Ultimátní komiksový komplet #58: Iron Man: Pět nočních můr

9. září 2013 gumidekmedvidek Diskuze (0)
Ultimátní komiksový komplet #58: Iron Man: Pět nočních můr

Zdravíme všechny čtenáře začátkem školního roku. K tomu vám rovnou servírujeme recenzi na nový počin z kolekce UKK, který by se mohl právě hodit na ukrácení delších školních chvil. A jak to vlastně dopadlo?

Knihy Dobrovský

TommyEmko - Epilog pomalu lepší jak celý hlavní příběh!

„aneb pohled redaktora/fanouška Marvel komiksů“

Příběh Iron Man: Pět nožních můr je po scénáristické a grafické stránce parádním dílem, které rozhodně stojí za přečtení.

Jak už se píše v předmluvě, páni autoři Matt Fraction a Salvador Larroca neměli jednoduchou práci při restartu série tohoto v dnešní době již převelice oblíbeného hrdiny, který si u všech fanoušků získal místo v srdcích hlavně díky výbornému hereckému výkonu Roberta Downey Jr. Ale poprali se s tím jak Herkules se svými 12ti úkoly.

Ovšem abych řekl pravdu trochu až moc mi příběh v některých aspektech připomínal předchozí Iron Manův kousek v sérii UKK a to Iron Man: Extremis. A proto mi nepřišel moc originální a jedinečný. A i oněch 5 nočních můr, od kterých taky čekáte co to bude za skvělý hlavní námět příběhu, odchází do pozadí. A to je škoda! O to více mě nadchnul a bavil poslední sešit v knize, který je takovým epilogem celého hlavního příběhu.

A kvůli všemu co jsem zde vypsal bych komiks zasportoval do mírně nadprůměrných komikových vod a od toho se odvíjí i moje hodnocení.

7/10

jardoom - Ani druhý pokus nevyšel.

„aneb pohled redaktora/fanouška všech superhrdinských komiksů“

Hachette Fascicoli je vydavatelství které si z nás prostě dělá legraci. V rámci UKK série je tohle již druhé Iron Manovo vystoupení a podle mě to opět není to nejlepší co UKK slibuje.

Ani nevím kde mám začít, ale začnu tím horším, tedy kresbou. Řekl bych, že Salvador Larroca není špatný, jen by se měl zaměřit na úplně jiné žánry. Jeho bych viděl tak na Garfielda nebo Simpsony, nebo cokoli bez superhrdinů. Tohle mu podle mně vůbec nesedí. Už sem s ním měl tu čest v minulosti při čtení Ultimate Daredevil and Elektra a Unlimited Xmenů a musím říct, že nedokáže do papíru vkreslit duši superhrdiny ani žádné jiné postavě kterou kreslí. Je to prostě jen hodně dobře nakreslený čmáranec. Když sem na jeho kresbu koukl poprvé, řekl sem si, že je celkem příjemná. Zdání klame, po začtení totiž zjistíte, že se celkem nudíte a nemůže za to jenom scénář.

Ke scénáři bych rád řekl, že sem četl daleko lepší Iron Many. Co se týče scénáristy, Matt Fraction má za sebou zdařilejší kousky a doufám, že se jich u nás dočkáme minimálně v rámci UKK.
Čtení tohoto kousku ale nelituju, za dvě stovky je to čtení které běžného čtenáře určitě nezklame. Ti trošku náročnější asi ví, o čem mluvím. 

6/10

gumidekmedvidek - Příběh dvou tváří.

„aneb pohled redaktora neovlivněného superhrdinskými komiksy“

Po nějaké době se nám z kolekce UKK hlásí populární Iron Man. Tentokrát s poměrně novým příběhem, který mu přinese pět nočních můr. Pro všechny české čtenáře to může být taková vzácnost, neboť tento kousek vyjde pouze v české UKK kolekci. V zahraničí nikoliv.

Už od prvních stránek tušíte, že se bude jednat o poměrně nové a modernistické čtení. Rozhodně tomu tak bylo, ale přesto se zde našlo několik zvláštních prvků, které si nedovedu odpustit.

Prvním z nich je nestálý scénář. Příběh sice vypráví poměrně novátorským pohledem a určitě jako celek působí více než dobře. Má své akční pasáže, tak ty vtipné, či vážné. Jen sem tam máte pocit, že se Iron Manův vnitřní monolog, až nějak moc rozpovídal a vůbec nechápete, proč se autor zabývá tímto zbytečným tlacháním. Pak otočím stránku a je zase všechno v pořádku. Rychlá akce bez zbytečných řečí.

Dalším prvkem co jsem tak nějak nepřekousnul, byla kresba. A to nechci nijak špatně hodnotit, protože místy byla perfektní. Jen přišla i místa, kdy tolik perfektní nebyla. Myslím tím kombinaci plastické kresby a kresby klasické. Toto fakt nejde dohromady a vyloženě v některých momentech to bije do očí. Za sebe bych mohl mluvit scéna Thora u hrobu.

Pokud bych to měl shrnout, tak rozhodně se nejedná o špatný komiks. Spíše naopak si zaslouží místo v této kolekci. Jen místy si připadáte jako na horské dráze. Jednou se šíleně bavíte a pak z ničeho nic dostanete facku v podobě nevyvážené kresby nebo ukecaného scénáře. Poté otočíte stránku a jste zase na vlnách příjemné kvalitní zábavy.

 

7/10

Verdikt

Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Další autoři

jardoom TommyEmko
Minotaur.cz