příběh soustředěný na Carol Danvers, jelikož v našich končinách není tolik známá. Nejlepší ale podle mě byl příběh poslední. Je škoda, že dalších dílů se česky nedočkáme. 80 %

(12. června 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Avengers Assemble, Vol. 1
Druh Omnibus
Žánr Superhrdinský
Série --
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 26/10/2011
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 12/01/2011
Vazba Pevná
Autoři Scénář: George Pérez
Kresba: Kurt Busiek

Typ vazby

Vázaná

Formát 155x240mm
Počet stran 408
Tisk barevný
Cena 890.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 25. března 2011
Naposledy editováno 12. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku