Crew2 #35

14. září 2013 gumidekmedvidek Diskuze (6)
Crew2 #35

Crew, Crew, Crew a samá Crew. Máme tu číslo 35 a nový kabátek. Někteří se na novou podobu opravdu těšili.  Jak vlastně starý známý komiksový magazín dopadl? Na toto se vám pokusím odpovědět v mé recenzi.

Knihy Dobrovský

Již od prvních momentů tušíte, že opravdu v rukách držíte plnohodnotný barevný výtisk nové Crwe. Obálka působí opravdu dobře. Karikatura Jokera rozhodně zaujme. I když z nepochopených důvodů v pravém horním rohu se schovává Cover Art hlavní série tohoto čísla. Tím mám na mysli Rex Mundi, na který jsem se alespoň já osobně moc moc těšil.

Komiksový sešit je sice zabalen v igelitové fólii a tak máte dojem, že uvnitř se skrývá výborné a kvalitní zpracování, které je nutno chránit. S jedné strany tomu tak opravdu je a hladká křídová obálka opravdu tento pocit skvěle navazuje. Vnitřek je na tom dosti podobně. Jen v několika případech byli vevnitř už z tisku pokrčené stánky. To dokáže pokazit náladu kdejakému sběrateli. Právě bohužel se tento koncept zastavil tak napůl cesty. Neboť ve výsledku se jedno pouze o komiksový časopis, který si bez obav můžete číst jak pod lavicí, tak v místnosti kde chodíme sami pravidelně. Na hřbetu nenaleznete žádné číslování a do komiksové krabice to také nevleze. Škoda.

Co se týče obsahové stránky, tak hnedka vás zarazí, že zde kromě úvodního slova redakce nenaleznete žádný článek, jak to bývalo zvykem. Nová Crew je skutečně nová a jde cestou přinést čtenáři co nejvíce komiksů v jednom čísle. Právě v tomto čísle vás čeká přes sedmdesát stránek. Pokud vezmeme cenu tak a poměrně slušné zpracování na časopis, tak rozhodně férová koupě.
Pravidelně Vás budou čekat dva až tři komiksy. Jak už jsem zmiňoval, tak v tomto čísle naleznete první sešit Rex Mundi. Jedná se o kriminální sérii odehrávající se v meziválečném období a je takovou variací Šifry mistra Leonarda Dana Browna. Takže mysterióznost je na místě. Uvodní sešit byl opravdu povedený a navnadil. Osobně jsem byl po celou dobu v napětí a na konci sešitu jsem skoro nadával, že končí.

Druhým kouskem a zároveň poslední je pak komiks Batman versus Lobo. Osobně se hnedka přiznám, že proti Batmanovi osobně nic nemám a ve výsledku ho mám jako postavu poměrně rád. Pokud bych vzal v potaz Loba, tak bude můj názor naprosto odlišný. Jednoduše sympatie k této postavě rozhodně nesdílím. Bylo mi jasné, že se komiks ponese od začátku v podobě silných cool řečí samotného Loba. Taky tomu tak bylo. Lobo to na bezmála třiceti stránkách všechno rozmlátí. A příběh? Není žádný, prostě vata kde se furt někdo řeže bez pádnějších důvodů. Je jasné, že Lobo je mnohdy postaven až na groteskních situacích. Bohužel tomuto bych se smál, kdyby mi bylo o deset let méně. K tomu musíme dodat opravdu ohavnou kresbu, na kterou jsem se celých třicet stran snažil zvyknout, ale jak jsem uviděl některé vyobrazené situace, tak jsem se nestačil divit, že vůbec toto v originále mohlo vyjít. Pokud, ale sympatizujete s tímto šílencem, tak si k výslednému hodnocení klidně bod dva přidejte a budete vědět, na čem jste.

Rád bych se dostal k jedné poněkud základní otázce. A to: Proč? Proč vycházejí komiksy v Crwi, které mají příští rok vyjít v jednom svazku. Ano jedná se o Rex Mundi, který společně se Skalpy čeká první svazek příští rok. Skalpy nás čekají v Crwi číslo 36. Tedy dalším dílu. Samotné nakladatelství si tento rest tak trochu hájí tím, že v každé Crwi od tohoto čísla naleznete papír se slevovými kupóny na tyto budoucí svazky. Takže, když pořídíte šest následujících čísel, tak budete mít 30% slevu. No nevím, každý inteligentní člověk si to dokáže spočítat. Za cenu těchto šesti čísel bych hravě pořídil příští rok oba první svazky a to bez slevy.
Tak co z toho plyne? Rozhodně stojí za pořízení a ujištění se o tom zda série bude mít smysl. Na druhou stranu by možná bylo vhodnější do Crwe zakomponovat série, které se neplánují později vydat souhrnně ve svazku. Pak by byla motivace ke koupi rozhodně lákavější. Takto čekat pokaždé dva měsíce na pokračování příběhů, které v podstatě do té doby skoro zapomenete.

 

Rex Mundi, plnobarevné
Lobo versus Batman; dlouhé čekání na další díl; později to vyjde jako jeden svazek

Verdikt

Novou Crew bych rád doporučil všem, kteří mají rádi komiksy na pokračování a vyloženě neřeší žánr. Zde se jim od každého trocha dostane. Zároveň ti, kteří májí raději souborové vydání a chtějí mít vkusnou knihovničku, tak doporučuji vyčkat na příští rok. Ve výsledku se jedná o nadprůměrný počin, co se do obsahu tohoto čísla týče.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 16/09/2013 (16. září 2013)
Jen pro zajímavost: V roce 2007, přišel další (dvoudílný) crossover s názvem: Lobo/Batman: Deadly Serious Jehož tvůrcem byl Sam Keith (mj. tvůrce crossoveru Wolverine a Hulk)
Const.ex Offline
Const.ex 16/09/2013 (16. září 2013)
Ve svazku bych si Rex Mundi asi nikdy nepořídil, takže v Crew to i potěší. Ale co je rozhodně tahákem jsou Skalpy v čísle 36. Paráda A více článků a zamyšlení bych určitě bral více než Loba (i když jsem se tajně bavil)
gumidekmedvidek Offline
gumidekmedvidek 14/09/2013 (14. září 2013)
Odpověd na #2983 příspěvek od spiderbat
To asi je, ale já si počkám na příští rok... Jinak Loba, jsem měl rád tak před deseti lety, postupem času mi začal lézt na nervy. Tady jsem byl, jen zvědavý, jak se s tím tvůrci poperou...
Dobrá volba. Já také pořídím ve svazku
spiderbat Offline
spiderbat 14/09/2013 (14. září 2013)
Odpověd na #2982 příspěvek od gumidekmedvidek
To jsem rád, už jsem si říkal, že mě fanoušci Loba ukamenují No každopádně jestli máš rád alespoň trochu mysteriozni historicke krimi, tak Rex Mundi jasná volba.
To asi je, ale já si počkám na příští rok... Jinak Loba, jsem měl rád tak před deseti lety, postupem času mi začal lézt na nervy. Tady jsem byl, jen zvědavý, jak se s tím tvůrci poperou...
gumidekmedvidek Offline
gumidekmedvidek 14/09/2013 (14. září 2013)
Odpověd na #2981 příspěvek od spiderbat
Osobně jsem si přečetl,jenom Loba vs Batman (kde souhlasím s recenzí), Rex Mundi si přečtu asi až vyjde v jednom svazku... Protože takovéhle příběhy na pokračování, si obvykle kupuju až vyjdou komplet (nebo, až vyjde víc dílů v jednom svazku), nechci riskovat že příběh skončí, dejme tomu v polovině...
To jsem rád, už jsem si říkal, že mě fanoušci Loba ukamenují No každopádně jestli máš rád alespoň trochu mysteriozni historicke krimi, tak Rex Mundi jasná volba.
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku