83.6%
Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Batman v Superman: Dawn of Justice

83.6%
-- %
Extérní hodnocení

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Obsah

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Lares14
Offline

Můj zatím nejoblíbenější comixoví film.... přestože se stal terčem kritiky a obsahuje spoustu chyb, mám ten film velice rád.

(15. srpna 2017)
Elhonzo
Offline

Film na který se čekalo jako na druhý návrat Krista. Hype byl obrovský a bohužel musím říct že jsem zklamaný. Určitě to není tak špatný film jak se z reakcí na internetu dá usuzovat (hodnocení kolem 30% a přirovnávání ke Catwoman apod.), ale rozhodně to není ta vytoužená pecka kterou jsem čekal. Co na filmu fungovalo... rozhodně Batman. Affleck byl v té roli parádní, kostým, pohyby všechno OK. Vadilo mi že jeho Batman zabíjí jak na běžícím páse, ale v porovnání s ostatníma věcma ve filmu to nestojí za řeč. Co nefunguje... prakticky všechno ostatní. Film je splácaný z několika scén které mají dávat smysl, ale jsou tak divně sestříhané že finální produkt je hodně divný. Motivace postav jsou scestné a kolikrát jsem se při sledování přistihl jak nevěřícně kroutím hlavou. Film má také fungovat jako představovačka širšího DC filmového světa, a to je jedna z věcí která filmu nejvíce podkopává nohy. Kupříkladu při scéně kdy jsou na videu ukázáni ostatní členové JL, měl fanoušek pravděpodobně být v geekovském nebi. Pro mě to byla jedna z nejhorších scén ve filmu, tím jak byla nucená a a bez nápadu. Další věc co schytává rozporuplné reakce je Jesse Eisenberg, osobně nevím co hrál, ale Lex Luthor to nebyl. Byl to nějaký mix Marka Zuckerberga a Jokera, tím neříkám že se mi jeho herecký výkon nelíbil (právě naopak některé scény s ním jsou velmi super), ale rozhodně nehrál Luthora. Wonder Woman byla ok... I guess. Ve filmu měla jen prodloužené cameo a neudělala nic čím by jsi mě získala. Cavill a jeho nesupermanovský Superman nestojí ani za řeč. Lois Lane, kterou se MoS snažil prezentovat jako soběstačnou ženu, která si dovede sama poradit, je zde degradována na blbku, která se musí věčně zachraňovat a dělá jednu divnou věc za druhou. A pak to nejdůležitější ve filmu \\\"Batman v Superman\\\", souboj samotný. Scéna která trvala necelých 8 minut, byla tak hrozně vystavěná a blbě ukončená. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Vážně mě ten film mrzí. Čekalo se na něj takovou dobu a očekávání asi byla moc vysoká. Jako zarytý fanboy bych mohl dát maximálně 7/10, s trochu čistší hlavu se to ale pohybuje okolo 5-6/10.

(27. března 2016)
nightwing
Offline

Tohle byla naprostá bomba. Film jsem si užil vážně vážně moc. Začátek byl sice trošičku pomalý a zdlouhavý, ale brzy se to rozjelo tak jak jsem to chtěl. Úžasné byly také odkazy na komiksová díla jak už zde bylo jednou řečeno. Vyzdvyhnout bych zde mohl camea Aquamana, Flashe a Cyborga. Toto dílo na které museli všichni fandové DC čekat o rok déle se podle mne velice podařilo a myslím, že se to povedlo lépe než Muž z oceli. Batman je podle mne v Aflleckově podání zahraný přímo skvěle. Tento film vřele doporučuji. A myslím že se to bude líbit většině fandů DC a samozřejmě těch dvou. Nemůžu dát nic jiného než 5z5.

(27. března 2016)
47
Offline
47

V prvom rade...hodnotím ultimátnu edíciu...v druhom rade preto,že si o pol hoďku kratší film z kina už dosť dobre nepametám....Som rád,že sa Snyder držal toho,čo sa mi páčilo už v Man of Steel.Najrealistickejšie možné podanie bez infantilností....Tento film mohol totiž veľmi jednoducho skĺznuť do akciou nabitého bezduchého popcorňáku.Za mňa naštastie na toto nedošlo.Aspoň nie úplne,pretože omračujúcej nonstop akcie som sa dočkal až v závere filmu....teda závere ako závere,keďže tu hovorím o poslednej zhruba hodine filmu.Snyder starostlivo vybudoval behom dvoch hodín zápletku ktorá je takmer nepobrateľná prvým pozretím...Opakovaným pozretím všetko zapadlo tam kam malo.Cavill do Supermana sedel už v MoS,Gal Gadot je pastva pre chlapské oči a čuduj sa svete vie aj hrať.Alfréd v podaní Ironsa je zas trochú iný Alfréd,ktorý chlastá spolu so svojím pánom.Affleck bol u mňa vždy sráč bez talentu...o to viac som rád že tu toto tvrdenie nepotvrdil.Eisenbergov Luthor v nikoho tieni neostal.Amy Adams viac-menej len prihráva.Teda čo sa týka hercov nemám moc čo vytknúť.Čo sa týka technického spracovania,,..nemám ani štipku výtky...Vlastne som bol spokojný,tak načo sa tu rozkecávam?...5z5

(17. července 2016)
S4TW
Offline

Super film pro fanoušky superhrdinského komiksu, pro lidi nepolíbené se možná bude jednat o takový zmatek, ale i tak si myslím, že -odborná- kritika své recenze dost přehání. Přijde mi to, jako kdyby šli na romantickou komedii a stěžovali si, že to byla moc velká slaďárna. Pořád si můžete užít pořádnou akční jízdu s úžasnými efekty a silným zážitkem. Postavy šlapou parádně, soundtrack frčí, filmový DC svět získává svou tvář, máme tu spoustu odkazů na komiks. Daleko lepší než Man of Steel a já ze sálu odcházel více než spokojený. Možná proto, že Superman konečně... Jinak Luthor byl boží, nejlepší postava film ;-).

(28. března 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman v Superman: Dawn of Justice
Kategorie Film
Svět DC Comics
Premiéra v ČR 24/03/2016
Premiéra v zahraničí 24/03/2016

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Morzael
Vloženo 6. srpna 2014
Naposledy editováno 26. března 2016

Najdete nás na Facebooku