6 Top vs. 6 Worst Superhrdinských filmových kostýmů

1. srpna 2013 jardoom Diskuze (36)
6 Top vs. 6 Worst Superhrdinských filmových kostýmů

Každý z Vás už si určitě v životě při sledování filmu řekl „ no pání, parádní zpracování“ nebo naopak „ to snad není možné, takhle něco zmrvit“.

Knihy Dobrovský

Této myšlenky se ujal jeden zahraniční web a před nějakým časem vytvořil anketu 6 Top vs 6 Worst Superhero movie Costume. Já v této anketě hlasoval a bedlivě sem ji den po dni sledoval. Po měsíci se anketa vyhodnotila. Výsledek byl pro mě velmi překvapující, jelikož přes 4500 komiksových nadšenců, kteří v anketě hlasovali, vidí tuto problematiku podobně jako já.

 

6. Worst
Na šestém místě se umístil Hawkman, který se objevil v seriálu Smallvile. Dle čtenářů to bylo opravdu velmi odfláknuté.

5. Worst
Fantastic Four 1994. Musím říct, že před 20ti lety byla sice opravdu jiná móda, ale to co předvedla Fantastická čtyřka o 10 let později je mnohem lepší.  Možná proto se na jejich soudruhy z roku 1994 tak rychle zapomnělo.

4. Worst
Phantom 1996 nedopadl vůbec dobře. Rád bych řekl něco na jeho obranu, ale nenapadá mně vlídného slova. V tomto kostýmu bych nešel ani spát, natož se promenádovat po Hollywoodu. Co je horšího než fakt že kdybych tento kostým přebarvil na červeno-modro, mohl bych si zahrát v parodii na Spidermana.

3. Worst
Batman a Robin nebyl až tak špatný film. Hlavně to nebyl vůbec dobrý film a určitě k tomu dopomohlo i zpracování kostýmů. Bože víc plastu z činy sem neviděl ani na dnešních kostýmech pro děti.

2. Worst
Když se Green Lantern v roce 2011 objevil v plátnech kina, byl jsem za něj rád. Špatný úplně nebyl ale měl tolik much, že bych je nespočítal na prstech všech lidí tady v ČR. Hlavní chybou byl jeho oblek, který byl animačně tak špatně zpracován, že by animace na operačním systému Ms DOS dopadla lépe.

1. Worst
Na krále všech trapných kostýmů bych pasoval Supertajnou zbraň, v originále Steel. Tento oblek je jakýmsi křížencem mezi středověkým brněním a Robocopem. Hamba Vám!

 

Přejdeme k těm krásnějším obrázkům protože tohle byl fakt vrchol ohavnosti.

 

6. Top
Zde bych rád pochválil Nolanova Batmana, ten mne mile překvapil a řekl bych, že lépe tento oblek zpracovat nešel.

5. Top
Watchmen je film který názorně ukazuje, že když komiksovku vezme do ruky Snyder, nemůže to dopadnout jinak než dobře. Ani jeden kostým není v ničem špatný, až na latexovou lady. Na tu ale rozhodně dokážu zapomenout, když pomyslím na masku mistra Rorshacha.

4. Top
Hellboy je dalším z grandiózně zpracovaných postav. On ani Abe Sapie či Kroenen nejsou vůbec špatně provedení. Klobouk dolů.

3. Top
Captain America (Avengers verze). Při pohledu na Capa jsi vždy řeknu „páni, hustý“. Být Americkým prezidentem asi jeho oblek vyvěsím místo vlajky.

2. Top
Iron-Man je přesným opakem Green Lanterna. Myslím v provedení jejich kostýmů. Zbroj Iron-Mana je vesměs taky jedna velká animace, ale asi o kadilión procent lepší. Kdybych nevěděl, že tahle zbroj neexistuje, asi bych si myslel, že fakt točí reálný, plně funkční prototyp.

1. Top
Nejlepší kostým byl dle této ankety právě ten Spider-Manův. Pro mě to bylo celkem překvapení, jelikož sem hodnotil trochu jinak. Ale při hrubějším zamyšlení jsem zjistil, že mají pravdu. Vždyť od prvního Spider-Mana alias Tobeyeho Maguirea a nového Amazing Spider-Mana Andrewa Garfielda uběhlo téměř 10 let a nepoznal bych rozdíl, tedy krom stavby těla kterou mají oba úplně jinou. Smekám Petře Parkere, nosíš prvotřídní kvalitu.

 

 

 

Jak jste na tom Vy? bylo by Vaše hodnocení jiné? Zařadil by někdo z Vás do této ankety někoho úplně jiného?

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 16/10/2013 (16. října 2013)
Odpověd na #3204 příspěvek od Maska
No najtrapnejší kostým je podľa mňa Iron-man z filmu Avengers (1977) :D
To bude spíš Exo-Man, ne? http://www.toplessrobot.com/2008/06/the_10_worst_superheroes_to_ever_appear_on_tv.php Ty trailery jsou fake, viz koment pod jedním z nich: You use all the clips from Captain America (with reb brown) The Incredible Hulk (with Lou ferrigno) Exo-man Thor from...
Maska Offline
Maska 16/10/2013 (16. října 2013)
No najtrapnejší kostým je podľa mňa Iron-man z filmu Avengers (1977) :D
Cap 12 Offline
Cap 12 02/08/2013 (2. srpna 2013)
Odpověd na #2330 příspěvek od The First Robin
Na stránce, kde je umístěný obrázek dáš kopírovat a tady ho prostě jen vložíš. Takdy jsem v tom předtím plaval. Jinak na ty dubléry docela čumim teda. :-D A ta dublérka Black Widow ( doufám teda že to je záskok a né samotná Scarlett) vypadá docela nabouchaně.
Mě zas připomíná Jean Greyovou z X-menů.
BlackRider502 Offline
BlackRider502 02/08/2013 (2. srpna 2013)
Z Dc bych si asi taky vzpomněl na wtch-mana, nejlíp v nich dopad asi dr. Manhaton. Ale pro mne ze všech dominuje MARVEL a tím pádem Iron man.Ve trojce bylo hodně skělích propracovaných kostýmu,ale nejvíc mě dostal mk.38 Hulk-buster. Nikdy předtím bych si ho takhle...
The First Robin Offline
The First Robin 02/08/2013 (2. srpna 2013)
Odpověd na #2329 příspěvek od Memphis
http://www.comicbookmovie.com/fansites/MarvelFreshman/news/?a=81594 Takový ucho :D... doufejme, že na Evansovi to vypadá líp než na doublerovi (i post-produkční triky udělají jistě své)... Navíc jsem si začal říkat jestli v tom vůbec ti draze placení herci hrajou podle těch fotek :D btw. vysvětlí mi někdo jak...
Na stránce, kde je umístěný obrázek dáš kopírovat a tady ho prostě jen vložíš. Takdy jsem v tom předtím plaval. Jinak na ty dubléry docela čumim teda. :-D A ta dublérka Black Widow ( doufám teda že to je záskok a né samotná Scarlett) vypadá docela nabouchaně.
Minotaur.cz