52.0%
Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

52.0%
-- %
Extérní hodnocení

Být Spider-Manem je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen. Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro, je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám.

Obsah

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují.

Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

Elessar
Offline

Jedna hvězdička patří DeHaanovi, ale jen z jednoho důvodu viděl jsem Kroniku a ta byla skvělá, proto si to nezaslouží být v takové nudné Love story skoro na úrovni Twilightu. Jeho charakter byl skvělý, ale bohužel dostal tak málo prostoru, že působil jako Ra\\s al Ghul z Batman Begins, kterému byste dali jen dvě scény. Zkrátka chudák ho tento snímek podkopával do průměru jeho kolektivu. Celkově jeho důvod proč být super padouch tu zkrátka jde do prázdna. Oproti jh666 nejsem ten typ, který se nad vším nadchne, ale pokusí se vše rozdýchat. Zamyslet se nad tím co jsem právě viděl. Jde vidět, že se scénáristi snažili poučit od svých chyb od Raimiho Spidemana, ale soustředili se na to tak, že jsme viděli asi jen 15 minut akce, která mnohé uchvátila. Bohužel akci odrovnali hloupý záporáci, kteří to nejlepší už ukázali v Trailerech. Konkrétně se mi chtěla brečet, když jsem viděl Elestra a ještě když jsem slyšel, že tato postava je i takto vykreslena v komiksech, tak jsem měl chuť začít líbat všechny autory Gothamských padouchů. Nejvíce vás naštve romance, která je nudná a ještě na potvoru má to kouzlo vám vyspoilerovat závěr snímku, když jsi vše ještě propojíte s castingem Mary Jane. Celkový závěr ve vás ani nevytváří jakoukoliv citovou vazbu k postava. Zkrátka jste byli rádi, že se stalo to co se stalo, jinak bych tento snímek ohodnotil za odpad, Podobně bych mohl kritizovat ještě hodiny, ale někdy je lepší přestat v nejlepším, ale to Sony bohužel nevykonal.

(22. července 2014)
Grayson
Offline

Vizuálně parádní,bohužel obsahově nudná a nezajímavá love story,kterou Webb vyplnil cca 20 minutami akce,a to je na mně prostě málo(obzvlášť proto,že jsem všechnu postřehl už v trailerech),co na tom,že je vizuálně strhující,když nemáte dost času si jí pořádně vychutnat. Nebýt skvělého Danea DeHaana šel bych s hodnocením ještě níž.

(10. května 2014)
Morzael
Offline

Spider-Manovi komiksy mají být příběhy náctiletého hrdiny. Mají být vtipné, akční, zábavné a velkou část z nich zabírá teen romance. To dle mého názoru film splnil na jedničku. Bavil jsem se od začátku do konce a při závěru jsem skoro nedýchal. Chemie mezi postavami zvládnuta perfektně, jediný, kdo byl odfláknutý a působil jako jedno velké klisché superhrdisnkých komiksů, byl Dr. Mahnattan, teda Electro. Naopak Harry Osborn byl naprosto vynikající a štve mě, že si nevydobil více prostoru. Garfield ve svém komiksovém Parkerovi pokračuje s vtipem i rozerzvaností, to je bezva, jeho vztah s Emmou je komplikovaný, tak jak má u superhrdiny být, a jak už jsem říkal, finále celého filmu mi vzalo dech. Jak se ale říká, kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. Komu se nelíbil první díl, bude nadávat i na tento. Takovému člověku bohužel není pomoci, což je škoda, protože za mě film opravdu stojí za to. A začíná mi připadat, že všichni trpí syndromem růžových brýlí, protože Raimiho Spider-Many viděli naposledy jako děti a pamatují si, jak to bylo super. Ne, fakt nebylo.

(7. března 2016)
Saint of Killers
Offline

Nejhorší Spider-man a nejhorší film od Marvelu. A já blázen si myslel, že stupiditu prvního Thora nelze překonat. Takhle nějak by to dopadlo, kdyby Rosamunde Pilcher začala spolupracovat s Marvelem. Jinak Andrew Garfield mi byl ještě míň sympatický než v prvním dílu. Zlatej Tobey.

(18. prosince 2015)
jh666
Offline

Vážně, někteří lidi by se měli probrat, protože tohle patří k nejlepším filmům od Marvelu vůbec. Měl jsem rád Raimiho Spider-mana, i trojku, ale tohle celou tu sérii strčilo do kapsy. Konečně Spider-man podle komiksu. Po trailerech jsem se bál, že bude film vypadat jako počítačová hra, ale nestalo se tak. Po technické stránce je film naprosto perfektní. Efekty, zpomalovačky a konečně film, kde bylo opravu vidět 3D. Soundtrack byl naprosto geniální, hlavně ve chvíli, kdy Electro přeskakoval mezi těmi sloupy. Mimochodem Electro se Foxxovi opravdu povedl. Záporáci byli vůbec skvělí. Giamatti měl sice minimum prostoru, ale naplno ho využil. A pak je tu Green Goblin. Řeknu jediné DeHaan se pro tu roli doslova narodil. Měl jsem rád Defoea i Franca, ale tohle bylo prostě mistrovské. Teď se dostávám k poslední části. Spousta lidí nadává na romantickou část, ale ta k Spider-manovi prostě patří a tady byla naprosto uvěřitelná. Mezi Andrewem a Emmou to opravdu funguje, proto vyzněla ta scéna přesně tak, jak měla. Akční a dojemná zároveň, To dojemná podtrhuji, protože mě ještě nikdy film nedonutil k tomu, aby mi ukáplo pár slz. Navíc zde bylo skvělé navnazení na Sinister Six. Takže jen tak dál. 100%

(19. června 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Amazing Spider-Man 2
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 01/05/2014
Premiéra v zahraničí 02/05/2014
Předchozí
Amazing Spider-Man

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 17. září 2012
Naposledy editováno 6. března 2016

Najdete nás na Facebooku