Geekoviny #02: Hemlock Grove

29. září 2013 gumidekmedvidek Diskuze (0)

nenápadný divný seriál, který překvapí

Geekoviny #02: Hemlock Grove

Uplynul týden a hlásím se Vám v druhém dílu naši nové rubriky Geekoviny. Jak už tak asi všichni ví z předchozího dílu, tak zde najdete všechno, co si pod tímto slovíčkem můžeme představit, kromě samotného komiksu. Morzael mi předal štafetu a já vám tentokrát představím takové malé televizní doporučení v podobě seriálu Hemlock Grove.

Knihy Dobrovský

Hemlock Grove

Jak už jsem zmínil, tak Hemlock Grove je televizní seriál, který by se dal škatulkovat do žánru horor, mysteriózní či nadpřirozené drama.  Přesněji pak žánr milovníku upírů, vlkodlaků a další nadpřirozených monster. Takže pokud patříte k fanouškům zmíněných věcí, tak byste měli zbystřit, neboť po dlouhé době se na scéně objevil seriál, který servíruje tento žánr více než originálním způsobem.

Hemlock Grove vypráví příběh jednoho malého amerického městečka, které se na první pohled tváří jako obyčejné a všední. Avšak na druhý pohled zde naleznete opravdu zajímavě vykreslené charaktery. Heslo tohoto seriálu by se dalo nazvat jednoduše „zvláštní“, neboť vše co se děje je neočekávané a postavy nejsou jak přes kopírák podobných seriálů. Mezi hlavní postavy příběhu patří Peter Rumancek (Landon Liboiron), kterého mimochodem můžete také znát ze seriálu televize Fox Terra Nova, tak právě zde ztvární vlkodlaka. Druhou postavou je pak upír Roman Godfrey (Bill Skarsg?rd), který je mladý bohatý dědic Godfreyho institutu. Právě kolem institutu se vznáší hromada otázek. Osobně jsem z něho měl podobný pocit jako s Massive Dynamics v seriálu Fringe, teda v takové menší míře.

Hlavním tahounem seriálu jsou především postavy, které jsou parádně napsané. Nejlepší je na tom to, že vlastně od začátku až do konce nemáte jasno jak, která postava se zachová. To celé vytváří na pozadí takovou hutnou atmosféru, kterou jsem zatím v žádném seriálu nezažil. Duo hlavních hrdinů se opravdu povedlo. Chemie, která se postupem času utváří, jakož to vlkodlak vs. upír je vskutku pozoruhodné. I samotná myšlenka toho, že vlastně jeden o druhém chvíli ani neví. Když pak ví tak to není na ostří nože. No nebudu více prozrazovat, každopádně to stojí za to.

Jelikož se tento seriál původně vysílal na internetové americké televizi Netflix, tak zde je úplně vypuštěna cenzura. To je jenom dobře, protože ve výsledku můžeme být svědky někdy dosti nechutných scén. A to všechno v dobrém slova smyslu. Přeci je tento seriálový kousek už pro náročnějšího diváka a především staršího. Co se dále ostatních scén týče, tak nečekejte nějakou řezničinu. Jedná se naopak v první řadě o drama v nadpřirozeném kabátku, které místy vystřídají opravdu drsné scény. Je to taková třešnička na dortu a ani nepovažuji za nutné plnit brutálními scénami stopáž seriálu. Někomu však tento koncept nemusí vůbec zamlouvat a raději sáhne po divočejších jízdách, které nabízejí filmové produkce. Přesto všechno chci upozornit, že se jedná především o netradiční pojetí tohoto žánru. Ať už bych hledal, jak bych chtěl, tak bych nenalezl žádného podobného bratříčka, který by se aspoň trochu podobal tomuto konceptu. A toto je alespoň z mé strany velký plus. Takže ještě malé upozornění. Ten kdo má rád klasický svět vlkodlaků a upírů tak rychle ruce pryč, tento příběh je trošku jiné kafé.

Abych nezapomněl tak seriál má nečekaně knižní předlohu, kterou napsal Brian McGreevy. Samotný spisovatel se také podílel jako scenárista přímo na seriálové podobě. V Česku zatím kniha nevyšla, možná časem na to dojde. Uvidíme. Jako perlička může potěšit, že pilot si střihnul hororový gore mág Eli Roth.

Samotný seriál je vlastně letošní novinkou. Sice je s námi již od dubna tohoto roku, ale třináct epizod, co zatím spatřilo světlo světa, může kdokoliv z vás rychle dohnat. Pokud bych mluvil sám za sebe, tak poslední tři epizody opravdu stály za to a o dějové zvraty nebylo vůbec nouze. Druhá sezona je naplánována na příští rok opět na duben.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz