Ultimátní komiksový komplet #12: Zázraky

15. července 2013 gumidekmedvidek Diskuze (3)
Ultimátní komiksový komplet #12: Zázraky

Přinášíme Vám recenzi na jeden z nejzajímavějších kousků celé série UKK a vůbec celého světa Marvelu. Komiks, který vzdává holt legendám komiksové tvorby a připomíná klíčové okamžiky tohoto univerza. Naše názory přinášíme v pravidelné recenzi.

Knihy Dobrovský

TommyEmko - Zázraky mezi námi!

„aneb pohled redaktora/fanouška Marvel komiksů“

Zázraky, to je název 15tého vydaného svazku ze série UKK, na který jsem se velice těšil. Již několik let zpět, když jsem viděl, že někdo prodává na aukru původní vydání co u nás vyšlo, mě velice zaujala jeho kresba a také název a říkal jsem si to si jednou musím přečíst. Popravdě jsem ani neměl tušení co od tohoto komiksu očekávat, avšak předmluva Marca M. Lupoie u mě opět nastolila velká očekávání. Ta byla naštěstí vyplněna a po přečtení mám výborný pocit.

Jelikož takhle zajímavý a propracovaný komiks se skvělým scénářem z jiného pohledu než toho superhrdinského jsem dlouho nečetl, pokud tedy nepočítám nedávno vydanou mini sérii Daredevil End of Days, kde jsme stejně jako tento komiks sledovali pohledem novináře. Díky tomuto faktu kvalita komiksu je ještě výraznější a přímo Vás vtahuje do děje. To vše je doplněno parádní malovanou kresbou, na kterou je opravdu radost pohledět. Navíc když k tomuto stylu kresby mám vztah již od knihy Marvel Mythos, kde je také taková podobná.

Na závěr můžu říct jen bravo, konečně jsme dostali kousek, který je opravu ultimátní a tedy si opravdu zaslouží místo v této serii.

10/10

Morzael - Zázračný výlet do světa bohů očima člověka

„aneb pohled redaktora/fanouška konkurenčích DC komiksů“

No co Vám tady můžu povídat? Je to zkrátka skvěle a lidsky vymyšleno. Alex Ross je borec, ale to všichni víme. Jeho kresba je vynikající, dokáže dokonale vyobrazit normální lidi i „bohy“ a snad jsem ještě nečetl komiks, na kterém spolupracoval, který by byl ničím míň než skvělým.

Scénář je také brilantně vymyšlen a je to dokonalá pocta světu Marvelu, která Vám daleko víc prohloubí onen pocit ze života, který žijí jeho obyčejní obyvatelé. Musím říct, že se mi líbila tato, dovolil bych říct, naprosto přesná demonstrace lidského chování a pocitů, které jim musely ony nadpřirozené bytosti přinést. Skoro bych se vsadil, že nějak takhle a možná i hůř, by se chovali lidé v našem světě. Bylo zajímavé sledovat z pohledu lidí situace, ve kterých jejich život byl v cizích rukou. Pozorovat triumfy ale i selhání těch dokonalých bytostí. Nemám co vytknout, zkrátka vynikající.

Osobně mě ale moc sebechvalné vyjádření autorů a velkých osobností Marvelu, kterými byl svazek vyplněn, nezajímalo. Ano, je to skvělý komiks, ale mně se líbilo třeba Království tvé od DC víc. Každopádně autoři mají být nač hrdí. Kdybych nedal tomuto komiksu plné hodnocení, tak už nevím, čemu bych ho v UKK dal. Skvělá kresba, silný příběh a hluboká myšlenka.

10/10

gumidekmedvidek - Člověk hrdinou...

„aneb pohled redaktora neovlivněného superhrdinskými komiksy“

Právě Zázraky (Marvels), byli jedním z důvodů, proč jsem se do pořizování kousků Ultimátního komiksového kompletu pustil. Tak nějak jsem cítil, že budou rozebírat silné téma a že tento komiks bude po všech stranách přelomoví a originální. Nadešla ta chvíle a konečně jsem se mohl do toho s hrdostí pustit. Osobně musím přiznat, že až takový šok jsem nedostal  ani nepamatuji. Čtení Zázraků je elementárně odlišný a dechberoucí zážitek. Je to vlastně pocta všem komiksovým tvůrcům a světu Marvelu samotnému.

Již od prvních stránek se každý musí pozastavit nad neskutečně realistickou a nadčasovou kresbou. Hnedka jak mě neskutečně uchvátila, tak jsem si musel několikrát zkontrolovat datum vydání, abych tomu věřil. V roce 1994 vytvořit něco takového musí být opravdu otevřená mysl umělce. Alex Ross se představuje v celé své kráse jak v ikonických scenériích, v emotivních chvilkách, které na vás každým okamžikem dýchají.

Zázraky na to jdou opravdu chytře. Už jen to vyprávět příběh skrze fotografického reportéra, který superhrdiny zvěčňuje. Svým způsobem je toto celé taková odměna za věrnost všem fanouškům Marvelu, protože všechny klíčové události tohoto světa se odehrávají v pozadí hlavního příběhu a pokud je znáte tak vás opravdu potěší. Tento komiks avšak není superhrdinovským komiksem. Je to pouze komiks, který vidí svět superhrdinu očima obyčejného člověka.

Víte, mohl bych toto dílo velebit ještě pořádně dlouho dobu a asi bych toto téměř zdaleka nevyčerpal, neboť s každým přečtením, přicházíte na další úchvatné detaily. Nemůžu si pomoct, ale pokud jste do teďka opomíjeli UKK kolekci, tak právě TEĎ je čas začít!

10/10

Verdikt

Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 16/07/2013 (16. července 2013)
Odpověd na #1956 příspěvek od Mr.FREAKE
ešťe pred tym ako som začal čítať recenziu som si hovoril bude niečo ako KINGDOM COME? A ked citam Morzaelov odstavec hned to tam uvidim. Chcem sa spitat ze ci je to podobne Biblicky spravené, ako v Královstve, alebo je to iba pohlad na superhrdinov z inej pespektívy?
Není :-) je to prostě jen z pohledu obyč člověka.
S4TW Offline
S4TW 16/07/2013 (16. července 2013)
Biblický je jen Korán, to bys měl vědět
Mr.FREAKE Offline
Mr.FREAKE 16/07/2013 (16. července 2013)
ešťe pred tym ako som začal čítať recenziu som si hovoril bude niečo ako KINGDOM COME? A ked citam Morzaelov odstavec hned to tam uvidim. Chcem sa spitat ze ci je to podobne Biblicky spravené, ako v Královstve, alebo je to iba pohlad na superhrdinov z inej pespektívy?
Minotaur.cz