Ultimátní komiksový komplet #16: Ultimates: Nadčlověk

30. července 2013 gumidekmedvidek Diskuze (41)
Ultimátní komiksový komplet #16: Ultimates: Nadčlověk

I v těchto pekelně letních měsících Vám přinášíme recenzi na další kousek Ultimátního komiksového kompletu. Nyní s menší dočasnou změnou redaktora jardooma, který zastoupil gumidka.

Knihy Dobrovský

TommyEmko - Aneb to samé trochu jinak!

„aneb pohled redaktora/fanouška Marvel komiksů“

Toto moje první komiksové střetnutí s Marvelácký Ultimate universem ve mě zanechalo rozpačité pocity, které doprovázeli dosti zřetelné gramatické chyby v letteringu. Takže bych v úvodu podotknul, že i když komiks v tvrdé vazbě pořídíme za směšných 200 korun českých, tak by si nakladatel mohl dát aspoň více záležet na korekci, když pomineme fakt, že samotný lettering a výběr fontu také není ideálně proveden.

Co se týče samotného komiksu, tak mě příjemně překvapila úvodní část s Captainem z druhé světové a připomněla mi hned animovaný film. A tak jsem čekal, že se komiks bude udávat podobným směrem a to se z větší části až na invazi emzáků stalo. Navíc se mi ještě líbila ta poslední po bojová kapitola, která mi ovšem ještě více zprotivila už tak mnou ne moc oblíbeného Hanka Pyma.

Kresba je pěkná, barvitá a jak se píše v úvodu až skoro filmová. A stejně tak jako vynikajícímu scénáři nemám co vytknout a můžu jen vřele doporučit.

8/10

Morzael - Ultimates: nadkomiks

„aneb pohled redaktora/fanouška konkurenčích DC komiksů“

Mark Millar si získal mé srdce už před lety Supermanem: Rudou hvězdou a Kick-Assem, od té doby na tohoto autora nedám dopustit, a proto jsem se na Ultimates těšil snad z celého UKK nejvíc. Samozřejmě čekání stálo za to.

Nečtete tu komiks o superhrdinech, kteří jsou zkrátka super. Čtete tu o normálních lidech, kteří mají své pohnutky, závazky a démony, a zasazení do reálného světa po boku reálného prezidenta tomu jen napomáhá. Je vidět, kde se Whedon při svých filmových Avengers inspiroval. Měl se inspirovat víc, určitě bych měl z filmu mnohem lepší pocit.

Jak už je u Millara zvykem, scénář je vypiplaný, logický, někam směřuje, má promyšlené postavy, zkrátka, co víc si přát. Někteří lidé mají Ultimates za jeho nejlepší dílo, ale já jsem spíš pro výše zmíněného Supermana. 

Kresba Bryana Hitche je také super. Těžko věřit, že už je to taková doba, kdy byl komiks poprvé vydaný. Provedením kresby bych ho klidně zařadil do současnosti. Je vidět, že Hitch a Millar spolu dobře kooperují, protože příběh odsýpá, jak má.

Tam, kde Zázraci hráli na čistotu, mytologii a krásu, Ultimates jedou na reálnost, vědu a surovost, proto za mě i tentokrát plný počet. Jediné, co mě opravdu vyloženě na tomto komiksu sere (omluvte mi ten výraz, jinak to nešlo), je ten nehorázně hnusný font a dokonce i dost chyb v textu. Upřímně ještě jsem nečetl překlad komiksu, kde by bylo víc chyb. Ať se hodně zastydí ten, kdo zprznil takhle skvělý komiks svým textem.

10/10

jardoom - Ultimates, alias Avengeři tak trochu jinak.

„aneb pohled redaktora/fanouška všech superhrdinských komiksů“

Musím se přiznat, že ačkoli sem velký fanoušek superhrdinského žánru, Ultimates série mě obešla velkým obloukem. V ničem sem neviděl nějaký markantní rozdíl, který by mi kniha vysvětlila čím se sebranka Ultimates liší od Avengerů. Stejná sestava hrdinů a propojení se S.H.I.E.L.D.em, prostě Avengeři tak trochu jinak. Superhrdinský svět Marvelu byl pro mě vždy plný akce na základě nějaké stručné myšlenky, která čtenářům prozradila, o co v tomto komiksu jde a za co hrdinové bojují. Tento komiks bohužel předvedl akci jen v jedné kapitole a to je pro mě hodně málo.

První kapitola mi kresbou do scénáře nezapadala. Pokud znáte film Hellboy, tak při čtení první kapitoly jsem si vzpomněl díky této kresby přesně na něj. Atmosféra nasvícená touto kresbou se mi spíš hodila k objevení temného nadpřirozena, jako tomu bylo na začátku prvního Hellboyova filmu.
K dalším částem této knihy byla kresba šitá přesně na míru. Bohužel až do páté kapitoly této kresbě dělal příběh ostudu.
Hodně keců o tom kdo, jak a s kým. To už nám UKK, u všech zúčastněných hrdinů, nabídlo dříve (až na Giatn-Mana a Wasp). Od tohohle jsem čekal daleko víc. Špatná kniha to vyloženě nebyla, ale teď už se na ní u mě v knihovně bude jen prášit. Scénář byl promyšlený ale strašně utahaný. Kresba pana Hitche byla sice velmi dobrá, ale rád bych mu vynadal za Bruce Bannera, který vypadal jako číňan z bistra kam chodím na jídlo.

6/10

Verdikt

Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Další autoři

Morzael TommyEmko

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 01/08/2013 (1. srpna 2013)
Odpověd na #2289 příspěvek od Elhonzo
Četl první sešit (jsou 4 ) bylo to Deadpoolsky vtipný ale moc dobrý ne , What if má určitě povedenější kousky .
Aha, mě by, konec toho komiksu, asi naštval...
Elhonzo Offline
Elhonzo 31/07/2013 (31. července 2013)
Odpověd na #2288 příspěvek od spiderbat
Vy jste to četl? Jestli jo, jaký to je? Já jsem to číst ani nechtěl, stačila mi synopse.
Četl první sešit (jsou 4 ) bylo to Deadpoolsky vtipný ale moc dobrý ne , What if má určitě povedenější kousky .
spiderbat Offline
spiderbat 31/07/2013 (31. července 2013)
Odpověd na #2285 příspěvek od Elhonzo
Myslíš What if Venom possessed Deadpool ? .
Vy jste to četl? Jestli jo, jaký to je? Já jsem to číst ani nechtěl, stačila mi synopse.
spiderbat Offline
spiderbat 31/07/2013 (31. července 2013)
Odpověd na #2284 příspěvek od S4TW
Docela mě láká What if Venom/Deadpool nebo jak se to jmenuje :-)
To existuje?
Elhonzo Offline
Elhonzo 31/07/2013 (31. července 2013)
Odpověd na #2284 příspěvek od S4TW
Docela mě láká What if Venom/Deadpool nebo jak se to jmenuje :-)
Myslíš What if Venom possessed Deadpool ? .
Minotaur.cz