Chyby v komiksových filmech - část 2

28. srpna 2013 jardoom Diskuze (2)
Chyby v komiksových filmech - část 2

Opět se zde shledáváme, abychom zde probraly pár chyb, které jsme mohly vidět ve filmech inspirovaných komiksovou předlohou.

Knihy Dobrovský

Od prvního dílu tohoto magazínu uběhlo více než měsíc a já za celou tu dobu pracně sháněl chyby, které jsem viděl v některých výborných filmech. Musím říct, že mi dalo pořádnou práci sehnat něco kloudného, co by stálo za zmínku.
 V tomto díle se zaměřím na Nolanovu trilogii Dark Knight, respektive na druhý a třetí díl.
Každý říká jak je to úžasná trilogie a že jsou to nejlepší filmy s Batmanem. Já tento názor sdílím také, ale přesto si troufnu tyto tituly trochu očernit.

Vezmeme to tedy od samotného žačátku filmu Dark Knight, kde Vás kamera zavede na střechu jednoho z mrakodrapů Gothamu. Na obrázku lze jasně vidět že na střeše jedné z budou je stín, který vrhá jiná budova. Kamera se zaměří na okno, které se rozletí a následující střih nás zavede do místnosti, kde sklo prasklo. Z této místnosti je jasně vidět, že na střeše žádný stín není. Kam zmizel? Kouzlo, které by nezvládl ani Chriss Angel.

Další chyba nás zavede do části filmu, kdy komisař Gordon a Batman chytají Jokera v nočních ulicích Gothamu. Po dopadení Jokera se nad něj postaví Gordon a při pečlivém sledování jeho tváře, zjistíte, že jednotlivé střihy Vám nabízejí módní přehlídku brýlí. 2 střihy = 2 modely. Při koupi obou dostanete slevu.

Tato chyba mě bila do očí už v kině. Batman vyslýchá Jokera, ten ale nespolupracuje tak jak by Batman chtěl a tak po něm vyjede. Když jej drží pod krkem, Joker jeho ruku chytí zevnitř, v dalším střihu kamery je Jokerova ruka z venku a o další mikrosekundu později je opět vevnitř. Když vezmeme v úvahu, že se Joker nehýbal a zamyslíme se nad samotnou silou Batmanova tlaku, není vůbec možné, aby ruce vyměnil, natož v sekundových intervalech.

Poslední chyba tohoto filmu nastane, když Joker vyhodí do povětří nemocnici a odjíždí autobusem. Když odjíždí, kamera zabírá Jokera přímo zevnitř autobusu. Další střih nám nabídne pohled na autobus zvenčí. Při pozorném sledování autobusu zjistíte, že je tam celý štáb i s kamerou.

Následující chyby se objevily ve filmu Dark Knight Rises.

Hned první chyba se objevila při honičce Batmana se žoldáky Banea a policisty. Batman srazí z motorky jednoho ze žoldáků a motorka padá hned vedle nich. Když pak Batman nasedá na svůj stroj a odjíždí, v pozadí žádná motorka není.

Dost výraznou chybu uvidíte i ve scéně, kdy Catwoman okrádá jednoho z padouchů tohoto filmu. V jednom střihu má vlasy na svém levém ramenu, při dalším pohledu má vlasy na pravém ramenu a v dalším střihu je má opět na levém. Neposedné lokny.

Stejně jako první chyba tohoto článku, tak i poslední se týká časových posunů a stínů. Při scéně kdy R as Al Ghulova dcera padá v dodávce z mostu do podzemních prostor, je jasně vidět že slunce svítí na pravou stranu obrazovky. V další scéně, když Gordon vylézá z dodávky, se dozvíte, že během té sekundy, která na plátně uběhla, ve filmu nejspíš uteklo několik hodin, jelikož sluneční svit, který byl vidět na pravé straně, zmizel a je celkem šero. Možná zasáhla Storm z X-Menů a změnila počasí, aby nastínila lepší atmosféru.

V tomto článku jsem Nolanovu trilogii nechtěl nějak znehodnotit nebo zesměšnit, to ani nejde. Jen jsem chtěl poukázat na fakt, že sebelepší film, sebelepší režisér a štáb prostě udělá chybu.
Všiml si někdo něčeho dalšího v těchto filmech nebo v celé trilogii?

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 30/08/2013 (30. srpna 2013)
Odpověd na #2789 příspěvek od Batman
Pokud bych mohl k tomu štábu.Myslím že to není chyba jelikož u nemocnice byla i televize, vždytˇ jím Joker unesl toho moderátora.Snad jsem tě tím nějak neurazil?
Urchte neurazil. Respektuji nazory našich čtenářů, ostatně právě pro ně tady pišu. Co se tyče té televize, ta tam byla, ale nerekl bych ze jezdi školnima autobusama. A taky bych nerekl ze ve filmu bude scena jak joker odjizdi autobusem a na to nalepi scenu jak odjizdi televize...
Batman Offline
Batman 30/08/2013 (30. srpna 2013)
Pokud bych mohl k tomu štábu.Myslím že to není chyba jelikož u nemocnice byla i televize, vždytˇ jím Joker unesl toho moderátora.Snad jsem tě tím nějak neurazil?
Minotaur.cz