90.0%
Captain America: Návrat prvního Avengera

Captain America: The Winter Soldier

90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět.

Obsah

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět.

Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

nightwing
Offline

Jak už tu jedou zaznělo byla to zatím nej marvelovka kterou natočili mně se líbila strašně moc nemohu nic jiného než doporučit.

(9. května 2014)
Elessar
Offline

Tak konečně, konečně nemám pocit, že jsem vyhodil peníze z okna za Marvelovku, která za to nestála. Druhý Captain je asi jejich nejlepší současný projekt a určitě patří mezi Top 10 nejlepších filmových komiksovek v dějinách. Má správné tempo, inteligentní děj a slušná akce - žádné chyby do očích bijících. Jsou momenty, kdy je i chválíte, jak dokáží nevnuceně představit jednotlivé známé postavy - viz Sharon Carter. Zrovna u ní je vám líto, že třeba nemá více prostoru, ale příběh na ni nezapomíná. Jde znát, že se konečně čerpalo z tvorby určené v klidu na filmová plátna. Abych byl detailnější hnidopich, tak bych si musel snímek pustit i víckrát, ale zrovna toto dílo není na vícero shlédnutí, pokud nejste nejste logicky fanoušek hrdiny. Jestli na první tato mrknutí nenaleznete přehnané WTF momenty, tak se v klidu můžete koukat dál a o to vždy jde. Opravdu opravdu situace, která mi nezapadala je jejich poslední zadržení aneb jak je našli, když mají superduper agentku. A pak je přehnaně namachrovanej Falcon, který uhýbá střelám nebo uniká před rozpadající.....,no sami uvidíte. Nejvíce chválím bratry Russovi v tom, jak nechali vykreslit jednotlivé již nám známé postavy. Žádný režisér to předtím nedokázal pojmout správně. Nabylo všem v jednom filmu více charakterových vláken než u Starka a spol. Třeba Black Widom vás nenutí konečně se dívat na její vnady a berete ji konečně kapánek více vážně. I když neustále žvaní, že vykonala hrozné věci v minulosti a nic se i tak nedozvíme. Rogers vyrostl v docela solidní postavu, kterou by mohli najednou mít fanoušci určitě raději - škoda že mu to trvalo dva filmy. Všem hercům a jejich postavám se daří a pomáhají si sobě navzájem. Akce........Nevím proč Cap v jednom filmu používá střelné zbraně a v tomto na ně sáhne jen minimálně. Bojové scény jsou super (hlavně Winter Soldier) a nijak neomrzí, né jako v Thorovi. Jo už jsem si vzpomněl na WTF moment, jde o scénu kdy Winter Soldier má flashback o svém původu. Možná někdo objeví menší nesmysl spojený s prvním filmem (mohu se i plést). Marvel má teď jeden velký problém a sám tento film na vás tuto myšlenku křičí. Proč bože proč nedokázali natočit více podobných snímků? Celkově ten žánr a děj není konečně tak pohádkový oproti těm ostatním. To bude dělat poněkud velkou neplechu a Cap bude pak vypadat za blba.

(3. dubna 2014)
Grayson
Offline

Vynikající, konspiračním thrillerem protknuta marvelovka s chytlavým hudebním doprovodem a mimořádně zdařilými akčními sekvencemi, vypíchnu především první souboj Steva s Winter Soldierem, který s přehledem strčil do kapsy všechnu akci, co nám doposud MCU nabízelo. 4,5 *, jelikož s dalšími shlédnutími už není zápletka tolik strhující a divák má tudíž čas postřehnou těch pár dírek v ději (avšak nejde o nic, co by nějak zásadně kazilo celkový dojem). Civil War by už snad mohla zaútočit na čistých 5.

(27. dubna 2014)
Morzael
Offline

Rozhodně lepší jak jednička, a jedna z dosud nejlepších Marvelovek. Capu se podařilo konečně přenést z komiksu na filmová plátna takového, jaký má být. Punc temnějšího politicko-špionážního thrilleru se vyplatil, a až na pár nelogických věcí jsem byl s filmem spokojen i při druhém shlédnutí. Nejdůležitější ale je, že teď už určitě nikdo nepochybuje, jakej řízek Capa je :-).

(26. srpna 2014)
jh666
Offline

Tohle je nejen nejlepší sólovka z MCU, ale nejlepší sólovka od Marvelu vůbec. Ten film prostě nemá chybu. Akce, napětí, herci, všechno na 100%. Skvělé potitulkové scény, na konci té první mě až zamrazilo a opět skvělé grafické titulky. Prostě všechno skvělé. 110%

(19. června 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Captain America: The Winter Soldier
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 03/04/2014
Premiéra v zahraničí 26/03/2014

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
TommyEmko
Vloženo 6. dubna 2012
Naposledy editováno 11. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku