72.5%
Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

72.5%
-- %
Extérní hodnocení

Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse, bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Obsah

The Amazing Spider-Man je příběhem Petera Parkera (Garfield), mezi svými vrstevníky nepříliš oblíbeného středoškoláka, kterého v dětství opustili rodiče a jeho výchovy se ujali strýček Ben (Sheen) a tetička May (Field). Jako většina dospívajících se Peter snaží zjistit, kým vlastně je a proč se z něj stal člověk, kterým je. Současně má plnou hlavu starostí se svou první středoškolskou láskou Gwen Stacyovou (Stone) a společně proplouvají úskalími lásky, závazků a tajemství.

Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse (Ifans), bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

V rámci přípravy na dvojku jsem znovu shlédl jedničku a stále jsem spokojený. Nedosahuje to sice kvalit prvních dvou dílů Raimiho trilogie, ale třetí díl to převyšuje o hlavu. Co mě opravdu potěšilo, to jsou protagonisté. Emma Stone je prostě perfektní a Andrew Garfield mi jako Peter Parker přijde o moc uvěřitelnější než Toby Maguire. Příběh se také docela povedl, i když mohli více zapojit tajemství Peterových rodičů. Zklamáním byl záporák, ne že by ho Rhys Ifans zahrál špatně, to naopak, spíš je to postavou jako takovou, Lizard mi prostě nepřijde kdovíjak zajímavý, ale chápu, že do prvního filmu chtěli něco nového. 80%

(19. června 2014)
nightwing
Offline

Musím říct že Andrew Garfield nemohl stvárnit Spider mana lépe prostě drsnej, drzej skejták který trestá zločin Lizard byl taky super nic jiného nemohu říct skrátka super.

(4. prosince 2012)
Memphis
Offline

Vcelku svižné a vtipné.. moderně pojaté, ale ne přiblblé a křiklavě -cool-... slabinou je vizuál Lizarda.. Určitě to má svou atmosféru a doporučuji zhlédnout.

(29. července 2013)
Cap 12
Offline

Můj osobní názor: Blbost a ještě jednou blbost! Proč musely točit znova od začátku! Těšil jsem se na Spidermana 4 S Tobeym Maguirem v hlavní roli. Promiňte ale tohle mě fakt nas****. Ale samo o sobě tao ale tak zlé nebylo. Já dávám 3z5

(26. března 2013)
jardoom
Offline

Raimiho Spidy byl sice po všech stránkách lepší,ale tohle byl návrat k mému oblibenému "bombičkovému" spidymu z dětského kresleného seriálu na Fox Kids.Na druhou stranu je tento film celkem zdařilou kopii komisku a drží se ho. Taktéž Andrew Garfield se k roli Spidyho hodí víc než Tobey.Pořád to podle mě není ůplně ono,ale i tak mě tento film zaujal a řekl bych že je to krapek lepší průmer

(27. ledna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Amazing Spider-Man
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 12/07/2012
Premiéra v zahraničí 03/07/2012
Následující
Amazing Spider-Man 2

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 6. srpna 2011
Naposledy editováno 6. března 2016

Najdete nás na Facebooku