65.0%
Wanted

Wanted

65.0%

Wesley Gibson je mladík, jehož život se ocitnul v bludném kruhu formovaném každodenní rutinní a nudnou prací. Všechno změní jedno setkání, během něhož se dozví, že jeho otec byl hlavou tajné organizace nájemných vrahů, která odnepaměti udržuje na světě křehkou rovnováhu.

Obsah

Quentin Tarantino přirovnal Noční hlídku ruského režiséra Timura Bekmambetova ke stejně přelomovému snímku, jakým byla trilogie Pán prstenů. I díky tomuto „doporučení“ dostal jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti příležitost natočit svůj první hollywoodský velkofilm. A Timur do toho šlápl ve velkém stylu, když se ujal režie adaptace drsného akčního komiksu Wanted, v němž před kamerou dirigoval hvězdy svítivosti Jamese McAvoye, Angeliny Jolie a Morgana Freemana.
 
 
Wesley Gibson (James McAvoy) je mladík, jehož život se ocitnul v bludném kruhu formovaném každodenní rutinní a nudnou prací. Navíc mu s jeho nejlepším kamarádem utekla přítelkyně a on nemá ani špetku odvahy k tomu, aby s tím něco udělal. Všechno změní jedno setkání, během něhož se dozví, že jeho otec byl hlavou tajné organizace nájemných vrahů, která odnepaměti udržuje na světě křehkou rovnováhu podle pravidla „Zabij jednoho, zachráníš tisíce“. Podle krásné Fox (Angelina Jolie), která tímhle rozhovorem Wesleymu zásadně naruší životní perspektivu, jeho otce nedávno zavraždili a on si může vybrat, zda převezme rodinnou firmu. Jak sám Wesley k vlastnímu zděšení později zjistí, talent mu rozhodně nechybí. Jak byste se rozhodli vy? Zůstali byste ovcí, nebo byste se proměnili ve vlka? Zvolili byste jistotu desetinásobku a slušné penze, nebo se stali vyděděnci schopnými vychýlit dráhu letu kulky, zabít na potkání kohokoliv nebo milovat divokou, potetovanou ženu s nejkrásnějšími rty na světě?
 
 
James McAvoy je považován za jednoho z nejtalentovanějších herců současnosti, zároveň je ale známý jako člověk preferující komornější projekty (Poslední skotský král, Pokání). „Pro mě byla nabídka na hlavní roli ve Wanted příležitostí, jakých už třeba moc nebude. Na první pohled nevypadám jako typický hrdina, ale přesně to producenti chtěli. Člověka, kterému ten přerod z ovce ve vlka uvěříte,“ říká McAvoy, kterému navíc imponovalo obsazení rolí jeho mentorů Morganem Freemanem a Angelinou Jolie.
 
 
Wanted je jedním z největších amerických filmů, který se točil v České republice. Loni na jaře tu štáb, včetně Angeliny Jolie a Jamese McAvoye, strávil bezmála dvanáct týdnů.

Najdete nás na Facebooku

Hrají

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Když pominu jisté nelogické věci neslučitelné s realitou je to parádní akčňák plný wtf momentů, opravdu skvělá zábava :-).

(16. listopadu 2012)
47
Offline
47

Ďalšia hollywoodska adaptácia skvelého komiksu,ktorá predlohu vykradla v podobe pár nápadov a kostry príbehu,primiešala do toho \\\"svoje výbrusy\\\" a ešte sa drzo honosila termínom adaptácie komiksu.....no tentokrát je to aspoň pozerateľné...3z5

(9. března 2016)
The First Robin
Offline

Pár nedotažených, někdy až přehnaných scén ale jinak skvělá oddechovka s neskutečně sexy Angelinou a budoucím profesorem X Jamesem McAvoyem. Autor Noční a též i Denní hlídky Timur Bekmambetov dokázal převést sice těžko uvěřitelný, ale přesto zábavný svět jakýchsi geniálních nájemných vrahů a ještě svléknout Angelinu Jolie 3/5

(16. června 2013)
S4TW
Offline

Celkem jsem si to užil, je to solidní akční jízda. Ano, je tu několik přehnaných momentů, ale na to si přece na této stránce nemůžeme moc stěžovat, ne? Angelina je sexy jako obvykle, ostatní herci hrají také velice zdařile. Nějaký hlubší scénář tu nehledejte, jedná se prostě o vizuální zběsilou jízdu. A právě ty přehnané scény u mě vzbudily v první chvíli kýžený wow efekt a o nesmyslnosti jsem přemýšlel po sléze, ale pak jsem si řekl, who cares? Je to přece film!

(8. února 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Wanted
Kategorie Film
Svět --
Premiéra v ČR 26/06/2008
Premiéra v zahraničí 27/06/2008

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 29. dubna 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku