72.0%
Maska

The Mask

72.0%

Bankovní úředník Stanley Ipkiss je nešika a smolař, a navíc nemá ani štěstí v lásce. Jednoho dne se ale jeho život změní. Cestou z práce mu na mostě vypoví službu auto a Stanley zahlédne v řece starobylou dřevěnou masku plovoucí na hladině. Mladík masku vyloví, a když si ji později téhož večera náhodou nasadí, promění se v bytost se zelenou tváří, která má schopnosti kresleného hrdiny a využívá animovaných rekvizit. V masce je z něj úplně jiný člověk: vytrestá svou zlou bytnou, na ulici přechytračí partu násilníků, potrestá podvodníky v autoopravně. Před policejním poručíkem Mitchem Kellawayem, jenž podivné noční události vyšetřuje, Stanley předstírá nevědomost. Ostatně sám si není jist, jestli se mu všechno...

Obsah

Bankovní úředník Stanley Ipkiss je nešika a smolař, a navíc nemá ani štěstí v lásce. Jednoho dne se ale jeho život změní. Cestou z práce mu na mostě vypoví službu auto a Stanley zahlédne v řece starobylou dřevěnou masku plovoucí na hladině. Mladík masku vyloví, a když si ji později téhož večera náhodou nasadí, promění se v bytost se zelenou tváří, která má schopnosti kresleného hrdiny a využívá animovaných rekvizit. V masce je z něj úplně jiný člověk: vytrestá svou zlou bytnou, na ulici přechytračí partu násilníků, potrestá podvodníky v autoopravně. Před policejním poručíkem Mitchem Kellawayem, jenž podivné noční události vyšetřuje, Stanley předstírá nevědomost. Ostatně sám si není jist, jestli se mu všechno jenom nezdálo.

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Hm....Celkom sa dá povedať,že kým je na plátne Maska je to viacmenej zábava...no celkom sa dá povedať,že ked je na plátne len Carrey je to totálna sračka....2,5z5

(8. listopadu 2017)
Morzael
Offline

Také jedna z klasik mého dětství. Bohužel se temné předloze nevyrovná, i tak je to ale příjemná oddechovka narvaná spoustou hlášek a ksichtů Jima Carreyho :-).

(13. listopadu 2012)
S4TW
Offline

Komediální klasika. Jim Carrey ve své nejlepší formě opět exceluje. Film je zábavný, ovšem s notnou dávkou černého humoru (místy se jedná o až absurdní humor, který v moc filmech neuvidíte). Komedie, kterou si rádi znovu pustíte, ať už kvůli výkonu Jima či zajímavému pojetí žánru komedie.

(8. února 2015)
The First Robin
Offline

Jim Carrey jen chvíli předtím než zmršil Riddlera dosáhl svému vrcholu v komedionální poloze. Maska je komedie (černá komedia) , která nemá nouzi o místami až absurdní humor, kterž se hlavně díky gumovému obličeji Jima Carreyho nemůžete aspoň uchichtnout. Dneska už trochu zaprášená ale poctivá pohodovka.

(15. července 2013)
Maska
Offline

Dokonalý film, ktorý ani nie je tak vtipný ako zábavný a sympatický. navyše geniálny Jim Carrey hovorí za všetko!

(16. října 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Mask
Kategorie Film
Svět Dark Horse Comics
Premiéra v ČR 16/03/1995
Premiéra v zahraničí 29/07/1994

Systémové informace

Má na starosti TommyEmko
Vloženo 15. května 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku