86.7%
Captain America: První Avenger

Captain America: The First Avenger

86.7%

Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí. Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky.

Obsah

Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí.

Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky. Jeho premiéra se vydaří a ze Stevea se díky vědeckému týmu vedeném Dr. Erskinem (Stanley Tucci) stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde, protože se zjeví mnohem nebezpečnější nepřítel.

Tajná organizace HYDRA, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem (Hugo Weaving), totiž začala spřádat vlastní plány na ovládnutí světa. Jejich nedílnou součástí má být i tajná formule Dr. Erskina na výrobu Supervojáků. Steve Rogers dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, skupinku schopných parťáků a vyrazí do mise, která mu může zajistit nesmrtelnost. Nebo přinést smrt.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

Grayson
Offline

Zdařilý origin jedné z nejikoničtějších komiksových postav.Povedený scénář,sympatický hlavní hrdina a notná dávka akce.Já byl spokojený.

(26. května 2014)
Batman
Offline

Tenhle film se mi vážně líbil.Od samotného začátku až po konec jsem se bavil.Plus skvělý padouch a bezva akce.

(4. prosince 2012)
bane
Offline

Captain America: První Avenger je podle mě velmi dobře propracovaný film. Najdete tu parádní akci s ještě parádnějším hrdinou, skvělý příběh i vtipné hlášky. Nesmím také opomenout jeho skvělý kostým vytvořený Howardem Starkem ( otcem Tonyho Starka alias Iron Mana ). I přesto že tento film patří k mým oblíbeným, musím mu přece jenom vytknout méně akce což není zas až takový problém, ale připočtěte si k tomu ještě slabší příběh ( zápletka se získáním Teseractu k výrobě zbraní se mi opravdu líbila jenomže, potom už začínal být příběh strašně jednotvárný a celou dobu šlo vlastně o totéž ). A taky mi Captain America jako superhrdina, sedí mnohem víc do současnosti jako člen Avengers. Každý film má své nedostatky, i tento, ale já se přesto těším na pokračování a doufám že bude ještě o mnohem lepší než první díl. UPDATE Po několika dalších shlédnutích jsem usoudil, že Captain America je skvělý a chyby jsem na něm shledával zbytečně protože tento film jich má pomálu, takže každému doporučuji se na tento film podívat víckrát než ho bude hodnotit, aby neudělal stejnou chybu jako já.

(21. prosince 2012)
The First Robin
Offline

Skvělý film a nejlepší z Marvelácké fáze 1. Naprosto přesvědčivý Chris Evans, Weaving jakbysmet. Propracovaný příběh ve válečných barvách. K tomu skvělá akce. Opravdu báječný film!

(18. července 2013)
Memphis
Offline

Čekal jsem víc, ale vzhledem k tempu vzniku asi více nešlo. Kostým mi také úplně nesedl, ale asi ho také nešlo lépe zmodernizovat. Celkově jsem za tento film vlastně rád.

(21. června 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Captain America: The First Avenger
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 04/08/2011
Premiéra v zahraničí 19/07/2011

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 27. července 2011
Naposledy editováno 11. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku