80.0%
300: Vzestup říše

300: Rise Of An Empire

80.0%

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série 300, se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Ve filmu 300: Vzestup říše čelí Themistokles masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva.Společnost Warner Bros. Picture a Legendary Pictures uvádějí film 300: Vzestup říše v produkci společnosti Cruel and Unusual Films, Marka Cantona a Gianni Nunnariho. Hlavní role v tomto akčním dobrodružném filmu ztvárnili Sullivan Stapleton (Gangster Squad – Lovci mafie) jako...

Obsah

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série 300, se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Ve filmu 300: Vzestup říše čelí Themistokles masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva.

Společnost Warner Bros. Picture a Legendary Pictures uvádějí film 300: Vzestup říše v produkci společnosti Cruel and Unusual Films, Marka Cantona a Gianni Nunnariho. Hlavní role v tomto akčním dobrodružném filmu ztvárnili Sullivan Stapleton (Gangster Squad – Lovci mafie) jako Themistokles a Eva Green (Temné stíny, Casino Royale) jako Artemesia. Lena Headey si zopakovala svou hlavní roli z filmu 300 jako spartská královna Gorgo. Roli Aeskyla si zahrál Hans Matheson (Souboj Titánů) a Rodrigo Santoro opět hraje perského krále Xerxea.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Hrají

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Pořád se jedná o solidní řež plnou akce, krve a velkolepých bitev. Hlavní hrdina již nemá takové charisma, jako měl Leonidas. Hudba si drží svůj standart a díky ní se skvělé vizuální představení mění v pořádnou adrenalinovou jízdu. Film je především o vizuálních efektech, kdy si filmaři hrají s barvami, rozmanitými exteriéry, zpomalenými a detailními záběry a potoky krve. Xerxes tu bohužel nepůsobí tak krutopřísně jako v jednotce. Na druhou stranu tu mámě perfektní Evu Green, kterou nejde nežrat a přitom pořádně neslintat. Příběh je povedený a ovšem dialogy jsou nic moc a většinou při nich čekáte na to, kdy už konečně přijde zase akce. Ve finále ovšem nemůžu pominout dojem, že jednička byla lepší, hold se nám už nedostane takového wow efektu a něco mi tu nesedí úplně na 100%. Jednoduše Snyder nasadil takovou laťku, které se již Murro nevyrovnal, ale může odejít se vztyčenou hlavou.

(23. září 2014)
Batman
Offline

Krvavá řež podruhé.Jak to dopadlo?No, velmi dobře.Výměna režiséra jde znát,a Murro zkrátka není Snyder,proto z toho nejde cítit takové nadšení pro věc,jako v jedničce.Themistokles zase silně zaostává za Leonidasem,ale kdo čekal něco jiného?Jenže i přes tyto neduhy je druhá 300 velmi dobrým filmem.Skvělé akční sekvence,skvělá hudba,skvělé postavy(hlavně tedy Artemis) a opět skvělý vizuál Zacka Snydera.I když Vzestup říše nedosahuje kvalit jedničky,i tak jde o skvělý film na který byste se měli kouknout(a nejen jednou).83%.

(6. dubna 2014)
Morzael
Offline

Pokračování třístovky je asi o trochu slabší než díl první, ale i tak zabaví a předvede přesně to, co má - parádní souboje, hektolitry krve, ňadra Evy Green a testosteronovou bromance v té nejryzejší podobě. Musím ušákovi Millerovi pochválit, jak pěkně propletl události z doby před první 300, během ní a po ní. Všechno do sebe pěkně zapadlo a dávalo smysl, to je dnes v Hollywoodu pomalu vzácnost. Nicméně takový boom, jako při prvním dílu, se nekonal, soundtrack byl také slabší, a vůbec filmu chyběly momenty, kdy člověku běhá husina po těle. Příběhově je druhý díl zručnější, ale atmosfericky bohužel slabší.

(26. srpna 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název 300: Rise Of An Empire
Kategorie Film
Svět Dark Horse Comics
Premiéra v ČR 06/03/2014
Premiéra v zahraničí 07/03/2014

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 21. dubna 2013
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku