80.0%
Warcraft: První střet
80.0%

Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci.

Obsah

V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Přeci jen vysokonákladových fantasy filmů moc není. Warcraft jsem nikdy nehrál, takže s hrou to moc neporovnám, ale jako fantasy fanoušek musím říct, že se nejedná o špatný kousek, ale zázrak to také není. Do kvalit PP a vlastně i Hobita mu ještě hodně chybí, ale i přesto se jedná o nadprůměrný film. Především vizuál je skvělý, i když i od něho jsem si sliboval víc. Travic Fimmel hraje jako přes kopírák, úplný Ragnar, ale tahle pozice mu prostě sedí, i když na postavu Lothara to tak úplně nesedí. S dějem problém nemám, i když milostný kýč mezi Lotharem a Orkou byl trochu přehnaný. Svět Warcraftu má určitě ještě hodně co nabídnout. Tenhle kousek je dobrým startem, ale k dokonalosti mu chybí ještě dost, přesto jsem odcházel z kina spokojený. Dávám ty nejtěsnější 4 hvězdy, abych film trochu podpořil, za shlédnutí určitě stojí!

(28. července 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Warcraft
Kategorie Film
Svět --
Premiéra v ČR 09/06/2016
Premiéra v zahraničí 10/06/2016

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 18. července 2016
Naposledy editováno 18. července 2016

Najdete nás na Facebooku