82.0%
X-Men 2

X2

82.0%

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a...

Obsah

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě.

Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Batman
Offline

Geniální pokračování prvního dílu.Párádně vyřešený přestup Pyra na stranu bratrstva.Wolverinovo pátraní po minulosti krásně zapadá do příběhu ostatních X-menů.Pochválit musím parádní složení týmu a připojení Mystigue a Magneta k týmu samozřejmně jen dočasně.Prostě parádní film.

(1. ledna 2013)
bane
Offline

Tento film se mi velice líbil. Myslím, že to co se nepovedlo v prvním díle bylo napraveno v díle druhém. Takže já myslím, že tohle si zaslouží 5/5.

(12. ledna 2013)
47
Offline
47

Singer pokračuje kde skončil a upgraduje svojich X-Menov...nijak originálnou ale skvele vyťaženou...myšlienkou spojenia sa znepriatelených mutantov proti spoločnému nepriateľovy...povinnosť pre fanúškou nielen X-Menov....5z5

(23. ledna 2016)
S4TW
Offline

Nejlepší díl z celé trilogie. Ale pořád to mohlo být o kousek lepší. Magneto mě prostě baví. Problémem je, že půlka postav je super (wolverine, Magneto, Pyro,...) a půlka stojí za houby (Ice-man, Cyclop,...), ale to je asi jen můj subjektivní názor.

(14. února 2013)
Creature999
Offline

X men 2 je velice povedl 5/5

(6. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název X2
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 01/05/2003
Premiéra v zahraničí 28/04/2003
Předchozí
X-Men
Následující
X-Men: Poslední Vzdor

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 27. července 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku